JUŻ W KIOSKU

Zakochaj się w szóstce

2021-10-15 09:52:16

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Pod takim hasłem już po raz trzeci Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 6 w Starachowicach zorganizowała piknik, podczas którego zbierano fundusze na „Strefę relaksu” w placówce.

fot. SP 6

W piątkowe popołudnie, 1. października, na placu szkolnym spotkali się uczniowie, rodzice i nauczyciele. Pogoda wyjątkowo dopisała tego dnia, więc stoiska z atrakcjami i pysznym jedzeniem ustawiono na świeżym powietrzu. Był food truck, smaczne przekąski, wata cukrowa, popcorn, ciasta i słodkie desery. Można było zafundować sobie także kolorowe warkoczyki lub tatuaż. Stałym punktem pikniku jest zawsze licytacja ciekawych przedmiotów i gadżetów. Dodatkową atrakcją był również występ zespołu folklorystycznego „Kukułeczka” i możliwość obejrzenia wozu strażackiego. Ogromną frajdę sprawili dzieciom panowie strażacy ze Zmiany nr 1 z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, którzy stanęli do konkurencji przeciągania liny.

Dla klas, którym udało się zebrać największą kwotę, sponsorzy przygotowali nagrody. Są to wejściówka na basen ufundowana przez dyrektora MOSiR-u w Starachowicach, Krzysztofa Szczygła; seans w kinie – prezent od dyrektorki Parku Kultury,  Agnieszki Lasek – Piwarskiej oraz warsztaty w Szkole Językowej SPEAK OUT ufundowane przez Martę Szymańską – Baran. Szkolny piknik po raz kolejny okazał się świetną okazją do wspólnej zabawy i integracji społeczności „szóstki”. Udało się połączyć przyjemne z pożytecznym.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
O grudniu

2021-12-07

O grudniu

Od grudy pochodzi, co zresztą nie dziwi. W końcu gruda zamarzniętą ziemię oznacza, o to zimą nietrudno. Ale czy tylko? Zapraszamy na kilka słów o grudniu.
Spotkanie autorskie z Grzegorzem Rakiem

2021-12-07

Spotkanie autorskie z Grzegorzem Rakiem

Miejska Biblioteka Publiczna w Starachowicach zaprasza na spotkanie autorskie z Grzegorzem Rakiem – prozaikiem, autorem opowiadań i powieści - 9 grudnia 2021 r. o godz. 18:00 do Czytelni MBP przy ul. Kochanowskiego 5..  
Dziś pizza dla Patryka

2021-12-07

Dziś pizza dla Patryka

Dziś wszystkich chętnych zapraszamy do składania zamówień w Pizzeria/ Restauracja Balbinka.
Mikołaj odwiedził chore dzieci

2021-12-06

Mikołaj odwiedził chore dzieci

Nie lada niespodzianka czekała w minioną niedzielę na dzieciaki, przebywające w starachowickim szpitalu. Odwiedził je bowiem Święty Mikołaj wraz ze Śnieżynką.
10. Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Piosenek Bożonarodzeniowych

2021-12-05

10. Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Piosenek Bożonarodzeniowych

Ruszył termin nadsyłania swoich wykonań kolęd i piosenek bożonarodzeniowych w ramach 10 Ogólnopolskiego Festiwalu organizowanego przez Park Kultury w Starachowicach. Festiwal ma formułę konkursu wokalnego dla solistów amatorów. Dla jego laureatów przewidziane zostały nagrody pieniężne i upominki. Zgłoszenia należy nadsyłać to 31 grudnia 2021 roku.
Jesień w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym

2021-12-05

Jesień w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym

Listopad w starachowickim Ośrodku Szkolno Wychowawczym przebiegał intensywnie, podopieczni placówki brali udział w zajęciach kulturalnych, sportowych, znaleźli także czas na relaks.
Z okazji Barbórki...

2021-12-04

Z okazji Barbórki...

Pamiętając o góniczych tradycjach naszego pięknego miasteczka przywołajmy dziś postacie Tych, którzy cężko pracowali na rzecz dzisiejszych Starachowic.
Spowiedź niedokończona...

2021-12-04

Spowiedź niedokończona...

To malutka, pięknie wydana książeczka L. Wiśniewskiego, z króciutkimi opowiadaniami. 
„Wiarusy” w Hrubieszowie

2021-12-04

„Wiarusy” w Hrubieszowie

W swoim czasie spełnili swój obowiązek wobec Ojczyzny, obecnie będąc już pod „kapeluszem”, dbają o chlubną pamięć oręża polskiego uczestnicząc w wielu świętach państwowych oraz tych równie ważnych dla regionu. Podczas takich właśnie uroczystości chętnie je uświetniają występując na estradach o dowolnym prestiżu, nie pomijając tych zagranicznych. Mowa ty o naszym starachowickim Zespole Estradowym „Wiarusy”.