JUŻ W KIOSKU

Zakochaj się w szóstce

2021-10-15 09:52:16

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Pod takim hasłem już po raz trzeci Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 6 w Starachowicach zorganizowała piknik, podczas którego zbierano fundusze na „Strefę relaksu” w placówce.

fot. SP 6

W piątkowe popołudnie, 1. października, na placu szkolnym spotkali się uczniowie, rodzice i nauczyciele. Pogoda wyjątkowo dopisała tego dnia, więc stoiska z atrakcjami i pysznym jedzeniem ustawiono na świeżym powietrzu. Był food truck, smaczne przekąski, wata cukrowa, popcorn, ciasta i słodkie desery. Można było zafundować sobie także kolorowe warkoczyki lub tatuaż. Stałym punktem pikniku jest zawsze licytacja ciekawych przedmiotów i gadżetów. Dodatkową atrakcją był również występ zespołu folklorystycznego „Kukułeczka” i możliwość obejrzenia wozu strażackiego. Ogromną frajdę sprawili dzieciom panowie strażacy ze Zmiany nr 1 z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, którzy stanęli do konkurencji przeciągania liny.

Dla klas, którym udało się zebrać największą kwotę, sponsorzy przygotowali nagrody. Są to wejściówka na basen ufundowana przez dyrektora MOSiR-u w Starachowicach, Krzysztofa Szczygła; seans w kinie – prezent od dyrektorki Parku Kultury,  Agnieszki Lasek – Piwarskiej oraz warsztaty w Szkole Językowej SPEAK OUT ufundowane przez Martę Szymańską – Baran. Szkolny piknik po raz kolejny okazał się świetną okazją do wspólnej zabawy i integracji społeczności „szóstki”. Udało się połączyć przyjemne z pożytecznym.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Twarze Starachowic

2024-04-26

Twarze Starachowic

Setki starachowiczan uwieczniło swoje twarze na fotografiach autorstwa Małgorzaty Zatorskiej, prezeski Starachowickiego Towarzystwa Fotograficznego. To oryginalne przedsięwzięcie jest elementem trwających obchodów 400. rocznicy wydania dokumentu założycielskiego Wierzbnika, protoplasty Starachowic.       
 23 złote medale...

2024-04-24

23 złote medale...

... ale także srebrne i brązowe. W sumie aż 70 trofeów przywiozła z międzynarodowego turnieju Szkoła Tańca MiM ze Starachowic. 
Kolory i formy

2024-04-23

Kolory i formy

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zaprasza na otwarcie wystawy obrazów i rzeźb autorstwa Maksymiliana Starca pt. "Oczy koloru".  
Opowieść o Australii

2024-04-23

Opowieść o Australii

 Oddział Międzyszkolny PTTK w Starachowicach i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na spotkanie z Barbarą Bedorf z cyklu Klub Podróżnika pt. „Australia, wyspa skazańców”.
Spektakl

2024-04-22

Spektakl "Żubry"

 Uniwersytet Trzeciego Wieku w Starachowicach zaprasza na spektakl pt. „Żubry”. To tragikomedia o rodzinie oszukanej przez swojego krewnego. W przedstawieniu wystąpią słuchacze UTW.    
Zatańczyli w 5 grupach

2024-04-19

Zatańczyli w 5 grupach

Studio Tańca Fox ze Starachowic z powodzeniem wzięło udział w XVI Ogólnopolskim Turnieju Formacji Tanecznych w Suchedniowie. Najlepiej poradziła sobie, złożona z dorosłych tancerek, Grupa Reprezentacyjna LADY FOX, która zajęła pierwsze miejsce. 
Harcerskie granie i śpiewanie

2024-04-15

Harcerskie granie i śpiewanie

W miniony weekend nasze miasto stało się krajową stolicą piosenek śpiewanych na obozach i zbiórkach oraz na szlakach pieszych wędrówek.  Do Starachowic zjechały setki młodych i dorosłych wykonawców na XII edycję Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej "Harcogranie". Po całodniowych sobotnich  przesłuchaniach w niedzielę 14 stycznia br. na gali w sali Olimpia urzędu miejskiego wręczono nagrody najlepszym. 
Dyskusja o zabytkach techniki

2024-04-12

Dyskusja o zabytkach techniki

W Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach muzealnicy i naukowcy z Narodowego Instytutu Dziedzictwa w Warszawie oraz świętokrzyskich placówek rozmawiali o współczesnym wykorzystaniu obiektów związanych z dawnym przemysłem. Spotkanie odbyło się w ramach wojewódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków.  
Amonity i inni mieszkańcy pradawnych mórz

2024-04-12

Amonity i inni mieszkańcy pradawnych mórz

Amonity to mięczaki, które żyły w morzach od dewonu do kredy, czyli w okresie od około 400 do 145 milionów lat przed naszą erą. Do naszych czasów przetrwały ich charakterystyczne muszle, w których chowały się jak współczesne ślimaki. Można je, wraz z innymi morskimi stworzeniami z prehistorii, oglądać na świeżo otwartej wystawie w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.       
„Kobieta polska na wyboistej drodze do niepodległości w poezji i muzyce”

2024-04-12

„Kobieta polska na wyboistej drodze do niepodległości w poezji i muzyce”

To one haftowały sztandary i piekły chleb powstańcom i partyzantom, a w czasach kryzysu stały w kolejkach po żywność dla swoich dzieci. W kwietniu Miesiącu Pamięci Narodowej składamy im hołd. Ten hołd to montaż słowno-muzyczny opracowany przez Zofię Lasek z Alternatywnego Klubu Seniora w Starachowicach zaprezentowany 12 kwietnia br. w  galerii "Skałka"