JUŻ W KIOSKU

Zaczęło się od firmowej imprezy w Starachowicach. Skończyło pobiciem pielęgniarki Szpitalnego Oddziału Ratunkowego

2024-01-24 16:58:28

Ocena:

5/5 | 3 głosów

W nocy z wtorku na środę (23/24 stycznia br.) funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji zostali wezwani do jednego ze starachowickich hoteli. Odbywała się tam impreza firmowa z udziałem m.in. 30-latka. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, w jaki sposób się zachowywał.

fot. Gazeta Starachowicka

- Mogę potwierdzić, że dostaliśmy zgłoszenie, że w jednym z hoteli w Starachowicach awanturuje się agresywny mężczyzna. Był pijany, miał prawie 2,5 promila. Został on przetransportowany przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala. W środę rano o godzinie 6:00 rano dostaliśmy zgłoszenie o awanturze na SOR. Ten mężczyzna zaatakował i uderzył w twarz jedną z pielęgniarek. To 30-latek z miejscowości Bolszewo. W tej chwili trwają czynności w tej sprawie - informuje oficer prasowy KPP w Starachowicach, mł. asp. Paweł Kusiak.

Sytuację potwierdza rzecznika Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej Małgorzata Kałuża i dodaje, że właśnie dlatego dla pracowników Szpitalnego Oddziału Ratunkowego będzie zorganizowany cykl szkoleń z samoobrony. 

- To nie pierwszy raz kiedy na szpitalnym SOR dochodzi do ataków czy aktów przemocy ze strony pacjentów. W tym przypadku przywieziony pacjent podjął próbę ucieczki z placówki. Niestety w trakcie incydentu obrażeń ciała doznała jedna z pielęgniarek pracujących na oddziale. Agresor użył wobec niej przemocy, dusił, doprowadził do obrażeń na twarzy i w okolicach oczu. Szpital podejmie wszelkie kroki prawne, by doprowadzić do skutecznego ukarania, a wręcz skazania agresora. Prawdopodobne jest też złożenie osobnego zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez poszkodowaną pielęgniarkę - mówi Małgorzata Kałuża. Dodaje, że niestety nie są to rzadkie sytuacje na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. - Często spotykamy się z pacjentami, którzy trafiają do nas pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Tacy pacjenci są często agresywni wobec naszych pracowników, używają wulgaryzmów. Zamierzamy konsekwentnie zgłaszać takie przypadki do ścigania przez odpowiednie służby – dodaje rzeczniczka. 

Załoga Szpitalnego Oddziału Ratunkowego uczestniczyła w pierwszym, pokazowym szkoleniu z samoobrony. 

- Jest wstępna decyzja, by pracownicy przeszli pełne i profesjonalne szkolenie z technik obronnych, w tym obezwładniania agresywnych osób. Zarówno pracownicy, jak i dyrekcja PZOZ widzą potrzebę takiego szkolenia z zakresu unieruchomienia agresywnego pacjenta – mówi rzecznika starachowickiego szpitala Małgorzata Kałuża.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Policja poszukuje zaginionego Dariusza Stąporka

2024-07-09

Policja poszukuje zaginionego Dariusza Stąporka

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach prowadzą poszukiwania 64-letniego Dariusza Stąporka, mieszkańca powiatu starachowickiego, który zaginął 26 czerwca br. Mężczyzna wyszedł z domu w godzinach porannych i od tego czasu nie nawiązał kontaktu z rodziną ani nie wrócił do miejsca zamieszkania.
Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci dziecka nad wodą  

2024-07-08

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci dziecka nad wodą  

  12 - letni chłopiec zginął tragicznie w minioną sobotę 6 lipca w czasie wypoczynku nad zalewem Wióry w miejscowości Szeligi w gminie Pawłów.
Stracił 200 tys. zł !!!

2024-07-01

Stracił 200 tys. zł !!!

Dziś za pośrednictwem Internetu załatwiamy mnóstwo spraw a oszuści to wykorzystują. Ich najnowsze ofiary to dwóch mieszkańców powiatu starachowickiego, którzy zainwestowali w kryptowaluty w nadziei zysków a stracili jeden: blisko 200 tys. zł, a drugi około 30 tys. zł.     
Zaatakował posterunek policji w Mircu. Trafi na obserwację

2024-06-06

Zaatakował posterunek policji w Mircu. Trafi na obserwację

Mężczyzna, który w styczniu br. podpalił posterunek policji w Mircu, trafi na obserwację psychiatryczną. Jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa trzech policjantów.
Zwierzę na drodze, kierowca w rowie

2024-06-06

Zwierzę na drodze, kierowca w rowie

Czwartkowy (6 czerwca) wczesny poranek okazał się pechowy dla kierowcy z powiatu starachowickiego. Przed godziną 5 kierujący BMW stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i wylądował w rowie. 
Długi weekend na drogach regionu

2024-06-03

Długi weekend na drogach regionu

Za nami kolejny długi weekend. Niektórzy z nas na drogi wyjechali już w środowe (29 maja) popołudnie, by święto Bożego Ciała i kolejne wolne dni spędzić już w innym rejonie kraju. My wypoczywaliśmy, a nad naszym bezpieczeństwem za kierownicą czuwali policjanci, również ze świętokrzyskich komend. 
Budynek gospodarczy w ogniu

2024-06-02

Budynek gospodarczy w ogniu

W pierwszą sobotę czerwca przed godziną 5 rano przy ulicy Śląskiej w Starachowicach doszło do pożaru budynku gospodarczego. Na szczęście, obyło się bez osób poszkodowanych.
Seniorka oszukana. Straciła spore pieniądze

2024-05-29

Seniorka oszukana. Straciła spore pieniądze

To kolejna, niestety, udana próba oszustwa na terenie naszego powiatu. Tym razem metodą "na wypadek" pieniądze wyłudzono od 84-letniej mieszkanki Starachowic.
Wysokie mandaty za recydywę

2024-05-27

Wysokie mandaty za recydywę

Policjanci ruchu drogowego starachowickiej jednostki w sobotę (25 maja) zatrzymali do kontroli dwóch kierujących, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h. Obie kontrole zakończyły się zatrzymaniem praw jazdy na trzy miesiące oraz nałożeniem wysokich mandatów – aż po 4000 złotych, ponieważ w przeciągu ostatnich dwóch lat obaj popełnili podobne wykroczenia.
Kolizja na wiadukcie. Nie ustąpił pierwszeństwa

2024-05-30

Kolizja na wiadukcie. Nie ustąpił pierwszeństwa

W czwartkowe (30 maja) wczesne popołudnie na ul. kard. Wyszyńskiego w Starachowicach doszło do zderzenia dwóch pojazdów.