JUŻ W KIOSKU

Zaczęło się od firmowej imprezy w Starachowicach. Skończyło pobiciem pielęgniarki Szpitalnego Oddziału Ratunkowego

2024-01-24 16:58:28

Ocena:

5/5 | 3 głosów

W nocy z wtorku na środę (23/24 stycznia br.) funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji zostali wezwani do jednego ze starachowickich hoteli. Odbywała się tam impreza firmowa z udziałem m.in. 30-latka. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, w jaki sposób się zachowywał.

fot. Gazeta Starachowicka

- Mogę potwierdzić, że dostaliśmy zgłoszenie, że w jednym z hoteli w Starachowicach awanturuje się agresywny mężczyzna. Był pijany, miał prawie 2,5 promila. Został on przetransportowany przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala. W środę rano o godzinie 6:00 rano dostaliśmy zgłoszenie o awanturze na SOR. Ten mężczyzna zaatakował i uderzył w twarz jedną z pielęgniarek. To 30-latek z miejscowości Bolszewo. W tej chwili trwają czynności w tej sprawie - informuje oficer prasowy KPP w Starachowicach, mł. asp. Paweł Kusiak.

Sytuację potwierdza rzecznika Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej Małgorzata Kałuża i dodaje, że właśnie dlatego dla pracowników Szpitalnego Oddziału Ratunkowego będzie zorganizowany cykl szkoleń z samoobrony. 

- To nie pierwszy raz kiedy na szpitalnym SOR dochodzi do ataków czy aktów przemocy ze strony pacjentów. W tym przypadku przywieziony pacjent podjął próbę ucieczki z placówki. Niestety w trakcie incydentu obrażeń ciała doznała jedna z pielęgniarek pracujących na oddziale. Agresor użył wobec niej przemocy, dusił, doprowadził do obrażeń na twarzy i w okolicach oczu. Szpital podejmie wszelkie kroki prawne, by doprowadzić do skutecznego ukarania, a wręcz skazania agresora. Prawdopodobne jest też złożenie osobnego zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez poszkodowaną pielęgniarkę - mówi Małgorzata Kałuża. Dodaje, że niestety nie są to rzadkie sytuacje na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. - Często spotykamy się z pacjentami, którzy trafiają do nas pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Tacy pacjenci są często agresywni wobec naszych pracowników, używają wulgaryzmów. Zamierzamy konsekwentnie zgłaszać takie przypadki do ścigania przez odpowiednie służby – dodaje rzeczniczka. 

Załoga Szpitalnego Oddziału Ratunkowego uczestniczyła w pierwszym, pokazowym szkoleniu z samoobrony. 

- Jest wstępna decyzja, by pracownicy przeszli pełne i profesjonalne szkolenie z technik obronnych, w tym obezwładniania agresywnych osób. Zarówno pracownicy, jak i dyrekcja PZOZ widzą potrzebę takiego szkolenia z zakresu unieruchomienia agresywnego pacjenta – mówi rzecznika starachowickiego szpitala Małgorzata Kałuża.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Bezpieczne ferie 2024. Policyjne podsumowanie

2024-02-26

Bezpieczne ferie 2024. Policyjne podsumowanie

Policjanci z województwa świętokrzyskiego podsumowali działania „Bezpieczne Ferie 2024”. Nad prawidłowym dotarciem podróżujących do celu czuwało blisko 2000 policjantów ruchu drogowego wspieranych przez funkcjonariuszy innych pionów.
Odpowie za posiadanie narkotyków

2024-02-26

Odpowie za posiadanie narkotyków

Policjanci z Wydziału Prewencji starachowickiej komendy, w nocy z soboty na niedzielę (24 / 25 lutego br.) zatrzymali mężczyznę, u którego podczas czynności ujawnili i zabezpieczyli narkotyki. 23-latkowi za posiadanie środków odurzających może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Tragedia w Lipiu. W zadymionym domu znaleziono ciało mężczyzny

2024-02-25

Tragedia w Lipiu. W zadymionym domu znaleziono ciało mężczyzny

Ciało 75-letniego mężczyzny zostało znalezione w niedzielne (25 lutego br.) popołudnie w domu w miejscowości Lipie (gm. Brody). Śledczy ustalają, jak doszło do tragedii.
Nocny pożar w Węglowie

2024-02-23

Nocny pożar w Węglowie

Do Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach w piątkową (23 lutego br.) noc  wpłynęło zgłoszenie o pożarze maszyny leśnej na drodze szutrowej w lesie w miejscowości Węglów w gminie Wąchock.
Za szybko i z promilami

2024-02-22

Za szybko i z promilami

W czwartkowy (22 lutego br.) poranek starachowiccy policjanci zatrzymali na terenie gminy Pawłów kierowcę. Nie dość, że mężczyzna przekroczył prędkość, to do tego wszystkiego, kierował będąc pod wpływem alkoholu.
Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

2024-02-22

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

Takie postawy należy nagłaśniać i chwalić. Mowa o zachowaniu 24-latka, który w środowy (21 lutego br.) późny wieczór na drodze krajowej nr 42 w Wąchocku zatrzymał pijanego kierowcę. Mężczyzna wykorzystał moment, kiedy kierujący Skodą zatrzymał się przed sygnalizatorem świetlnym.
Kliknął w podesłany link, stracił pieniądze

2024-02-22

Kliknął w podesłany link, stracił pieniądze

Do Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach wpłynęło zawiadomienie o oszustwie na "internetowy portal ogłoszeniowy", którego ofiarą padł mieszkaniec gminy Pawłów.
Jeden dzień, dwie kolizje w Stykowie

2024-02-19

Jeden dzień, dwie kolizje w Stykowie

W poniedziałkowe (19 lutego br.) przedpołudnie na odcinku drogi krajowej nr 42 w gminie Brody zderzyły się dwa samochody osobowy Seat i ciężarowa Scania. Sprawczynią okazała się 19-letnia kobieta. Godzinę później 20-latek nie opanował swojego pojazdu i wylądował poza jezdnią.
Niewybuch na terenie gminy Brody

2024-02-19

Niewybuch na terenie gminy Brody

W niedzielny (18 lutego br.) poranek na terenie obszaru leśnego w Brodach, 70-letni mężczyzna znalazł pocisk artyleryjski kaliber 76 mm, pochodzący najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej. O znalezisku zostały powiadomione służby. Do czasu przyjazdu saperów miejsce zabezpieczali policjanci.
Wjechał na rondo. Był pijany

2024-02-19

Wjechał na rondo. Był pijany

W niedzielny (18 lutego br.) wieczór kierowca, zamiast je sprawnie ominąć, wjechał na rondo znajdujące się w miejscowości Rzepin Kolonia w gminie Pawłów