JUŻ W KIOSKU

XI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. Zwycięstwo ochotników z Mirca!

2022-09-19 12:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Drużyny Ochotniczej Straży Pożarnej z Mirca, zarówno w kategorii kobiet jak i mężczyzn, zwyciężyły w Powiatowych Zawodach Sportowo - Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych, jakie w minioną niedzielę (18 września) odbyły się w naszym mieście. Współorganizatorem sportowej rywalizacji była Komenda Powiatowa PSP w Starachowicach.

fot. KP PSP w Starachowicach

W rywalizacji udział wzięło 17 drużyn OSP z terenu naszego powiatu, w tym 2 kobiece. Łącznie w zawodach brało udział 153 druhów. Wśród startujących znalazły się jednostki z: Michałowa, Trębowca, Mirca, Jagodnego, Kałkowa, Wielkiej Wsi, Ostrożanki, Stykowa, Tychowa Starego, Wąchocka, Brodów, Lubienii, Ambrożowa, Krynek i Gadki.

Z uwagi na zły stan nawierzchni po sobotnich opadach deszczu nie udało się przeprowadzić pierwszej konkurencji tj. sztafety pożarniczej z przeszkodami. Za to bez przeszkód rozegrano drugą -  rozwinięcie na czas linii gaśniczej z podaniem wody, tzw. „Bojówki”, która wzbudziła duże emocje. Bezkonkurencyjnym zwycięzcom, zarówno wśród drużyn męskich jak i kobiecych, został w tym roku zespół OSP Mirzec, który będzie reprezentował nasz Powiat podczas Wojewódzkich Zawodów Sportowo-Pożarniczych. Drugie miejsce zajęły: OSP Starachowice os. Michałów (męskie drużyny pożarnicze i OSP Trębowiec (kobiece drużyny pożarnicze). Trzecie miejsce należało do OSP Tychów Stary (poniżej dokładka klasyfikacja całych zawodów).

Puchary, dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe wręczyli najlepszych drużynom: poseł Agata Wojtyszek, starosta Piotr Ambroszczyk, wójt Gminy Mirzec Mirosław Seweryn, prezes Zarządu Wojewódzkiego Ochotniczych Straży Pożarnych Mirosław Pawlak, Edward Lipiec - Prezes Zarządu Powiatowego Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach mł. bryg. Sławomir Zięba.

Kategoria Męskich Drużyn Pożarniczych

1 miejsce - OSP Mirzec;

2 miejsce - OSP Starachowice os. Michałów;

3 miejsce - OSP Tychów Stary;

4 miejsce - OSP Ostrożanka;

5 miejsce - OSP Gadka;

6 miejsce - OSP Kałków;

7 miejsce - OSP Brody;

8 miejsce - OSP Trębowiec;

9 miejsce - OSP Jagodne;

10 miejsce - OSP Krynki;

11 miejsce - OSP Styków;

12 miejsce - OSP Wąchock;

13 miejsce - OSP Lubienia;

14 miejsce - OSP Ambrożów;

15 miejsce - OSP Wielka Wieś.

Kategoria Kobiecych Drużyn Pożarniczych

1 miejsce - OSP Mirzec;

2 miejsce - OSP Trębowiec.

fot. KP PSP w Starachowicach

 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU

2023-09-23

"Pytanie, czy podjudzanie" - czyli wokół wpisu prezydenta Starachowic

Działacze Prawa i Sprawiedliwości podczas piątkowej (22 września  br.) konferencji prasowej zaapelowali do prezydenta Marka Materka o zaniechanie manipulowania mieszkańcami powiatu. Sprawa dotyczy wpisu włodarza Starachowic w mediach społecznościowych, w którym odniósł się do dotacji, jaką szpital starachowicki dostał na remont i wyposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.
Zapomniany zabytek

2023-09-24

Zapomniany zabytek

Temat popadania w ruinę XIX- wiecznego domu robotniczego przy ulicy Sportowej w Starachowicach nie jest nowością. Lokalne media poruszały go już w przeszłości, na problem zwracali także uwagę mieszkańcy. Nas do podjęcia go na nowo skłonił głos Czytelniczki, która martwiła się o przyszłość obiektu, cennego choćby ze względu na swój wiek. Jednak mimo upływu lat nie widać konkretnych działań, by go uchronić przed kompletną ruinę.  
Ciepło wspominają Starachowice

2023-09-22

Ciepło wspominają Starachowice

Państwo Elena i Zaza Kordzaia przez 6 lat mieszkali i pracowali w Starachowicach. Teraz przyszedł czas na powrót do Gruzji. Z pobytu w naszym mieście wynoszą same dobre wspomnienia.
Serce dla Maćka

2023-09-21

Serce dla Maćka

13-letni Maciej z Łosienka, koło Kielc od najmłodszych lat zmaga się m.in. z autyzmem. Ostatnio zdiagnozowano u niego nową chorobę: autoimmunologiczne zapalenie wątroby i zapalenie dróg żółciowych, która będzie mu towarzyszyć przez całe życie. Na rzecz chłopca prowadzona jest internetowa zbiórka pieniędzy oraz licytacja na FB. Organizatorzy bardzo proszą o pomoc.     
Leśna droga nad Lubianką zostanie wyremontowana

2023-09-21

Leśna droga nad Lubianką zostanie wyremontowana

Nadleśnictwo Skarżysko wybrało firmę, która wykona remont ulicy Szydłowskiego w Starachowicach biegnącej po leśnych terenach południowej strony Lubianki. Po tym jak miasto zainwestowało w teren rekreacyjny ponad 30 milionów złotych, teraz swój wkład w rozwój tego obszaru dokładają leśnicy. 
W budynku po dawnym gimnazjum będzie... sieciówka KFC

2023-09-20

W budynku po dawnym gimnazjum będzie... sieciówka KFC

Firma Zeta Safe Harbour z siedzibą w Krakowie działająca w branży "Nieruchomości - kupno, sprzedaż, wynajem", w 2021 roku w przetargu ogłoszonym przez Gminę Starachowice, kupiła działkę wraz z budynkiem po dawnej szkole przy ulicy Kieleckiej.
Jest dofinansowanie na modernizację starachowickiego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego

2023-09-20

Jest dofinansowanie na modernizację starachowickiego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego

Prawie 7 mln zł trafi do Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. Pieniądze z funduszu medycznego, który powstał z inicjatywy prezydenta RP Andrzeja Dudy, zostaną przeznaczone na modernizację i doposażenie w sprzęt medyczny SOR.
Ponad 500 dni bezpłatnej komunikacji miejskiej w Starachowicach

2023-09-21

Ponad 500 dni bezpłatnej komunikacji miejskiej w Starachowicach

Na terenie bazy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Starachowicach prezydent miasta Marek Materek podsumował dotychczasowe funkcjonowanie bezpłatnej komunikacji w mieście, ze szczególnym uwzględnieniem okresu wakacyjnego. Spotkanie wpisało się w Europejski Tydzień Mobilności, w którego obchody co roku, aktywnie włączają się Starachowice.  
Punkty Pomocy Okresowej w starachowickich szkołach

2023-09-20

Punkty Pomocy Okresowej w starachowickich szkołach

Punkty Pomocy Okresowej to jedna z odpowiedzi na ubóstwo menstruacyjne. Bardzo prężnie w tym zakresie działa Fundacja Akcja Menstruacja, która zawitała do Starachowic. W ramach współpracy z naszą gminą w szkołach oraz przestrzeni miejskiej pojawią się specjalne skrzynki, oraz dyspensery na podpaski i tampony. Pierwszą placówką, której przekazano dyspenser jest Szkoła Podstawowa nr 13 im. Kornela Makuszyńskiego w Starachowicach.
Miasta nad Kamienną powinny być ze sobą skomunikowane

2023-09-19

Miasta nad Kamienną powinny być ze sobą skomunikowane

Problematyka wykluczenia komunikacyjnego była tematem czwartkowej (14 września br.) konferencji prasowej Stowarzyszenia „Wrażliwi Społecznie”, które złożyło petycję do prezydenta Starachowic w sprawie wspólnej komunikacji miejskiej w obszarze tzw. trójmiasta nad Kamienną tj. między Ostrowcem Świętokrzyskim, Starachowicami i Skarżyskiem-Kamienną.