Wytańczyli medale

2023-11-28 18:55:26

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Blisko 900 tancerzy z całej Polski, w tym także trenujący w Studiu Tańca FOX w Starachowicach uczestniczyło w Turnieju o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach "MAD DANCE CHAMPIONS LEAGUE 2023", jaki odbył się w Kielcach. "Nasi" spisali się świetnie i wielokrotnie stawali na podium.

W stolicy naszego województwa w miniony weekend trwało prawdziwe święto tańca. Swoje umiejętności i kreatywne układy choreograficzne w ponad 200 kategoriach prezentowali zarówno młodsi, jak i ci nieco starsi pasjonaci. W gronie blisko 900 roztańczonych uczestników turnieju nie mogło zabraknąć "FOX-ów", czyli trenujących w Studiu Tańca pod tą właśnie nazwą i pod kierunkiem: Małgorzaty Łazowskiej oraz Aleksandry Nalewaj. Spisali się świetnie, wielokrotnie stając na podium i odbierając w pełni zasłużone medale. W kat. Hip Hop Solo 10. Pierwszy Krok złoto wywalczyły ex-aequo: Sandra Stawiarska i Pola Cieślik, a srebro - Nikola Gruszczyńska. W kat. Hip Hop Solo 12.- Pierwszy Krok z kolei pierwsze miejsce należało do Majki Kowalczyk oraz Wiktorii Zamorskiej, a drugie zajęła Sonia Jarosz. Hip Hop Solo 16.- Pierwszy Krok natomiast to druga lokata Leny Bujak. W grupie Hip Hop Freestyle Solo 10.- Pierwszy Krok srebrne medale wytańczyły: Wiktoria Zamorska i Pola Cieślik, a brązowy trafił do Nikoli Gruszczyńskiej. HH Freestyle solo 13-16 Pierwszy Krok to pierwsze miejsce Zofii Radeckiej, W kategorii Hip Hop Solo 12.- OPEN z kolei na dziesiątym miejscu uplasowała się Zuzanna Ignacak. Wśród hiphopowych solistek w kat. OPEN drugie miejsce zajęła Aleksandra Adamiec, trzecie - Natalia Kunert, na piątym uplasowała się Julia Jóźwik, ósme przypadło w udziale Mai Wronie, a na jedenastym sklasyfikowano Karolinę Hert. HH Freestyle Solo 16. OPEN natomiast to srebrny medal Aleksandry Adamiec, czwarta lokata Natalii Kunert, ósme miejsce Julii Jóźwik i dziesiąte Mai Wrony. Znakomicie spisały się także "FOX-owe" duety i formacje. Natalia Fryziel i Maja Wrona wywalczyły drugie miejsce w kategorii Hip Hop Duety 16.- OPEN, a Grupa Reprezentacyjna FOXIKI zdobyła złote medale w swojej kat. wiekowejw Street Dance. Powody do radości miała również startująca w kat. Street Dance Mała Grupa 16.- OPEN Mini Formacja Fox, która również cieszyła się ze złota. Bezkonkurencyjni okazali się także tancerze Grupy Reprezentacyjnej FOX, którzy w kat. Street Dance Formacja 16.- OPEN uplasowali się na najwyższym stopniu podium.

- Ogromne brawa dla naszych trenerek, które rewelacyjnie przygotowały nasze zespoły i solistki do występu. Małgorzata Łazowska i Aleksandra Nalewaj, jesteście niezastąpione. Największe podziękowania kierujemy do rodziców. Za wsparcie, cudne fryzury, piękne makijaże, za doping i każdą najmniejszą pomoc.To dzięki wam nasi tancerze wyglądali i czuli się na scenie jak najlepiej, co przyczyniło się do sukcesów - powiedziała Joanna Lisowska.

Gratulujemy!

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Biegali po górach

2024-04-28

Mistrzostwa Polski Mountain Classic 2024 w biegach górskich rozegrane w ramach Pieniny Ultra-Trail 2024 to niesamowita sportowa przygoda, w której z powodzeniem uczestniczyli zawodnicy Ludowego Klubu Biegacza "Rudnik". Jak im poszło?
Otwarty Turniej Bocci w Starachowicach

2024-04-28

Popularyzacja tej ciekawej dyscypliny paraolimpijskiej, aktywizacja osób z niepełnosprawnością i dobra zabawa - to główne cele Starachowickiego Otwartego Turnieju Bocci, zorganizowanego przez Fundację "Nasze Zdrowie".
Świetne występy i miejsca na podium

2024-04-22

Trzy medale wywalczyli reprezentanci szkoły Akro Star podczas TAURON Pucharu Polski Juniora Młodszego w Skokach na Trampolinie, Ścieżce i PMT.
Adrian Gunia lepszy od rywala!

2024-04-07

W miniony piątek w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się długo wyczekiwana przez sportowców jak i kibiców sportów walki gala One Punch, podczas której Adrian Gunia walczył z Brazylijczykiem Rafaelem Apocalipse. Według sędziów Gunia zwyciężył na punkty.
Udane starty w mistrzostwach Starachowic

2024-04-07

Zawodnicy Juventy Cerrad Starachowice zaliczyli bardzo udane występy podczas Mistrzostw Starachowic w Biegach Przełajowych, jakie odbyły się w miniony weekend.
Adrian Gunia wygrywa w Tczewie!

2024-03-17

Z Czechem Erikiem Breita mierzył się podczas gali Revolta 5 w Tczewie wychowanek KS Dragon Starachowice Adrian Gunia. Panowie rywalizowali w formule muay thai, Gunia wygrał "na punkty".
Natalia jedzie na mistrzostwa, FOXIKI z Grad Prix

2024-03-18

Grand Prix w II Turnieju Tańca o Puchar Burmistrza Iłży 2024, kwalifikacje na Mistrzostwa Europy i Świata oraz kilkanaście medali - to bilans ostatnich występów tancerzy z ST FOX. Mimo wielu sukcesów nie spoczywają na laurach i wciąż pracują na kolejne.
Trzy punkty dla Staru

2024-03-17

Zespół Czarnych Połaniec był przeciwnikiem Staru Starachowice w meczu 21. kolejki 3 ligi gr. 4, jaki obie drużyny rozegrały w minioną sobotę (16. bm.) w Ożarowie.
Wywalczyli kwalifikacje na Mistrzostwa Europy!

2024-03-10

Zawodnicy Senshi Starachowickiego Klubu Karate Kyokushin, podczas turnieju w Kaliszu wywalczyli kwalifikacje do ME, które odbędą się w maju br. w Hiszpanii.