JUŻ W KIOSKU

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /lokalnainfo/htm/sys/boki/LinkiZ.php on line 45

Wypisywał hasła na przystanku, podał fałszywe dane. Senior wpadł na gorącym uczynku

2023-02-13 14:38:57

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Straż Miejska w Starachowicach w poniedziałkowy (13 lutego br.) poranek zatrzymała seniora, który pisał markerem po jednym z przystanków znajdującym się przy alei Armii Krajowej. Mężczyzna wypisał hasła antyukraińskie i proputinowskie. Dodatkowo podał fałszywe dane osobowe. 

fot. Straż Miejska w Starachowicach

- Funkcjonariusze Straży Miejskiej patrolujący teren osiedla Skarpa, zauważyli mężczyznę, który markerem nanosił napisy na wewnętrznych elementach przystanku. W wyniku natychmiastowo podjętej interwencji potwierdzono fakt dewastacji przystanku autobusowego poprzez umieszczenie wewnątrz niego licznych napisów typu „J......ć Ukr.....ów”, „Band.....wcy VON z Polski”, „Brawo Put.....n lej za Wołyń” oraz symbolu używanego przez wojska rosyjskie w trakcie agresji na Ukrainie tj. dużej litery „Z”.  - informuje Straż Miejska.

Mężczyzna dokonał licznych dewastacji przystanku poprzez nanoszenie markerem napisów na siedziskach i wyposażeniu przystanku. Zatrzymany na „gorącym uczynku” sprawca dewastacji, interweniującym strażnikom dwukrotnie podał fałszywe dane osobowe.

- Po sprawdzeniu okazało się, że dane, które podał były po części danymi jego sąsiada z bloku. Celem ustalenia prawdziwych danych osobowych, wezwano patrol Policji celem zweryfikowania tożsamości zatrzymanej osoby. Sprawcą dewastacji przystanku i autorem wulgarnych napisów okazał się 85-letni mieszkaniec Starachowic. Zatrzymany 85-latek został przekazany do KPP celem prowadzenia dalszych czynności - dodaje Straż Miejska.

Bezmyślne i naganne zachowanie może znaleźć finał w odpowiedzialności z Art. 117§3 KK „Kto publicznie nawołuje do wszczęcia wojny napastniczej lub publicznie pochwala wszczęcie lub prowadzenie takiej wojny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Zaatakował posterunek policji w Mircu. Trafi na obserwację

2024-06-06

Zaatakował posterunek policji w Mircu. Trafi na obserwację

Mężczyzna, który w styczniu br. podpalił posterunek policji w Mircu, trafi na obserwację psychiatryczną. Jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa trzech policjantów.
Zwierzę na drodze, kierowca w rowie

2024-06-06

Zwierzę na drodze, kierowca w rowie

Czwartkowy (6 czerwca) wczesny poranek okazał się pechowy dla kierowcy z powiatu starachowickiego. Przed godziną 5 kierujący BMW stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i wylądował w rowie. 
Długi weekend na drogach regionu

2024-06-03

Długi weekend na drogach regionu

Za nami kolejny długi weekend. Niektórzy z nas na drogi wyjechali już w środowe (29 maja) popołudnie, by święto Bożego Ciała i kolejne wolne dni spędzić już w innym rejonie kraju. My wypoczywaliśmy, a nad naszym bezpieczeństwem za kierownicą czuwali policjanci, również ze świętokrzyskich komend. 
Budynek gospodarczy w ogniu

2024-06-02

Budynek gospodarczy w ogniu

W pierwszą sobotę czerwca przed godziną 5 rano przy ulicy Śląskiej w Starachowicach doszło do pożaru budynku gospodarczego. Na szczęście, obyło się bez osób poszkodowanych.
Seniorka oszukana. Straciła spore pieniądze

2024-05-29

Seniorka oszukana. Straciła spore pieniądze

To kolejna, niestety, udana próba oszustwa na terenie naszego powiatu. Tym razem metodą "na wypadek" pieniądze wyłudzono od 84-letniej mieszkanki Starachowic.
Wysokie mandaty za recydywę

2024-05-27

Wysokie mandaty za recydywę

Policjanci ruchu drogowego starachowickiej jednostki w sobotę (25 maja) zatrzymali do kontroli dwóch kierujących, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h. Obie kontrole zakończyły się zatrzymaniem praw jazdy na trzy miesiące oraz nałożeniem wysokich mandatów – aż po 4000 złotych, ponieważ w przeciągu ostatnich dwóch lat obaj popełnili podobne wykroczenia.
Kolizja na wiadukcie. Nie ustąpił pierwszeństwa

2024-05-30

Kolizja na wiadukcie. Nie ustąpił pierwszeństwa

W czwartkowe (30 maja) wczesne popołudnie na ul. kard. Wyszyńskiego w Starachowicach doszło do zderzenia dwóch pojazdów.
Rowerowa kolizja. Jeden z nastolatków trafił do szpitala

2024-05-29

Rowerowa kolizja. Jeden z nastolatków trafił do szpitala

W środowy (29 maja) poranek na ścieżce rowerowej u zbiegu ulic Radomskiej 1 Maja w Starachowicach doszło do zderzenia dwóch młodych rowerzystów. 
Kolizja na skrzyżowaniu w Brodach 

2024-05-28

Kolizja na skrzyżowaniu w Brodach 

W poniedziałkowy (27 maja) późny wieczór na ulicy Starachowickiej w Brodach doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych.
Wypadek na krajowej 9 w Lubieni. Jedna osoba poszkodowana

2024-05-28

Wypadek na krajowej 9 w Lubieni. Jedna osoba poszkodowana

Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło we wtorek po godzinie 18 na krajowej „dziewiątce” w Lubieni (gm. Brody).