JUŻ W KIOSKU

Wypadkowa sobota na drogach

2023-12-02 20:12:15

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Intensywne opady śniegu, które w naszym regionie pojawiły się już w piątek (1 grudnia br.), szczególnie dały się odczuć kierowcom w sobotę (2 grudnia br.). Świętokrzyskie służby ratunkowe już od godzin porannych interweniowały w zdarzeniach drogowych. Na drogach panują trudne warunki, policja apeluje o ostrożną jazdę.

Do wypadku w miejscowości Dąbrowa doszło w sobotnie wczesne popołudnie / fot. FB Na drodze świętokrzyskie

W sobotę (2 grudnia br.) przed godz. 8 służby zostały zaalarmowane o wypadku z udziałem dwóch samochodów, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 751 w miejscowości Stara Słupia (gm. Nowa Słupia), w powiecie kieleckim. Kierujący volkswagenem golfem poruszał się w kierunku Nowej Słupi. Na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się z jadącym z naprzeciwka autem marki suzuki, a następnie zjechał do rowu. Na skutek tego zdarzenia do szpitala trafiła pasażerka suzuki. Kierowcy byli trzeźwi.

Tego samego dnia około godz. 13 w miejscowości Dąbrowa (gmina Bodzentyn) dachował pojazd. Jak informowały służby ratunkowe do zdarzenia doszło na odcinku drogi wojewódzkiej nr 751, pomiędzy Nową Słupią a Bodzentynem. Autem podróżowały trzy osoby, w tym dwoje dzieci.  Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, 33-letnia kobieta kierująca autem marki Kia prawdopodobnie na skutek niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, straciła panowanie nad pojazdem, zjechała z drogi, na skutek czego samochód, który prowadziła, dachował. W wyniku tego zdarzenia do szpitala została zabrana kierująca, a także dwoje dzieci w wieku 2 i 7 lat, które z nią podróżowały. Kierująca pojazdem była trzeźwa. 

Również w sobotę, przed godziną 17.00 na drodze krajowej numer 9 w Rudniku zderzyły się dwa samochody osobowe, na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Kierowany przez 29-letnią kobietę ford, jadający w kierunku Ostrowca Świętokrzyskiego, w pewnym momencie zjechał na przeciwległy pas ruchu, zderzając się z osobowym audi prowadzonym przez 25-latka.

Stara Słupia / fot. FB Na drodze świętokrzyskie

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Bezpieczne ferie 2024. Policyjne podsumowanie

2024-02-26

Bezpieczne ferie 2024. Policyjne podsumowanie

Policjanci z województwa świętokrzyskiego podsumowali działania „Bezpieczne Ferie 2024”. Nad prawidłowym dotarciem podróżujących do celu czuwało blisko 2000 policjantów ruchu drogowego wspieranych przez funkcjonariuszy innych pionów.
Odpowie za posiadanie narkotyków

2024-02-26

Odpowie za posiadanie narkotyków

Policjanci z Wydziału Prewencji starachowickiej komendy, w nocy z soboty na niedzielę (24 / 25 lutego br.) zatrzymali mężczyznę, u którego podczas czynności ujawnili i zabezpieczyli narkotyki. 23-latkowi za posiadanie środków odurzających może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Tragedia w Lipiu. W zadymionym domu znaleziono ciało mężczyzny

2024-02-25

Tragedia w Lipiu. W zadymionym domu znaleziono ciało mężczyzny

Ciało 75-letniego mężczyzny zostało znalezione w niedzielne (25 lutego br.) popołudnie w domu w miejscowości Lipie (gm. Brody). Śledczy ustalają, jak doszło do tragedii.
Nocny pożar w Węglowie

2024-02-23

Nocny pożar w Węglowie

Do Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach w piątkową (23 lutego br.) noc  wpłynęło zgłoszenie o pożarze maszyny leśnej na drodze szutrowej w lesie w miejscowości Węglów w gminie Wąchock.
Za szybko i z promilami

2024-02-22

Za szybko i z promilami

W czwartkowy (22 lutego br.) poranek starachowiccy policjanci zatrzymali na terenie gminy Pawłów kierowcę. Nie dość, że mężczyzna przekroczył prędkość, to do tego wszystkiego, kierował będąc pod wpływem alkoholu.
Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

2024-02-22

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

Takie postawy należy nagłaśniać i chwalić. Mowa o zachowaniu 24-latka, który w środowy (21 lutego br.) późny wieczór na drodze krajowej nr 42 w Wąchocku zatrzymał pijanego kierowcę. Mężczyzna wykorzystał moment, kiedy kierujący Skodą zatrzymał się przed sygnalizatorem świetlnym.
Kliknął w podesłany link, stracił pieniądze

2024-02-22

Kliknął w podesłany link, stracił pieniądze

Do Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach wpłynęło zawiadomienie o oszustwie na "internetowy portal ogłoszeniowy", którego ofiarą padł mieszkaniec gminy Pawłów.
Jeden dzień, dwie kolizje w Stykowie

2024-02-19

Jeden dzień, dwie kolizje w Stykowie

W poniedziałkowe (19 lutego br.) przedpołudnie na odcinku drogi krajowej nr 42 w gminie Brody zderzyły się dwa samochody osobowy Seat i ciężarowa Scania. Sprawczynią okazała się 19-letnia kobieta. Godzinę później 20-latek nie opanował swojego pojazdu i wylądował poza jezdnią.
Niewybuch na terenie gminy Brody

2024-02-19

Niewybuch na terenie gminy Brody

W niedzielny (18 lutego br.) poranek na terenie obszaru leśnego w Brodach, 70-letni mężczyzna znalazł pocisk artyleryjski kaliber 76 mm, pochodzący najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej. O znalezisku zostały powiadomione służby. Do czasu przyjazdu saperów miejsce zabezpieczali policjanci.
Wjechał na rondo. Był pijany

2024-02-19

Wjechał na rondo. Był pijany

W niedzielny (18 lutego br.) wieczór kierowca, zamiast je sprawnie ominąć, wjechał na rondo znajdujące się w miejscowości Rzepin Kolonia w gminie Pawłów