JUŻ W KIOSKU

Wypadkowa niedziela na drogach powiatu

2024-03-03 17:59:36

Ocena:

5/5 | 1 głosów

To był wyjazdowy dzień dla powiatowych służb ratunkowych. Zaledwie kilka godzin dzieliło dwa zdarzenia, do których doszło w niedzielę (3 marca br.) na drodze krajowej nr 42 relacji Starachowice - Skarżysko-Kamienna i w Kuczowie. Po godzinie 11 w Wąchocku zderzyły się trzy pojazdy, zaś około godziny 14.30 w gminie Brody doszło do zderzenia samochodu osobowego z motocyklem. Niestety, trzy osoby zostały poszkodowane.

fot. FB OSP Wąchock

Chwilę po godz. 11 na odcinku drogi krajowej nr 42 w Wąchocku doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych Skody i Volkswagena oraz autobusu marki Man. Z ustaleń policji wynika, że na tył skody najechał volkswagen, w którego z kolei uderzył jadący za nim autobus. Do szpitala został przetransportowany 56-letni kierowca volkswagena, za kierownicą skody siedział 40-latek, a autobusem marki Man kierował 49-latek. Na miejscu zdarzenia obok policjantów działania prowadzili strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach oraz druhowie ochotnicy z OSP Wielka Wieś i OSP Wąchock. 

fot. FB OSP Wąchock

Po godzinie 14 na DK nr 42 w Kuczowie (gm. Brody) doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Volkswagen z motocyklem. 

– Kierowcą motocykla marki Honda był 30-letni mężczyzna. Jechał wraz z 27-letnią pasażerką. Tuż za motocyklem jechał natomiast 23-letni kierowca auta marki Volkswagen - informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji mł.asp. Paweł Kusiak. - Kierowca motocykla w pewnym momencie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Na tył hondy najechał wówczas volkswagen. Oba pojazdy poruszały się od Ostrowca Św. w kierunku Starachowic. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby: kierujący motocyklem oraz pasażerka. Oboje przytomni, zostali przetransportowani do szpitala – dodaje rzecznik.

Obaj kierujący zostali poddani badaniu na obecność alkoholu w organizmie. Byli trzeźwi.

fot. KPP w Starachowicach

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Policja poszukuje zaginionego Dariusza Stąporka

2024-07-09

Policja poszukuje zaginionego Dariusza Stąporka

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach prowadzą poszukiwania 64-letniego Dariusza Stąporka, mieszkańca powiatu starachowickiego, który zaginął 26 czerwca br. Mężczyzna wyszedł z domu w godzinach porannych i od tego czasu nie nawiązał kontaktu z rodziną ani nie wrócił do miejsca zamieszkania.
Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci dziecka nad wodą  

2024-07-08

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci dziecka nad wodą  

  12 - letni chłopiec zginął tragicznie w minioną sobotę 6 lipca w czasie wypoczynku nad zalewem Wióry w miejscowości Szeligi w gminie Pawłów.
Stracił 200 tys. zł !!!

2024-07-01

Stracił 200 tys. zł !!!

Dziś za pośrednictwem Internetu załatwiamy mnóstwo spraw a oszuści to wykorzystują. Ich najnowsze ofiary to dwóch mieszkańców powiatu starachowickiego, którzy zainwestowali w kryptowaluty w nadziei zysków a stracili jeden: blisko 200 tys. zł, a drugi około 30 tys. zł.     
Zaatakował posterunek policji w Mircu. Trafi na obserwację

2024-06-06

Zaatakował posterunek policji w Mircu. Trafi na obserwację

Mężczyzna, który w styczniu br. podpalił posterunek policji w Mircu, trafi na obserwację psychiatryczną. Jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa trzech policjantów.
Zwierzę na drodze, kierowca w rowie

2024-06-06

Zwierzę na drodze, kierowca w rowie

Czwartkowy (6 czerwca) wczesny poranek okazał się pechowy dla kierowcy z powiatu starachowickiego. Przed godziną 5 kierujący BMW stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i wylądował w rowie. 
Długi weekend na drogach regionu

2024-06-03

Długi weekend na drogach regionu

Za nami kolejny długi weekend. Niektórzy z nas na drogi wyjechali już w środowe (29 maja) popołudnie, by święto Bożego Ciała i kolejne wolne dni spędzić już w innym rejonie kraju. My wypoczywaliśmy, a nad naszym bezpieczeństwem za kierownicą czuwali policjanci, również ze świętokrzyskich komend. 
Budynek gospodarczy w ogniu

2024-06-02

Budynek gospodarczy w ogniu

W pierwszą sobotę czerwca przed godziną 5 rano przy ulicy Śląskiej w Starachowicach doszło do pożaru budynku gospodarczego. Na szczęście, obyło się bez osób poszkodowanych.
Seniorka oszukana. Straciła spore pieniądze

2024-05-29

Seniorka oszukana. Straciła spore pieniądze

To kolejna, niestety, udana próba oszustwa na terenie naszego powiatu. Tym razem metodą "na wypadek" pieniądze wyłudzono od 84-letniej mieszkanki Starachowic.
Wysokie mandaty za recydywę

2024-05-27

Wysokie mandaty za recydywę

Policjanci ruchu drogowego starachowickiej jednostki w sobotę (25 maja) zatrzymali do kontroli dwóch kierujących, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h. Obie kontrole zakończyły się zatrzymaniem praw jazdy na trzy miesiące oraz nałożeniem wysokich mandatów – aż po 4000 złotych, ponieważ w przeciągu ostatnich dwóch lat obaj popełnili podobne wykroczenia.
Kolizja na wiadukcie. Nie ustąpił pierwszeństwa

2024-05-30

Kolizja na wiadukcie. Nie ustąpił pierwszeństwa

W czwartkowe (30 maja) wczesne popołudnie na ul. kard. Wyszyńskiego w Starachowicach doszło do zderzenia dwóch pojazdów.