JUŻ W KIOSKU

Wyniesione przejście nie przy skrzyżowaniu, ale na wysokości sklepu. Od poniedziałku utrudnienia dla kierowców

2023-11-13 08:30:00

Ocena:

5/5 | 1 głosów

W minionym tygodniu informowaliśmy, że Gmina Starachowice planuje modernizację przejścia dla pieszych, które znajduje się przy skrzyżowaniu alei Jana Pawła II z ulicą Miodową. Plany się zmieniły, a prace związane z wyniesieniem obejmą inne przejście, ale również znajdujące się przy wspomnianej alei. Natomiast przejście przy skrzyżowaniu będzie doświetlone.

fot. Gazeta Starachowicka

Podana przez media, w tym Gazetę, informacja nie spotkała się z entuzjazmem kierowców. Wręcz przeciwnie, większość z nich skrytykowała ten pomysł, pisząc w mediach społecznościowych, że i tak kierowcy zwalniają w tym miejscu, ponieważ dojeżdżają do skrzyżowania.

- Prace związane z wyniesieniem przejścia dla pieszych przy Alei Świętego Jana Pawła II rozpoczną się od najbliższego poniedziałku. Będą one dotyczyć przejścia na wysokości Delikatesów Centrum. To przejście jest już odpowiednio doświetlone, a budowa wyniesienia będzie kompleksową realizacją zadania zwiększającego bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w tej części miasta. Prace inwestycyjne potrwają do 20 listopada i nie będą wymagały potrzeby zatrzymywania ruchu czy zmian w rozkładzie linii autobusowych. Zostanie wprowadzony ruch wahadłowy, który nie powinien znacząco wpłynąć na problemy komunikacyjne - wyjaśnia rzecznik prasowy starachowickiego magistratu, Leszek Kowalski. - Informuję ponadto, iż przejście dla pieszych na skrzyżowaniu ulicy Miodowej i alei Świętego Jana Pawła II zostanie doświetlone - dodaje rzecznik.

W ramach projektu „Zwiększenie bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych oraz doposażenie szkół w narzędzia edukacyjne z zakresu ruchu drogowego w Gminie Starachowice” Gmina Starachowice wykonała już przejście dla pieszych na ul. Słonecznej obok SP12 (przejście zostanie wyniesione, oznakowane pionowo znakami D6 oraz pomalowane), a także przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu al. Świętego Jana Pawła II z ul. Żytnią. To przejście również zostało wyniesione wraz z wyniesieniem przejazdu dla rowerzystów, odpowiednio oznakowane oraz pomalowane.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Lubianka znowu zarybiona

2023-12-01

Lubianka znowu zarybiona

Do starachowickiego zbiornika Lubianka w piątkowe (1 grudnia br.) przedpołudnie wpuszczono ponad 1500 kilogramów narybku różnego gatunku. Wszystko w ramach akcji zarybiania Lubianki zorganizowanej przez Okręgowy Polski Związek Wędkarski w Kielcach. 
Wigilia dla samotnych i potrzebujących

2023-12-02

Wigilia dla samotnych i potrzebujących

Wigilijne spotkanie dla samotnych i potrzebujących obecności bliskich starachowiczan odbędzie się dzień przed Wigilią, tj. 23 grudnia. Początek sobotniego wydarzenia, które podobnie jak przed rokiem odbędzie się w gościnnych murach Szkoły Podstawowej nr 11 przy ulicy Leśnej, zaplanowano na godzinę 15.00. W poniedziałek (4 grudnia) ruszają bezpłatne zapisy dla wszystkich osób, które chcą ten dzień spędzić w niezwykłej świątecznej atmosferze.
Realizatorzy starachowickiego programu IN VITRO wybrani

2023-12-01

Realizatorzy starachowickiego programu IN VITRO wybrani

Gmina Starachowice ogłosiła konkurs na realizatora programu polityki zdrowotnej pn.: „Program polityki zdrowotnej leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Gminy Starachowice” na lata 2023-2026. W ramach konkursu wpłynęło 6 ofert, z czego 1 oferta została wycofana przez oferenta, a 2 oferty nie spełniły wymogów formalnych.
Ulica Ustronie doczekała remontu

2023-11-30

Ulica Ustronie doczekała remontu

Na starachowickim osiedlu Południe oddano do użytku wyremontowaną ulicę Ustronie. To kolejna modernizacja w tej części miasta, która była bardzo wyczekiwana przez mieszkańców. Zadanie okazało się trudne do wykonania ze względu na podmokły teren, ale wykonawca doskonale poradził sobie z przeciwnościami.
Jest plan na budowę nowej drogi

2023-11-30

Jest plan na budowę nowej drogi

Kolejnym etapem po tym, jak Urząd Miejski w Starachowicach uregulował stan prawny ulicy Bocznej w Starachowicach, miało być opracowanie dokumentacji technicznej dla budowy kanalizacji oraz remontu tej drogi. Po przeanalizowaniu sytuacji okazało się jednak, że prace w terenie nie będą możliwe bez całkowitego wyłączenia ruchu samochodów. Jest to niewykonalne ze względu na dojazd pojazdów do okolicznych firm oraz oczyszczalni ścieków, które zlokalizowane są na końcu tej ulicy. 
Uwaga! Od 1 grudnia zmiany w rozkładzie jazdy miejskich autobusów

2023-11-30

Uwaga! Od 1 grudnia zmiany w rozkładzie jazdy miejskich autobusów

Od 1 grudnia br. w rozkładach jazdy autobusów komunikacji miejskiej w Starachowicach nastąpią zmiany. Dotyczą one linii nr 1, 7, 16, 20, 22. Jak poinformował prezydent Starachowic Marek Materek, zmiany podyktowane są interwencjami pasażerów związanymi ze zmianą godzin pracy jednego z zakładów w mieście oraz uczniów jednej ze szkól średnich.
W środę zamknięcie fragmentu ulicy Radomskiej w Starachowicach [MAPKA]

2023-11-28

W środę zamknięcie fragmentu ulicy Radomskiej w Starachowicach [MAPKA]

Uwaga kierowcy i pasażerowie miejskiej komunikacji! W środę (29 listopada br.) zamknięta zostanie dla ruchu ulica Radomska w Starachowicach, a właściwie jej fragment, w miejscu budowanego wiaduktu. Jak zgłosił Wykonawca inwestycji, utrudnienia w ruchu mają potrwać jeden dzień, w godz. od 7.00 do 19.00. Dojazd do posesji i firm na tym obszarze ma być jednak zapewniony.
Park Miejski

2023-11-28

Park Miejski "na zdjęciach w internecie wygląda lepiej niż w realu"

Radny Dariusz Grunt w interpelacji do prezydenta Starachowic Marka Materka skierował pytania dotyczące wyglądu miejskiego parku. Wśród zagadnień znalazły się m.in. te dotyczące kosztów utrzymania zieleni, czy problemu kruszącego się betonu w alejkach. 
Nowe wiaty przystankowe zamontowane

2023-11-27

Nowe wiaty przystankowe zamontowane

Na terenie Starachowic zostało zamontowanych 25 nowych wiat przystankowych. To element szerszej polityki komunikacyjnej miasta polegający na podnoszeniu jakości usług komunikacyjnych. 
Remont drogi w Lipiu i w Adamowie. Jest dofinansowanie, ale oferty przetargów je przewyższają

2023-11-27

Remont drogi w Lipiu i w Adamowie. Jest dofinansowanie, ale oferty przetargów je przewyższają

Na jednej z sesji Rady Powiatu była mowa o remoncie ulicy Starachowickiej w Lipiu. Na tę inwestycję powiat starachowicki pozyskał dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Dróg. Po podpisaniu umów z wojewodą świętokrzyskim ogłoszone zostały przetargi. Wyniki postępowań i oferty złożone przez firmy drogowe zweryfikowały jednak możliwości finansowe, a co za tym idzie zakres prac, jakie planowano wykonać.