Ocena:
5/5 | 1 głosów
Tak o spotkaniu ze Starem Starachowice, rozegranym w ramach 6. kolejki 3. ligi gr. 4 mówił na konferencji pomeczowej trener sobotniego rywala starachowiczan, Dariusz Liana. Podopieczni szkoleniowca Karpat Krosno musieli w minioną sobotę uznać wyższość przeciwnika.
źródło: STAR Starachowice/FB
Na pierwszą bramkę kibice, którzy, jak zwykle, nie zawiedli i w Ożarowie pełnili rolę dwunastego zawodnika, czekali do 32. min. spotkania. Wtedy bramkarza zespołu z Krosna pokonał Przemysław Śliwiński, dając swojej drużynie prowadzenie. Taki rezultat utrzymał się do 41. min., kiedy to na 2:0 podwyższył Szymon Kot. Starachowiczanie schodzili więc na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem. W 67. min. meczu z kolei sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy, który na bramkę zamienił konrad Handzlik. Ostatecznie STAR pokonał Karpaty Krosno 3:0 i dopisał do swojego konta cenne trzy punkty.
- Cieszy mnie obecna forma drużyny. Mamy dobre tempo gry oraz dobrą organizację zarówno w defensywie i ofensywie (...). Trudno "doczepić się" o cokolwiek, mogliśmy może wykorzystać więcej sytuacji. Tu muszę jednak pochwalić bramkarza gości, bo zrobił na mnie dobre wrażenie, bronił dzisiaj bardzo dobrze (...). Cieszymy się z tych punktów, wygraliśmy zasłużenie, gratuluję drużynie postawy w dzisiejszym meczu - mówił po spotkaniu trener Tadeusz Krawiec.
STAR: Lipiec, Bracik, Jagiełło, Stefański, Majdanewycz (65' Styczyński), Duda, Puton, Kot (65' Ambrozik), Handzlik (72' Palonek), Wcisło, Śliwiński (65' Stanisławski). Trener: Tadeusz Krawiec.
Kolejne spotkanie Zielono-Czarni rozegrają 9. września br. o godz. 16.00 w Skawinie z drużyną LKS Wiślanie Jaśkowice.

2023-09-24
Święto biegaczy z całej Polski
Biegacze z LKB "Rudnik" zdobyli pierwsze miejsce na Mistrzostwach Polski Krajowego Zrzeszenia LZS w Biegach Górskich, które odbyły się 17. września br. w Krynkach. Wywalczyli aż siedem medali w klasyfikacji generalnej.
2023-09-18
Nordic Walking łączy pokolenia
Nordic Walking nie słabnie na popularności, wręcz przeciwnie. Ta forma aktywności zyskuje coraz to więcej fanów, a można było się o tym przekonać w minioną niedzielę (17. bm.), obserwując i kibicując uczestnikom marszu ph.: "Kije na dwie mile".
2023-09-17
Punkty dla STAR-u
Garbarnia Kraków była rywalem ekipy trenera Tadeusza Krawca w zwycięskim dla Zielono-Czarnych, jak się później okazało meczu w ramach 8. kolejki III ligi gr. 4, jaki rozegrano w miniony weekend w Ożarowie.
2023-09-05
Dwa medale Mai Peryt
Powodów do radości nie zabrakło zawodniczce Juventy Cerrad Starachowice podczas 26. Ogólnopolskich Igrzysk LZS w Białymstoku, skąd wróciła z dwoma medalami.
2023-09-03
Triumf Mariana Moconia
Tym razem w Ogólnopolskim Turnieju Tenisowym PZT rangi II - Memoriale Bogdana Gajewskiego. Pan Marian wywalczył pierwsze miejsce w kategorii 70 plus.
2023-09-03
"Huntersi" na czele
Drużyna Hoe Hunters - triumfatorem Wakacyjnego Grand Prix w Koszykówce. Ostatni turniej z cyklu, podczas którego rozstrzygnęły się losy zespołów rywalizujących (oczywiście w duchu fair play) o zwycięstwo odbył się 29. sierpnia br.
2023-09-03
Zwycięstwo w stolicy województwa
Trzy cenne punkty przywieźli z Kielc podopieczni trenera Piotra Dudka z Akademii Piłkarskiej STAR Starachowice, którzy w miniony weekend rozegrali mecz ligowy z Koroną III Kielce.
2023-08-27
Nocne Zawody Gruntowe
Trzydziestu wędkarzy wzięło udział w rywalizacji o puchar Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starachowicach.
2023-08-27
Siatkarski turniej mixtów
Dziesięć par rywalizowało w Turnieju Siatkówki Plażowej w kategorii mikstów, jaki odbył się 15. sierpnia na "Lubiance". Najlepsi okazali się: Oliwia Lewińska i Artur Dudek.
2023-08-26