JUŻ W KIOSKU

Wieczorne pożary w gminie Brody

2023-01-25 16:27:22

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Wtorkowe (24 stycznia br.) godziny wieczorne były pracowite dla strażaków Jednostki Ratunkowo-Gaśniczej w Starachowicach i z okolicznych Ochotniczych Straży Pożarnych. Na terenie gminy Brody doszło do dwóch pożarów, w gaszeniu których udział brało kilkudziesięciu strażaków. 

fot. KP PSP w Starachowicach

Pierwsze zgłoszenie o pożarze w miejscowości Lubienia wpłynęło po godzinie 20. Ogień pojawił się na poddaszu domu parterowego. 

 Jak informuje starachowicka straż pożarna, po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali objęty pożarem dom parterowy z poddaszem. Działania polegały na zabezpieczeniu terenu oraz odłączeniu prądu i gazu od budynku. Strażacy trzema strumieniami wody walczyli z żywiołem. Na miejsce zadysponowany został także wóz strażacki z drabiną. W działaniach udział brało 5 zastępów JRG Starachowice oraz zastępy OSP z Brodów i Krynek. W sumie 26 strażaków. Akcja trwała kilka godzin. Na miejscu był właściciel domu. W wyniku pożaru nikt nie ucierpiał. Prawdopodobną przyczyną pojawienia się ognia, jak wynika ze wstępnych ustaleń, mogło być zwarcie instalacji elektrycznej.

Po godz. 23 strażacy otrzymali kolejne głoszenie o pożarze, również na terenie gminy Brody, w miejscowości Krynki. Palił się domek letniskowy.

- Przybyli na miejsce strażacy zastali objęty pożarem praktycznie cały domek letniskowy. Na zewnątrz znajdowały się dwie osoby. Strażacy przy użyciu trzech strumieni wody starali się opanować pożar. Jednak problem stanowiło zaopatrzenie w wodę, ponieważ w pobliżu nie było żadnego hydrantu i woda musiała być dowożona. W działaniach w Krynkach udział brało ponad 40 strażaków, 3 zastępy JRG Starachowice oraz 6 zastępów OSP: Brody, Kałków, Krynki, Ruda, Styków, Pawłów. Prawdopodobnie pożar powstał w wyniku zapalenia się sadzy - informuje KP PSP w Starachowicach. 

W obu pożarach, na szczęście, nie było osób poszkodowanych. Na miejscu obecna była policja, które będzie prowadziła dochodzenie. 

fot. KP PSP w Starachowicach

fot. KP PSP w Starachowicach

fot. KP PSP w Starachowicach

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Niesprawny samochód to również zagrożenie na drodze

2023-03-20

Niesprawny samochód to również zagrożenie na drodze

Policjanci codziennie czuwają nad bezpieczeństwem i porządkiem na drogach, zwracając uwagę na wykroczenia, które mogą przyczynić się do zdarzeń drogowych. Jednym z nich jest również kierowanie niesprawnym technicznie pojazdem. Takim właśnie autem w piątek (17 marca br.) poruszał się 43-letni kierowca dostawczaka. 
Ewakuacja ze starachowickich zakładów mięsnych

2023-03-17

Ewakuacja ze starachowickich zakładów mięsnych

Do uszkodzenia instalacji i wycieku amoniaku na jednym z wydziałów w zakładach przetwórstwa mięsnego Animex w Starachowicach doszło w piątek (17 marca br.).  
17-latek odpowie za rozpylenie gazu w centrum handlowym

2023-03-17

17-latek odpowie za rozpylenie gazu w centrum handlowym

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach na podstawie zebranych materiałów ustalili, że za rozpyleniem gazu w jednym z centrów handlowych w Starachowicach, do którego doszło w miniony wtorek, odpowiedzialny może być 17-latek. Mieszkaniec powiatu starachowickiego usłyszał już zarzut. Grozi mu teraz kara aresztu, ograniczenia wolności lub wysoka grzywna.
Oszukani podczas internetowych zakupów

2023-03-17

Oszukani podczas internetowych zakupów

Do Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach w czwartek (16 marca br.) wpłynęło kilka zgłoszeń dotyczących oszustw podczas zakupów w sieci. W wyniku działania sprawców 25-latek stracił blisko 16 000 złotych, 43-latka 5000 złotych, a 18-latek 1300 złotych. 
Wpadli podczas kontroli drogowej

2023-03-17

Wpadli podczas kontroli drogowej

Narkotykowe zarzuty usłyszeli dwaj mężczyźni, zatrzymani przez starachowickich policjantów we wtorek (14 marca br.) do kontroli drogowej. Jednemu z nich grożą trzy lata, a drugiemu do 10 lat pozbawienia wolności.
Kradł i szybko wpadł

2023-03-16

Kradł i szybko wpadł

Nawet piętnaście lat za kratkami spędzić może 36-letni mieszkaniec powiatu starachowickiego. Mężczyzna podejrzany jest o kradzież z włamaniem do dwóch ciężarówek zaparkowanych na terenie jednej ze skarżyskich firm. Łupem włamywacza recydywisty padło paliwo warte 1400 złotych. Zatrzymany został wczoraj, a niebawem rozliczy go sąd.
Konsekwencje łamania przepisów na drodze

2023-03-16

Konsekwencje łamania przepisów na drodze

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach we wtorek (14 marca br.) zatrzymali do kontroli drogowych dwóch kierowców. Pierwszy z nich poruszał się z prędkością 112 km/h w obszarze zabudowanym, natomiast drugi wyprzedzał inne pojazdy, nie stosując się do znaków poziomych. Obaj kierowcy otrzymali mandaty karne.
W kilka minut „zdobyła” 29 punktów

2023-03-15

W kilka minut „zdobyła” 29 punktów

We wtorkowe (14 marca br.) wczesne popołudnie policjanci ze starachowickiej drogówki zatrzymali do kontroli 42-letnią kierującą, która wyprzedziła na przejściu dla pieszych, a później przekroczyła dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym, jadąc 120 km/h. Kobiecie zostało zatrzymane prawo jazdy, policjanci nałożyli na nią grzywnę w wysokości 3500 złotych, a do jej konta doliczone zostało 29 punktów.
Czołowe zderzenie w Rudzie. Jeden z kierowców był nietrzeźwy

2023-03-15

Czołowe zderzenie w Rudzie. Jeden z kierowców był nietrzeźwy

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło we wtorkowy (14 marca br.) wieczór w miejscowości Ruda (gm. Brody). 
Ewakuacja z centrum handlowego Galardia

2023-03-14

Ewakuacja z centrum handlowego Galardia

We wtorkowy (14 marca br.) wieczór, po godzinie 19:30 do stanowiska kierowania KP Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach wpłynęło zgłoszenie o rozpyleniu nieznanej substancji w centrum handlowym Galardia. Z terenu ewakuowano 140 osób, a na miejsce zadysponowano grupę chemiczną ze Skarżyska-Kamiennej.