JUŻ W KIOSKU

Wiadomo, kto wystartuje do Sejmu z list Prawa i Sprawiedliwości

2023-09-03 16:26:41

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Prawo i Sprawiedliwość w sobotę (2 września br.) zarejestrowała listy do sejmu i senatu w województwie świętokrzyskim. W niedzielę (3 września br.) podczas partyjnej konwencji w Kielcach, prezes partii Jarosław Kaczyński zaprezentował kandydatów, którzy w jesiennych wyborach będą ubiegać się o mandaty posłów i senatorów.

fot. X/ Twitter Prawo i Sprawiedliwość

- Musimy podjąć duży wysiłek. Musimy walczyć o sukces tej listy, a co za tym idzie walczyć o sukces Polski. Ten sukces osiągniemy, jeżeli będziemy mieli dojrzały rząd, a wcześniej tak nie było. Nasi przeciwnicy, nadal nie mają odpowiednich cech do sprawowania władzy. Nasi przeciwnicy nie mogą rządzić. Donald Tusk nie może otrzymać kolejnej szansy - on już pokazał, jaką jest osobą. Polacy potrzebują poważnego rządu i sprawczego państwa - mówił prezes Kaczyński.

Zgodnie z zapowiedziami liderem świętokrzyskiej listy do Sejmu jest sam prezes ugrupowania, Jarosław Kaczyński. Na drugiej pozycji znajduje się wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka. Kolejne miejsca zajmują starachowiczanie. Trzeci na liście jest poseł, pełnomocnik kieleckiego okręgu PiS Krzysztof Lipiec, natomiast na czwartej pozycji poseł, pełnomocnik okręgu nr 82 PiS, Agata Wojtyszek. 

Kolejne miejsca zajmują:

5. Andrzej Kryj – poseł,

6. Marek Kwitek – poseł,

7. Grzegorz Witkowski – wiceminister infrastruktury,

8. Michał Cieślak – poseł, wiceprezes Partii Republikańskiej,

9. Zbigniew Koniusz – wojewoda świętokrzyski,

10. Mariusz Gosek – poseł, prezes świętokrzyskich struktur Suwerennej Polski,

11. Stanisław Porada – burmistrz miasta i gminy Działoszyce,

12. Grzegorz Piec – starosta konecki,

13. Zbigniew Piątek – burmistrz Piekoszowa,

14. Magdalena Zieleń – radna sejmiku wojewódzkiego,

15. Józef Cepil – dyrektor świętokrzyskiego oddziału Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa,

16. Marcin Piętak – radny sejmiku wojewódzkiego, prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego,

17. Anna Paluch – zastępca dyrektora świętokrzyskiego oddziału regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kielcach,

18. Irena Marcisz – burmistrz Łopuszna,

19. Kinga Bierońska,

20. Jarosław Karyś – przewodniczący Rady Miasta Kielce,

21. Anna Żarnowiecka – kierownik KRUS w Kazimierzy Wielkiej,

22. Lilla Brożyna – radna powiatu koneckiego,

23. Magdalena Karwat-Kasińska – dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach,

24. Marek Strzała – wiceprzewodniczący sejmiku województwa,

25. Renata Bilska – zastępca dyrektora w Departamencie Edukacji, Sportu, Turystyki i Spraw Zagranicznych w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego,

26. Jarosław Miszczyk – radny powiatu kazimierskiego,

27. Agata Sałata – radna powiatu kieleckiego,

28. Magdalena Konieczna-Różycka – radna Rady Miasta w Busku-Zdroju,

29. Stanisław Słoma – radny powiatu jędrzejowskiego,

30. Artur Konarski – radny sejmiku województwa,

31. Rafał Schab – radny Rady Miasta w Opatowie,

32. Bartłomiej Dorywalski – poseł, pełnomocnik okręgu nr 81 PiS.

Kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w wyborach senackich (okręg 82 obejmujący powiaty: opatowski, ostrowiecki, sandomierski, skarżyski i starachowicki) jest obecny senator Jarosław Rusiecki. 

 

 

 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Nowoczesna ekopracownia zachęca do nauki

2023-12-08

Nowoczesna ekopracownia zachęca do nauki

W starachowickiej Szkole Podstawowej nr 11 powstała nowoczesna ekopracownia. W oficjalnym otwarciu udział wzięli: prezydent miasta Marek Materek, dyrektor Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Ryszard Gliwiński, zastępca prezydenta Marcin Gołębiowski oraz dyrekcja placówki wraz z uczniami.
Trzy kolejne przejścia dla pieszych w Starachowicach zostaną zmodernizowane

2023-12-07

Trzy kolejne przejścia dla pieszych w Starachowicach zostaną zmodernizowane

Zarząd Dróg Powiatowych przeprowadzi modernizację trzech przejść dla pieszych: dwóch w ciągu ulicy Długiej oraz jednego na ulicy Piłsudskiego. Dla większego bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, w tym dla pieszych, na przejściach i w ich obrębach zaprojektowano różne elementy oznakowania i dodatkowe oświetlenie. Przejścia dla pieszych nie będą wyniesione. 
Inwestycje i wydatkowanie gminnych pieniędzy a konsultacje społeczne z mieszkańcami

2023-12-07

Inwestycje i wydatkowanie gminnych pieniędzy a konsultacje społeczne z mieszkańcami

Podczas listopadowej sesji Rady Miejskiej radni zwrócili uwagę na potrzebę organizacji konsultacji społecznych z mieszkańcami. Jako przykład dobrych praktyk, radny Michał Walendzik wskazał na spotkania dotyczące rewitalizacji zarówno Parku Miejskiego, jak i Lubianki, gdzie prezydent i jego współpracownicy spotykali się z mieszkańcami w terenie. 
Dron antysmogowy. Miał być, na razie go nie będzie

2023-12-07

Dron antysmogowy. Miał być, na razie go nie będzie

Sezon jesienno-zimowy to okres, gdzie w Starachowicach wskaźniki jakości powietrza wskazują znaczne przekroczenie. Smog odczuwalny jest w całym mieście, a głównie w tych rejonach, gdzie mieszkańcy swoje domu ocieplają za pomocą pieców.
Ulica Wysockiego potrzebuje remontu

2023-12-06

Ulica Wysockiego potrzebuje remontu

Radny Krzysztof Zuba podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej kolejny raz przypomniał o potrzebie modernizacji ulicy Wysockiego, która po tym jak poprowadzony został tamtędy objazd m.in. dla autobusów komunikacji miejskiej, ulegała znacznej degradacji. 
Prawie 150 tysięcy złotych. Tyle zalega gminie najemca lokalu komunalnego z najwyższym zadłużeniem

2023-12-06

Prawie 150 tysięcy złotych. Tyle zalega gminie najemca lokalu komunalnego z najwyższym zadłużeniem

Blok przy ulicy Kościelnej w Starachowicach, który już na wiosnę 2024 ma być powoli zasiedlany, liczy 103 mieszkania i jest przeznaczony dla obecnych najemców lokali komunalnych znajdujących się w gminnych zasobach. Budowa tego budynku ma umożliwić miastu ruchy w przypadku lokali komunalnych, które znajdują się na terenie całego miasta, a które są na przykład w fatalnym stanie technicznym. Najemcy dostaną propozycje zmiany adresu, jednak... nie wszyscy. 
Plany władz miasta dotyczące starych kamienic

2023-12-05

Plany władz miasta dotyczące starych kamienic

Gmina Starachowice w swoich zasobach posiada wiele budynków liczących po kilkadziesiąt lat, które są w fatalnym stanie technicznym i opalane są kopciuchami. Część z nich nadaje się do wyburzenia, a część do remontu. 
Świąteczne kolędowanie dla Amelki

2023-12-05

Świąteczne kolędowanie dla Amelki

Starosta Starachowicki Piotr Ambroszczyk wspólnie z Fundacją Zdążyć przed Panem Bogiem zaprasza na Świąteczne Kolędowanie – imprezę charytatywną, podczas której będą zbierane pieniądze na rzecz 2,5-letniej Amelki Tuz.
Przedświąteczny czas pełen atrakcji 

2023-12-04

Przedświąteczny czas pełen atrakcji 

Miejskie iluminacje, lodowisko, coroczny Jarmark Bożonarodzeniowy. I atrakcja, której najbardziej wypatrują mali mieszkańcy Starachowic, czyli odwiedziny Świętego Mikołaja.   
Co z modernizacją ulic Chopina i Pileckiego? 

2023-12-04

Co z modernizacją ulic Chopina i Pileckiego? 

Remont ulicy Chopina ma zapewnione finansowanie i realizacja powinna nastąpić od wiosny 2024 roku. Natomiast ulica Pileckiego nie ma jeszcze dokumentacji. Podczas jednej z konferencji prezydent Starachowic Marek Materek został zapytany o bieżącą informację dotyczącą tych inwestycji.