JUŻ W KIOSKU

W starachowickiej bibliotece imprezowo

2022-06-20 18:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Miejska Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza na wyjątkowe wydarzenia.

Po pierwsze szykuje się muzyczna uczta, piękna poezja połączona z piękną muzyką. Będziemy się poruszać Wokół Ballad i Romansów.

Usłyszeć będzie można m.in. takie utwory jak: Świtezianka, Nad wodą wielką i czystą, Precz z moich oczu.

Wstęp wolny.

Koncert odbędzie się w sobotę -25 czerwca - o godzinie 18.00 w czytelni w Starachowicach przy ul. Kochanowskiego 5.

Przed koncertem zapraszamy do obejrzenia pokonkursowej wystawy plakatu „Wokół Ballad i Romansów”. To prace plastyczne nagrodzone w konkursie na plakat inspirowany treścią „Ballad i Romansów Adama Mickiewicza”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

                                                                                                   Koszałek Opałek

Najmłodsi mogą brać udział w mobilnej grze terenowej - Koszałek w opałach. Do wyboru dwie lokalizacje: biblioteka „Nad Skałą” - ul. Staszica 9 i biblioteka „Plastuś” - ul. Żeromskiego 8. Tu rozdawane są kody do gry. Koniec gry przewidziany na 27 czerwca, godz. 20.00.

Gra skierowana jest do dzieci i młodzieży w wieku do 18. roku życia.. Osoby niepełnoletnie samodzielnie uczestniczące w grze obowiązane są przedstawić zgodę rodziców bądź opiekunów prawnych na uczestnictwo w grze. Gracze mogą brać udział w grze indywidualnie, mogą być też wspierani przez osoby towarzyszące. W przypadku drużyny, nagroda zostaje przekazana jej liderowi. Liczy się czas, w jakim uczestnik ukończy grę a nie godzina rozpoczęcia gry. Można więc zagrać w dowolnym momencie.

Wymogiem wzięcia udziału w grze jest posiadanie smartfona/tabletu z uruchomioną funkcją GPS oraz dostępem do internetu.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Piątek i sobota w muzeum

2022-06-30

Piątek i sobota w muzeum

EkoLato w EkoMuzeum

2022-06-30

EkoLato w EkoMuzeum

Szukacie pomysłu na atrakcyjne spędzenie czasu z rodziną, dziećmi  i znajomymi? Piotr Ambroszczyk Starosta Starachowicki i Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zapraszają na festyn "EKOLATO".
Rok w starachowickim Ognisku Plastycznym

2022-06-29

Rok w starachowickim Ognisku Plastycznym

Zakończył się rok szkolny w Państwowym Ognisku Plastycznym w Starachowicach. W piątek, 24 czerwca, w siedzibie placówki można było podziwiać dorobek młodych artystów. 
Poetycka nagroda

2022-06-29

Poetycka nagroda

Rok Marii Konopnickiej to czas imprez i wydarzeń mających na celu docenienie jej twórczości, lepsze poznanie jej osoby, ale także próby poetyckie i literackie. W jednej z nich udział wziął starachowicki poeta Robert Wołczyński.
Ach, co to był za koncert

2022-06-29

Ach, co to był za koncert

To było niezapomniane popołudnie, na nieco ponad godzinę Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Kochanowskiego zmieniła się w salę operową. Na niewielkiej scenie wybrzmiewały dźwięki dzieł Czajkowskiego, Paderewskiego, Korsakowa do słów "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza, wystąpili starachowiczanka Paulina Jabłonka i Adam Kamieniecki.
Kulturalny Rozkład Jazdy

2022-06-27

Kulturalny Rozkład Jazdy

Zobaczcie, co będzie się działo w te wakacje w Starachowicach.
Sobótka z Parkiem Kultury

2022-06-25

Sobótka z Parkiem Kultury

Niedziela, 26 czerwca, o godz. 16:00 wystartuje Piknik SOBÓTKOWY na rozpoczęcie WAKACJI 2022! Dla najmłodszych i starszych, którzy na 2 miesiące żegnają się ze szkołą i rozpoczynają długo wyczekiwany letni odpoczynek Park Kultury przygotował mnóstwo atrakcji:
Poznaj klasykę kina retro

2022-06-26

Poznaj klasykę kina retro

Miejska biblioteka Publiczna rozpoczyna nowy cykl pod nazwą Biblioteka Filmów. Podczas każdego ze spotkań będzie prezentować arcydzieła kina czerni i bieli. W poniedziałek, 27 czerwca o godz. 17:00, pierwszy seans.  W Czytelni MBP będzie można obejrzeć film z 1931 r. w reżyserii Fritza Langa pt. „M”. Będzie to thriller niemiecki, z którego wzory czerpał później Alfred Hitchcock. Słowo wstępne wygłosi animator kultury - Michał Pajek. Wstęp wolny
Darmowe zwiedzanie za...

2022-06-26

Darmowe zwiedzanie za...

Piątka lub szóstka z historii na świadectwie? To się świetnie składa. Świętokrzyski Sztetl z Chmielnika ma dla Was propozycję. 
Rodzinne wędrowanie z PTTK

2022-06-25

Rodzinne wędrowanie z PTTK

UWAGA! Konkurs!