JUŻ W KIOSKU

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /lokalnainfo/htm/sys/boki/LinkiZ.php on line 45

Uwierzyli fałszywemu policjantowi. Stracili swoje oszczędności

2022-09-15 07:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Pomimo licznych i nieustających apeli policji i ostrzeżeń publikowanych w mediach, wciąż znajdują się osoby, które dają nabrać się oszustom. Tak było we wtorek (13 września), kiedy do dwójki mieszkańców Starachowic zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. W wyniku działania oszustów 61-latek stracił 7000 złotych oraz biżuterię wartą około 20 000 złotych, natomiast 90-letnia kobieta straciła 10 000 złotych.

fot. pixabay.com

Każdy z nas nie raz słyszał o typowych oszustwach na tzw. „policjanta” czy „wnuczka” i wie, jak w takiej sytuacji się zachować, by nie stracić swoich oszczędności czy kosztowności. Niestety oszuści nie śpią. Wyczekują odpowiedniej chwili, żeby doprowadzić swoją ofiarę do przekazania im pieniędzy czy kosztowności.

- Niestety w sytuacji, w której istnieje zagrożenie utraty naszych pieniędzy lub cennych przedmiotów, często podejmujemy decyzje w emocjach, bez zastanowienia się i nie konsultując tego z najbliższym - mówi oficer prasowy KPP w Starachowicach, mł. asp. Paweł Kusiak. - Dopiero po fakcie zdajemy sobie sprawę, że staliśmy się ofiarami przestępstwa, jakim jest oszustwo.

- We wtorek po południu do dwójki mieszkańców Starachowic zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako policjant. W obu przypadkach posłużył się tą samą historią. Opowiedział swoim rozmówcom, że rozpracowuje grupę przestępców, którzy włamują się do mieszkań i kradną pieniądze oraz cenne przedmioty. Przekazał im, że aby uchronić się przed utratą kosztowności muszą oni spakować je do reklamówki i postępować zgodnie z jego poleceniami - relacjonuje mł. asp Kusiak. - Na taką historię nabrała się 90-letnia mieszkanka Starachowic, która straciła 10 000 złotych, wyrzucając pieniądze przez okno swojego mieszkania. Natomiast 61-latek, pieniądze w kwocie 7000 złotych oraz biżuterię wartą około 20 000 złotych, powiesił na płocie. Oboje stali się ofiarami działania przestępców. 

Rzecznik starachowickiej policji przypomina, że policjanci nigdy nie proszą o przekazywanie im pieniędzy.

- Gdy podczas rozmowy rozpytywani jesteśmy o ilość posiadanych pieniędzy, biżuterii lub innych cennych przedmiotów, na pewno mamy do czynienia z oszustem, a nie policjantem. Wtedy należy się rozłączyć i poinformować o takim zdarzeniu policję, dzwoniąc na numer alarmowy 112 - mówi Paweł Kusiak.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Zaatakował posterunek policji w Mircu. Trafi na obserwację

2024-06-06

Zaatakował posterunek policji w Mircu. Trafi na obserwację

Mężczyzna, który w styczniu br. podpalił posterunek policji w Mircu, trafi na obserwację psychiatryczną. Jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa trzech policjantów.
Zwierzę na drodze, kierowca w rowie

2024-06-06

Zwierzę na drodze, kierowca w rowie

Czwartkowy (6 czerwca) wczesny poranek okazał się pechowy dla kierowcy z powiatu starachowickiego. Przed godziną 5 kierujący BMW stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i wylądował w rowie. 
Długi weekend na drogach regionu

2024-06-03

Długi weekend na drogach regionu

Za nami kolejny długi weekend. Niektórzy z nas na drogi wyjechali już w środowe (29 maja) popołudnie, by święto Bożego Ciała i kolejne wolne dni spędzić już w innym rejonie kraju. My wypoczywaliśmy, a nad naszym bezpieczeństwem za kierownicą czuwali policjanci, również ze świętokrzyskich komend. 
Budynek gospodarczy w ogniu

2024-06-02

Budynek gospodarczy w ogniu

W pierwszą sobotę czerwca przed godziną 5 rano przy ulicy Śląskiej w Starachowicach doszło do pożaru budynku gospodarczego. Na szczęście, obyło się bez osób poszkodowanych.
Seniorka oszukana. Straciła spore pieniądze

2024-05-29

Seniorka oszukana. Straciła spore pieniądze

To kolejna, niestety, udana próba oszustwa na terenie naszego powiatu. Tym razem metodą "na wypadek" pieniądze wyłudzono od 84-letniej mieszkanki Starachowic.
Wysokie mandaty za recydywę

2024-05-27

Wysokie mandaty za recydywę

Policjanci ruchu drogowego starachowickiej jednostki w sobotę (25 maja) zatrzymali do kontroli dwóch kierujących, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h. Obie kontrole zakończyły się zatrzymaniem praw jazdy na trzy miesiące oraz nałożeniem wysokich mandatów – aż po 4000 złotych, ponieważ w przeciągu ostatnich dwóch lat obaj popełnili podobne wykroczenia.
Kolizja na wiadukcie. Nie ustąpił pierwszeństwa

2024-05-30

Kolizja na wiadukcie. Nie ustąpił pierwszeństwa

W czwartkowe (30 maja) wczesne popołudnie na ul. kard. Wyszyńskiego w Starachowicach doszło do zderzenia dwóch pojazdów.
Rowerowa kolizja. Jeden z nastolatków trafił do szpitala

2024-05-29

Rowerowa kolizja. Jeden z nastolatków trafił do szpitala

W środowy (29 maja) poranek na ścieżce rowerowej u zbiegu ulic Radomskiej 1 Maja w Starachowicach doszło do zderzenia dwóch młodych rowerzystów. 
Kolizja na skrzyżowaniu w Brodach 

2024-05-28

Kolizja na skrzyżowaniu w Brodach 

W poniedziałkowy (27 maja) późny wieczór na ulicy Starachowickiej w Brodach doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych.
Wypadek na krajowej 9 w Lubieni. Jedna osoba poszkodowana

2024-05-28

Wypadek na krajowej 9 w Lubieni. Jedna osoba poszkodowana

Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło we wtorek po godzinie 18 na krajowej „dziewiątce” w Lubieni (gm. Brody).