JUŻ W KIOSKU

Urodzinowo, kolorowo i uroczyście

2023-05-13 08:00:00

Ocena:

4/5 | 1 głosów

- Drodzy Seniorzy z Klubu Seniora „Niezapominajka ”życzę Wam kolejnych aktywnych lat w nieustającym zdrowiu. Zarażajcie nas dalej swoim uśmiechem i energią - mówił prezydent Marek Materek do starachowickich Niezapominajek i nie bez powodu. Za nimi 5. urodziny. 

fot. Marek Materek 

Seniorzy działający przy Dziennym Klubie Senior+ Niezapominajka w Galerii Skałka w Starachowicach przekonywali, że wiek jest zupełnie nieważny. 

- Najważniejsze jest to, jak podchodzimy do życia, co nam w duszy gra - mówili Ci, którzy tworzą ten niezwykły klub. 

Niezapominajki i ich gości przyjęła Miejska Hala Sportowa, to tam odbyła się huczna urodzinowa impreza, na czele której stał włodarz miasta - Marek Materek. Szczególnym gościem był starosta Piotr Ambroszczyk, któremu los seniorów od dawna leży na sercu. Nie mogło zabraknąć Wioletty Grosickiej - dyrektor Centrum Usług Społecznych. Cała trójka aktywnie przyczyniła się do powstania Klubu Niezapominajka. 

Wśród gości znaleźli się również  zaprzyjaźnieni seniorzy z innych klubów, Rady Seniorów, UTW oraz przedszkolaki, które na co dzień współpracują z Niezapominajką.

- Jesteście takimi milusińskimi, którzy zaryzykowali kiedyś i przyszli do tego klubu - mówił Piotr Ambroszczyk - Wasze działania to poszczególne puzzle polityki senioralnej w mieście i regionie. Z okazji jubileuszu małym i dużym Niezapominajkom składam najlepsze życzenia.

Niezapominajki razem z kierownikiem klubu Pauliną Koczubiej współpracują z wieloma klubami i wykazują szereg aktywności, które zaprezentowali podczas jubileuszu. Były tańce, był program artystyczny, pyszny tort, życzenia i prezenty. 

A zatem Drogie Niezapominajki i od nas również przyjmijcie najlepsze życzenia. 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Dzień Dziecka w Starachowicach. Zaproszenie

2023-05-31

Dzień Dziecka w Starachowicach. Zaproszenie

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek oraz Starosta Powiatu Starachowickiego Piotr Ambroszczyk już w najbliższy piątek (2 czerwca) zapraszają wszystkie dzieci i ich rodziców na starachowicki Dzień Dziecka do Amfiteatru w Parku Miejskim. 
Jubileuszowy koncert Portamento

2023-05-31

Jubileuszowy koncert Portamento

Niezwykły i wyjątkowy, od 30 lat na starachowickiej scenie. Na swoim koncie mają wiele nagród. Przyszedł czas na jubileusz. 
Dorośli czytają dzieciom

2023-05-31

Dorośli czytają dzieciom

Ogólnopolskie Tygodnie Czytania Dzieciom są ważnym elementem kampanii “Cała Polska czyta dzieciom”, od wielu lat mobilizując tysiące szkół, przedszkoli i bibliotek w całym kraju do organizowania imprez i wydarzeń czytelniczych oraz popularyzacji idei codziennego czytania dzieciom, które rozbudza pasje czytelnicze wśród młodego pokolenia. 
Mobilne muzeum zawita do Starachowic

2023-06-03

Mobilne muzeum zawita do Starachowic

Park Kultury w Starachowicach oraz Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Miasto Starachowice, zwłaszcza uczniów starachowickich szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w projekcie Muzeum na kółkach. 
Żelazne pierścienie przyznane

2023-05-19

Żelazne pierścienie przyznane

W piątek, 19 maja, Starachowice stanęły pod znakiem przedsiębiorczości. Nagrodą „Żelaznego Pierścienia” uhonorowano lokalnych przedsiębiorców. To nagroda gospodarcza przyznawana za wkład w rozwój powiatu oraz podziękowanie dla przedsiębiorców za odwagę w zakładaniu biznesów. Pomysłodawcą nagrody jest wicestarosta starachowicki Dariusz Dąbrowski. 
Spacerowali szlakiem STAR-ów

2023-05-20

Spacerowali szlakiem STAR-ów

Nikogo nie trzeba przekonywać, że słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Starachowicach są niezwykle aktywni i przede wszystkim chętni do wszelakich aktywności. Ostatnim ich pomysłem był spacer śladem miejskiej ciężarówki, poznawanie historii miasta oraz integracja międzypokoleniowa. 
Ocean pod powieką

2023-05-14

Ocean pod powieką

Święto w bibliotece

2023-05-14

Święto w bibliotece

Tydzień Bibliotek i Dnia Bibliotekarza w Starachowicach rozpoczął się hucznie i z przytupem. W Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej  Starachowickie Towarzystwo Fotograficzne wraz z Miejską Biblioteką Publiczną zorganizowały wernisaż wystawy fotograficznej pt. "Spojrzenie... Z fotografią w Bibliotece. 
Wysokie góry w

2023-05-14

Wysokie góry w "Klubie podróżnika"

Wysokie szczyty, widoki zapierające dech i przygoda - to nas czeka, jeśli zdecydujemy się wziąć udział w kolejnym spotkaniu w ramach "Klubu Podróżnika". Gościem będzie starachowiczanin w Grudziądzu, absolwent I LO, który z wielką radością i sentymentem wraca w rodzinne strony. 
W dobrym towarzystwie muzyki i literatury

2023-05-14

W dobrym towarzystwie muzyki i literatury

To było niezapomniane popołudnie, w piątek (28 kwietnia) Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej zamieniła się w wielką salę koncertową.