JUŻ W KIOSKU

Ulica Kilińskiego po remoncie

2022-01-06 09:46:37

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Remont nawierzchni ulicy Kilińskiego dobiegł końca. Zakres prac obejmował rozbudowę kanalizacji deszczowej i budowę oświetlenia. W ciągu ulicy powstała także ścieżka rowerowa oraz wyznaczono nowe miejsca postojowe. Modernizacja drogi to nie tylko zmiany wizualne. Kierowcy muszą pamiętać, że zmianie uległa również organizacja ruchu, tj. na odcinku od ulicy Juliusza Słowackiego do ulicy Wysokiej wprowadzony został ruch jednokierunkowy.

fot. Gazeta Starachowicka

- Melduję zakończenie kolejnego zadania inwestycyjnego, przebudowę ulicy Kilińskiego na odcinku od ulicy Alei Armii Krajowej do ulicy Wysokiej – powiedział, podczas środowej (5 stycznia) konferencji prasowej, prezydent Starachowic Marek Materek. - Inwestycję zrealizowano dzięki m.in. pozyskanym funduszom europejskim. 95% kosztów zadania pokryły dofinansowania uzyskane ze środków unijnych oraz rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Z budżetu Gminy pochodzi 5% wartości przedsięwzięcia. Dzięki tym pozyskanym środkom mogliśmy przebudować ulicę na całej jej długości. Mogliśmy przebudować przestrzeń, która służy pieszym, ale również rowerzystom, ponieważ powstał tu kontrapas rowerowy. Powstały także oczekiwane przez mieszkańców miejsca postojowe. Aby zmieścić wszystkie te elementy, musieliśmy wprowadzić ruch jednokierunkowy. Wprowadzenie wszystkich tych elementów warunkowało uzyskanie przez miasto dofinansowania, dzięki czemu możemy realizować inne inwestycje długo wyczekiwane przez mieszkańców, na które często czekali po kilkadziesiąt lat.

Koszt modernizacji to ponad 1,5 mln zł. W ramach przedsięwzięcia pn.: „Remont nawierzchni ul. Kilińskiego w Starachowicach wraz z rozbudową kanalizacji deszczowej i budową oświetlenia” ekipy drogowców z Budromost – Starachowice wykonali: nową nawierzchnię z betonu asfaltowego i z kostki brukowej betonowej, kanał deszczowy, wypusty uliczne, linię oświetlenia ulicznego z montażem słupów z oprawami oświetleniowymi typu LED.

Zmiana organizacji ruchu na ulicy Kilińskiego dotyczy jej odcinka od ul. J. Słowackiego do ul. Wysokiej. Jak powiedział prezydent Marek Materek, do nowych warunków jazdy kierowcy będą musieli się przyzwyczaić.

- Ulica Kilińskiego jest często uczęszczana przez mieszkańców. Była ona pewnym łącznikiem, wyjazdem dla mieszkańców, którzy mieszkają w Rynku i w przyległych uliczkach, którzy jeździli często nią w górę. W tej chwili takiej możliwości nie ma – dodał.

Gmina Starachowice będzie realizowała w roku 2022 drugi etap ulicy Słowackiego, to jest ulica równoległa do ulicy Kilińskiego, która umożliwi poruszanie się w górę.

- Jeśli ktoś będzie jechał dalej ulicą Wysoką czy Piłsudskiego będzie mógł wjechać w ulicę Słowackiego i później połączyć się z ulicą Kilińskiego i Aleją Armii Krajowej. Nie będzie musiał jechać, aż do ulicy Wojska Polskiego, by połączyć się z ulicami, które leżą równolegle do ul. Piłsudskiego czy do ul. Wysokiej – zapowiedział włodarz miasta.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Spór zbiorowy w PKC, w MAN Bus akcja protestacyjna

2022-09-29

Spór zbiorowy w PKC, w MAN Bus akcja protestacyjna

Podwyżek płac - tego żądają związki zawodowe w dwóch starachowickich firmach produkcyjnych. Rozmowy z pracodawcami w MAN Bus i PCK Group prowadzi NSZZ „Solidarność”. 
Przebudowa drogi w Mircu Poddąbrowa

2022-09-29

Przebudowa drogi w Mircu Poddąbrowa

Mieszkańcy w Mircu Poddąbrowie zyskali kolejną część drogi - remont bowiem dobiegł końca i w środę, 28 września, podczas konferencji przekazano ją do użytku.
Pierwsza tablica informacji pasażerskiej już jest. Wkrótce kolejne

2022-09-28

Pierwsza tablica informacji pasażerskiej już jest. Wkrótce kolejne

W czerwcu br. informowaliśmy o słupach z wysięgnikami, które zostały zainstalowane przy wybranych przystankach komunikacji miejskiej w Starachowicach. Znajdą się na nich elektroniczne tablice informacji pasażerskiej. Pierwsza z nich już jest, przy ulicy Batalionów Chłopskich.
Terytorialsi świętują swoje 5-lecie [galeria]

2022-09-27

Terytorialsi świętują swoje 5-lecie [galeria]

Od pięciu lat, 27 września to obok Dnia Polskiego Państwa Podziemnego, również święto Terytorialsów. W tym czasie powstało m.in. Centrum Szkolenia WOT, a przede wszystkim 18 Brygad Obrony Terytorialnej, w tym 10 Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej. Uruchomiona została również szkoła podoficerska SONDA i kurs kształcący kadry oficerskie – Agrykola.
„Jedno życie masz, więc zapinaj pas!”

2022-09-28

„Jedno życie masz, więc zapinaj pas!”

Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kielcach, Agnieszka Kuś zaprasza na Event Edukacyjny - „Jedno życie masz, wiec zapinaj pas!”, który odbędzie się w piątek (30 września br.) od godziny 10.00 przy ulicy Szkolnej 10 w Starachowicach. 

2022-09-26

"Substancje szczególnie szkodliwe" - o co chodzi we wniosku ZEC do Wód Polskich

Podczas środowej (21 września br.) konferencji prasowej z działkowcami, jej organizatorzy, aktywiści miejscy Małgorzata Derlecka i Andrzej Pasternak poruszyli temat pisma, które Zakład Energetyki Cieplnej w Starachowicach skierował do Państwowego Gospodarstwa Wodnego "Wody Polskie".
Dodatek węglowy. Kiedy pieniądze trafią do wnioskodawców?

2022-09-24

Dodatek węglowy. Kiedy pieniądze trafią do wnioskodawców?

Zima coraz bliżej, a problem z nabyciem węgla coraz większy. Jeśli nawet jest, to kwestionowana jest jego jakość, nie mówiąc o cenach, które kupujących potrafią, przysłowiowo, zwalić z nóg. Sejm przyjął odpowiednią ustawę o dodatku węglowym w kwocie 3 tysięcy, a pytanie brzmi, kiedy trafi on do rąk mieszkańców.
Ze STOP-em bezpieczniej

2022-09-23

Ze STOP-em bezpieczniej

Znak STOP pozostanie przed przejazdami starachowickiej wąskotorówki na tzw. przedłużeniu ulicy Leśnej w Starachowicach i dojeździe do Lipia. Bezwzględnie poprawia on bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego i użytkowników kolejki.
Budynek po Klinikach Serca własnością starachowickiego szpitala

2022-09-22

Budynek po Klinikach Serca własnością starachowickiego szpitala

Przejęcie przez Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach budynku po Polsko-Amerykańskich Klinikach Serca stało się faktem. Dyrektor szpitala Milena Witczak, w środę (21 września) odebrała klucze do sąsiadującego ze starachowicką lecznicą budynku. 
Obawiają się o swoje ogródki działkowe przy Pasterniku. Prezydent odpowiada

2022-09-22

Obawiają się o swoje ogródki działkowe przy Pasterniku. Prezydent odpowiada

Jaka przyszłość czeka działkowców z ogrodów "Wójtówka" przy ul. Kieleckiej w Starachowicach? Obawy zrodziły się, gdy światło dzienne ujrzała interpelacja radnego Rady Miejskiej Włodzimierza Orkisza, który zgłosił pomysł pozbycia się działek. Zaproponował on wycięcie drzew przy ulicy Kieleckiej i likwidację ogródków, celem wyeksponowania widoku na Pasternik, nazwanego przez niego starachowickim Morskim Okiem.