JUŻ W KIOSKU

Ulica Kilińskiego po remoncie

2022-01-06 09:46:37

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Remont nawierzchni ulicy Kilińskiego dobiegł końca. Zakres prac obejmował rozbudowę kanalizacji deszczowej i budowę oświetlenia. W ciągu ulicy powstała także ścieżka rowerowa oraz wyznaczono nowe miejsca postojowe. Modernizacja drogi to nie tylko zmiany wizualne. Kierowcy muszą pamiętać, że zmianie uległa również organizacja ruchu, tj. na odcinku od ulicy Juliusza Słowackiego do ulicy Wysokiej wprowadzony został ruch jednokierunkowy.

fot. Gazeta Starachowicka

- Melduję zakończenie kolejnego zadania inwestycyjnego, przebudowę ulicy Kilińskiego na odcinku od ulicy Alei Armii Krajowej do ulicy Wysokiej – powiedział, podczas środowej (5 stycznia) konferencji prasowej, prezydent Starachowic Marek Materek. - Inwestycję zrealizowano dzięki m.in. pozyskanym funduszom europejskim. 95% kosztów zadania pokryły dofinansowania uzyskane ze środków unijnych oraz rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Z budżetu Gminy pochodzi 5% wartości przedsięwzięcia. Dzięki tym pozyskanym środkom mogliśmy przebudować ulicę na całej jej długości. Mogliśmy przebudować przestrzeń, która służy pieszym, ale również rowerzystom, ponieważ powstał tu kontrapas rowerowy. Powstały także oczekiwane przez mieszkańców miejsca postojowe. Aby zmieścić wszystkie te elementy, musieliśmy wprowadzić ruch jednokierunkowy. Wprowadzenie wszystkich tych elementów warunkowało uzyskanie przez miasto dofinansowania, dzięki czemu możemy realizować inne inwestycje długo wyczekiwane przez mieszkańców, na które często czekali po kilkadziesiąt lat.

Koszt modernizacji to ponad 1,5 mln zł. W ramach przedsięwzięcia pn.: „Remont nawierzchni ul. Kilińskiego w Starachowicach wraz z rozbudową kanalizacji deszczowej i budową oświetlenia” ekipy drogowców z Budromost – Starachowice wykonali: nową nawierzchnię z betonu asfaltowego i z kostki brukowej betonowej, kanał deszczowy, wypusty uliczne, linię oświetlenia ulicznego z montażem słupów z oprawami oświetleniowymi typu LED.

Zmiana organizacji ruchu na ulicy Kilińskiego dotyczy jej odcinka od ul. J. Słowackiego do ul. Wysokiej. Jak powiedział prezydent Marek Materek, do nowych warunków jazdy kierowcy będą musieli się przyzwyczaić.

- Ulica Kilińskiego jest często uczęszczana przez mieszkańców. Była ona pewnym łącznikiem, wyjazdem dla mieszkańców, którzy mieszkają w Rynku i w przyległych uliczkach, którzy jeździli często nią w górę. W tej chwili takiej możliwości nie ma – dodał.

Gmina Starachowice będzie realizowała w roku 2022 drugi etap ulicy Słowackiego, to jest ulica równoległa do ulicy Kilińskiego, która umożliwi poruszanie się w górę.

- Jeśli ktoś będzie jechał dalej ulicą Wysoką czy Piłsudskiego będzie mógł wjechać w ulicę Słowackiego i później połączyć się z ulicą Kilińskiego i Aleją Armii Krajowej. Nie będzie musiał jechać, aż do ulicy Wojska Polskiego, by połączyć się z ulicami, które leżą równolegle do ul. Piłsudskiego czy do ul. Wysokiej – zapowiedział włodarz miasta.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Piotr Paweł Urbanek nowym prezesem ZEC

2022-01-21

Piotr Paweł Urbanek nowym prezesem ZEC

Decyzją Rady Nadzorczej Zakładu Energetyki Cieplnej - Komunikacja Miejska, w piątek (21 stycznia) na stanowisko prezesa Zarządu miejskiej spółki został powołany Piotr Paweł Urbanek. 
Utrudnienia związane z brakiem oświetlenia na osiedlu Żeromskiego

2022-01-21

Utrudnienia związane z brakiem oświetlenia na osiedlu Żeromskiego

Ciemność zapanowała w środowy (19 stycznia) wieczór na osiedlu Żeromskiego. Utrudnienia mogą potrwać do poniedziałku 24 stycznia br.
Marek Materek jednym z najbardziej wpływowych samorządowców w internecie

2022-01-20

Marek Materek jednym z najbardziej wpływowych samorządowców w internecie

Prezydent Starachowic, który od przeszło 7 lat osobiście prowadzi swój profil w mediach społecznościowych, zajął 3 miejsce w rankingu najbardziej wpływowych samorządowców w internecie w 2021 roku.    
Wega nadal poszukiwana

2022-01-19

Wega nadal poszukiwana

Wega, sunia rasy mały munsterlander, zaginęła rok temu. Jej rodzina wciąż wierzy w szczęśliwe zakończenie. 
Wznowienie pracy Punktu Szczepień na starachowickim SOR

2022-01-19

Wznowienie pracy Punktu Szczepień na starachowickim SOR

Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach wznowił szczepienia przeciwko Covid - 19 w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym (ul. Batalionów Chłopskich 6). Rejestracji można dokonać poprzez bezpłatną infolinię, na stronie pacjent.gov.pl, wysyłając sms lub dzwoniąc do punktu szczepień. 
Sny o Starachowicach i Polsce prezydenta Marka Materka

2022-01-19

Sny o Starachowicach i Polsce prezydenta Marka Materka

Starachowiczan obserwujących profil społecznościowy prezydenta miasta Marka Materka od rana rozgrzewają jego dwa wpisy. W pierwszym opisuje swój "Sen o Starachowicach, w drugim "Sen o Polsce", w którym nawołuje do pojednania i zaprasza przedstawicieli wszystkich partii do naszego miasta. "Błagam polityków ze wszystkich opcji politycznych - siądźcie i porozumiejcie się dla dobra Polski. Rada Bezpieczeństwa Narodowego nie została zwołana mimo tego, co dzieje się wokół naszego Kraju. Dlatego zapraszam do Starachowic. Udostępnię swój gabinet i pomogę w mediacjach" - czytamy.
Podziękowania dla Ewy Skiby

2022-01-19

Podziękowania dla Ewy Skiby

Prezydent Miasta Marek Materek, starostą starachowicki Piotr Ambroszczyk oraz były starosta Piotr Babicki podziękowali Ewie Skibie, która po 7 latach pracy w Urzędzie Miejskim ustępuje ze stanowiska zastępcy prezydenta miasta ds. gospodarczych.
Ewa Skiba odwołana ze stanowiska

2022-01-17

Ewa Skiba odwołana ze stanowiska

W poniedziałek (17 stycznia) rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Starachowicach Iwona Tamiołło poinformowała, że Prezydent Starachowic Marek Materek odwołał Ewę Skibę ze stanowiska Zastępcy Prezydenta Miasta ds. Gospodarczych.
Osierocili nastoletniego syna

2022-01-17

Osierocili nastoletniego syna

Na początku stycznia informowaliśmy o dramacie, do którego doszło w jednej ze starachowickich rodzin. Mieszkaniec miasta zmarł na Covid-19, a jego żona przetransportowana ze Starachowic do Lublina walczyła o życie podłączona do aparatury ECMO. Jak poinformowała m.in. Telewizja Polsat, życia 50-latki nie udało się uratować.