JUŻ W KIOSKU

Udawała chorą na raka policjantkę

2023-05-18 12:49:44

Ocena:

4/5 | 1 głosów

We wtorek (16 maja br.) w ręce starachowickich policjantów trafiła 29-latka, która podejrzana jest o dokonanie oszustwa. Przez prawie 1,5 roku wprowadzała w błąd 32-letniego mężczyznę w sprawie zbiórki pieniędzy na rzecz rzekomo chorej na nowotwór policjantki. 

fot. Gazeta Starachowicka

- Do Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach zgłosił się 32-latek, który zawiadomił, że został oszukany. Przyznał, że od końca 2021 roku do początku maja 2023 roku za pośrednictwem internetowego komunikatora korespondował z kobietą podającą się za policjantkę chorą na nowotwór. W tym okresie wielokrotnie przelewał pieniądze oraz wysłał paczki z kosmetykami i chemią rzekomo potrzebującej funkcjonariuszce. Bankowe przelewy wysyłał na konto innej kobiety, która miała być znajomą policjantki. „Onkologicznie chora” miała tłumaczyć mężczyźnie, że nie chciała, aby członkowie jej rodziny dowiedzieli się o faktycznym źródle pochodzenia gotówki, tylko byli przekonani, że pochodzą od jej znajomej - informuje oficer prasowy KPP w Starachowicach, mł. asp. Paweł Kusiak. - 32-latek w ostatnim czasie nabrał podejrzeń i zaczął przypuszczać, że może być ofiarą przestępstwa. Złożył stosowne zawiadomienie w miejscowej komendzie. Sprawą od razu zajęli się starachowiccy policjanci. Po kilku godzinach od zgłoszenia zatrzymali 29-letnią mieszkankę powiatu starachowickiego. Kobieta stworzyła fikcyjne konto na społecznościowym portalu i wymyśliła historię chorej na nowotwór policjantki. W wyniku działania oszustki, mężczyzna przekazał łącznie ponad 47 000 złotych.

W środę (17 maja br.) wobec kobiety zostały zastosowane wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci m.in. dozoru i poręczenia majątkowego w wysokości 10 000 złotych. Za oszustwo może jej grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Nocny pożar w Węglowie

2024-02-23

Nocny pożar w Węglowie

Do Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach w piątkową (23 lutego br.) noc  wpłynęło zgłoszenie o pożarze maszyny leśnej na drodze szutrowej w lesie w miejscowości Węglów w gminie Wąchock.
Za szybko i z promilami

2024-02-22

Za szybko i z promilami

W czwartkowy (22 lutego br.) poranek starachowiccy policjanci zatrzymali na terenie gminy Pawłów kierowcę. Nie dość, że mężczyzna przekroczył prędkość, to do tego wszystkiego, kierował będąc pod wpływem alkoholu.
Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

2024-02-22

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

Takie postawy należy nagłaśniać i chwalić. Mowa o zachowaniu 24-latka, który w środowy (21 lutego br.) późny wieczór na drodze krajowej nr 42 w Wąchocku zatrzymał pijanego kierowcę. Mężczyzna wykorzystał moment, kiedy kierujący Skodą zatrzymał się przed sygnalizatorem świetlnym.
Kliknął w podesłany link, stracił pieniądze

2024-02-22

Kliknął w podesłany link, stracił pieniądze

Do Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach wpłynęło zawiadomienie o oszustwie na "internetowy portal ogłoszeniowy", którego ofiarą padł mieszkaniec gminy Pawłów.
Jeden dzień, dwie kolizja w Stykowie

2024-02-19

Jeden dzień, dwie kolizja w Stykowie

W poniedziałkowe (19 lutego br.) przedpołudnie na odcinku drogi krajowej nr 42 w gminie Brody zderzyły się dwa samochody osobowy Seat i ciężarowa Scania. Sprawczynią okazała się 19-letnia kobieta. Godzinę później 20-latek nie opanował swojego pojazdu i wylądował poza jezdnią.
Niewybuch na terenie gminy Brody

2024-02-19

Niewybuch na terenie gminy Brody

W niedzielny (18 lutego br.) poranek na terenie obszaru leśnego w Brodach, 70-letni mężczyzna znalazł pocisk artyleryjski kaliber 76 mm, pochodzący najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej. O znalezisku zostały powiadomione służby. Do czasu przyjazdu saperów miejsce zabezpieczali policjanci.
Wjechał na rondo. Był pijany

2024-02-19

Wjechał na rondo. Był pijany

W niedzielny (18 lutego br.) wieczór kierowca, zamiast je sprawnie ominąć, wjechał na rondo znajdujące się w miejscowości Rzepin Kolonia w gminie Pawłów 
Zadziałał czujnik czadu

2024-02-13

Zadziałał czujnik czadu

Kolejny raz czujnik tlenku węgla uratował ludzkie życie, i kolejny raz w Starachowicach. W poniedziałek (12 lutego br.) ratownicy interweniowali w jednym z mieszkań, w którym pojawił się czad.
Podał kod BLIK, stracił pieniądze

2024-02-15

Podał kod BLIK, stracił pieniądze

Do Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach w środę (14 lutego br.) wpłynęło zawiadomienie o oszustwie, którego ofiarą padł mieszkaniec naszego miasta.
Opiekowała się 4-miesięcznym dzieckiem. Była pijana

2024-02-06

Opiekowała się 4-miesięcznym dzieckiem. Była pijana

W poniedziałkowy (5 lutego br.) wieczór do Komendy Powiatowej Policji w  Starachowicach wpłynęło zgłoszenie od kuratora sądowego, który sprawuje nadzór nad jedną z rodzin. Dotyczyło ono opieki nad 4-miesięcznym dzieckiem.