JUŻ W KIOSKU

Udaremniła dalsze wpłaty dla oszusta

2024-04-05 11:09:53

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Komendant Miejski Policji w Kielcach insp. Tomasz Śliwiński w czwartek (4 kwietnia) podziękował mieszkance miasta i przekazał wyrazy uznania za wrażliwości o los drugiego człowieka. Kielczanka uratowała 82-latka przed przekazaniem dużej sumy pieniędzy oszustowi, podającemu się za pracownika banku. Rzecz działa się w środę przed południem w kieleckim śródmieściu.

fot. KMP w Kielcach

- W środę (3 kwietnia) rano 82-letni mieszkaniec Starachowic odebrał połączenie od rzekomego pracownika banku. Mężczyzna informował seniora o tym, że jego pieniądze zgromadzane na koncie są zagrożone. Starachowiczanin kilkukrotnie był przełączany do innych „pracowników” banku, którzy te informacje potwierdzali, a ostatni z nich przekazał 82-latkowi, aby ten udał się do Kielc i wypłacił swoje oszczędności. Jak tłumaczyli rozmówcy, działania te związane miały być z procedurami bezpieczeństwa. Senior postępował zgodnie ze wskazówkami przekazywanymi przez telefon. Po przyjeździe do Kielc dokonał wypłaty 30 500 złotych, które zgodnie z przekazywanymi telefonicznie instrukcjami miał wpłacić we wskazanym przez „konsultanta” wpłatomacie w kieleckim śródmieściu. Rozmawiającego przez głośnik w telefonie i wpłacającego pieniądze 82-latka zauważyła przechodząca obok 45-latka. Kobieta szybko zorientowała się w sytuacji i ostrzegła seniora, aby ten zachował rozwagę i zaprzestał wpłat, bowiem może to być oszustwo. Niestety, 82-latek nie posłuchał kobiety i na wyraźną prośbę swojego rozmówcy przemieścił się do innego wpłatomatu w centrum - relacjonuje oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach mł. asp. Małgorzata Perkowska - Kiepas. - W tym czasie 45-latka powiadomiła o całej sytuacji policjantów, którzy odnaleźli seniora w niedalekiej odległości od miejsca, w którym uprzednio wpłacał gotówkę. Gdy zobaczył mundurowych, zaprzestał dokonywania wpłat, a oszust się rozłączył. 82-latek stracił część z wypłaconych pieniędzy, jednak gdyby nie kielczanka, straciłby wszystko - dodaje rzecznik.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Wypadek na krajowej 42. Auto wylądowało w rowie

2024-05-15

Wypadek na krajowej 42. Auto wylądowało w rowie

W środowe (15 maja) wczesne południe do powiatowych służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku, do którego doszło na drodze krajowe nr 42 w miejscowości Parszów (gmina Wąchock). Kierujący osobową Toyotą stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Mężczyzna został zabrany do szpitala.
Stracił panowanie nad skuterem

2024-05-15

Stracił panowanie nad skuterem

W środowe (15 maja) przedpołudnie na ul. Zgodnej w Starachowicach doszło do wypadku z udziałem kierującego skuterem. Mężczyzna stracił nad nim panowanie i przewrócił się na jezdnię.
Potrącenie na pasach. Seniorka trafiła do szpitala

2024-05-14

Potrącenie na pasach. Seniorka trafiła do szpitala

W poniedziałkowe (13 maja) przedpołudnie na przejściu dla pieszych przy starachowickiej galerii Skałka na alei Armii Krajowej została potrącona starsza kobieta. 
Kontrola drogowa i narkotyki

2024-05-08

Kontrola drogowa i narkotyki

W poniedziałek (6 maja) policjanci wydziału kryminalnego starachowickiej jednostki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem. Podczas interwencji okazało się, że 42-latek posiadał przy sobie środki odurzające. 
Kierował motocyklem z zakazem i narkotykami

2024-05-13

Kierował motocyklem z zakazem i narkotykami

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 36-latkowi zatrzymanemu w niedzielę (12 maja) przez funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego starachowickiej jednostki. Mężczyzna posiadał aktywny zakaz prowadzenie pojazdów, a ponadto w trakcie interwencji policjanci znaleźli przy nim środki odurzające.
Oszustwo na „pracownika banku”. 45-latek stracił... 20 tysięcy!

2024-05-09

Oszustwo na „pracownika banku”. 45-latek stracił... 20 tysięcy!

W środę (8 maja) do Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach zgłosił się 45-letni mieszkaniec powiatu, który zawiadomił, że padł ofiarą oszustwa. Mężczyzna przekazał, że skontaktowała się z nim osoba podająca się za pracownika banku. Rozmówca poinformował o rzekomym włamaniu na jego konto bankowe. 45-latek w wyniku działania oszusta stracił... 20 tysięcy złotych!
Potrącenie na przejściu dla pieszych. 47-latka trafiła do szpitala

2024-04-30

Potrącenie na przejściu dla pieszych. 47-latka trafiła do szpitala

W ciężkim stanie jest kobieta, którą w poniedziałek 29 kwietnia w Parszowie (gm. Wąchock) na przejściu dla pieszych potrącił samochód osobowy.
Niespokojna niedziela na drogach powiatu 

2024-04-28

Niespokojna niedziela na drogach powiatu 

W ciągu zaledwie kilku godzin w niedzielę (28 kwietnia) na drogach powiatu starachowickiego doszło do trzech zdarzeń. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń. 
Wypadek na krajowej 42 w Stykowie. Poszkodowana kobieta trafiła do szpitala

2024-04-23

Wypadek na krajowej 42 w Stykowie. Poszkodowana kobieta trafiła do szpitala

We wtorkowe (24 kwietnia) popołudnie na drodze krajowej nr 42 w miejscowości Styków (gm. Brody) doszło do zderzenia motoroweru i samochodu osobowego. Jedna osoba została ranna. 
Dachowanie pojazdu zakończone mandatem dla kierowcy

2024-04-22

Dachowanie pojazdu zakończone mandatem dla kierowcy

W niedzielne (21 kwietnia) popołudnie na leśnym odcinku drogi pomiędzy ulicami Warszawka a Zgodną w Starachowicach doszło do dachowania samochodu. Na szczęście kierowcy nic się nie stało, ale mocno ucierpiało jego auto i portfel, ponieważ policjanci nałożyli na młodego mężczyznę mandat karny.