JUŻ W KIOSKU

Trwa remont ulicy Słonecznej

2022-11-24 08:19:55

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Na ten remont mieszkańcy ulicy Słonecznej w Starachowicach czekali od dawna. Modernizacja tej drogi w znaczący sposób przyczyni się do podniesienia standardu życia mieszkańców osiedla Żeromskiego. 

fot. Gazeta Starachowicka

Przebudowa ulicy Słonecznej to jedna z trzech, obok przebudowy ulic Duboisa i Śląskiej, inwestycji wchodzących w skład remontów realizowanych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Łączny koszt remontów realizowanych na wymienionych ulicach, zgodnie z zawartymi umowami, to blisko 4,5 mln zł. Gmina na to przedsięwzięcie otrzymała łącznie 70-procentowe dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

- Ulica Słoneczna od kilkudziesięciu lat wyglądała na taką ulicę, która domaga się remontu. Tych prac domagali się również sami mieszkańcy, a miasto Starachowice ten remont planowało od kilku lat. Remont chcieliśmy rozpocząć jeszcze w 2019 roku, ale wówczas nie udało się znaleźć środków zewnętrznych na tę inwestycję. Byliśmy zmuszeni przesuwać te prace z roku na rok, aż wreszcie w ubiegłym roku udało się pozyskać wsparcie i dziś możemy cieszyć się trwającą przebudową ulicy Słonecznej – mówił podczas środowej (23 listopada br.) konferencji prasowej prezydent Starachowic Marek Materek. - Dziękuję mieszkańcom ulicy Słonecznej za dotychczasową cierpliwość w oczekiwaniu na początek tej inwestycji. Teraz proszę ich jednak o kolejną dawkę cierpliwości, bowiem prace na ich ulicy jeszcze potrwają. Wszystko wskazuje jednak na to, że przed rozpoczęciem sezonu zimowego uda się położyć pierwszą warstwę masy bitumicznej tak, aby dojazd do posesji był dużo bardziej wygodny – dodał.

W ramach remontu ulicy Słonecznej zaplanowano wykonanie nawierzchni jezdni z masy asfaltowej, nowych chodników z płytek, zjazdów oraz budowa parkingu przy bloku nr 20. Wykonawcą prac jest firma GOMAR ze Skarżyska-Kamiennej. Wartość zadania – zgodnie z umową – wynosi 1.435.717,62 złote. 

fot. Gazeta Starachowicka

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
MAN prowadzi rozmowy z Grupą PKC na temat ofert pracy dla pracowników 

2022-12-01

MAN prowadzi rozmowy z Grupą PKC na temat ofert pracy dla pracowników 

Kierownictwo MAN Truck & Bus oraz producent wiązek elektrycznych PKC skonsultowali oferty zatrudnienia w Starachowicach. Celem jest zaoferowanie pracownikom MAN dotkniętym planowaną restrukturyzacją, do 500 nowo utworzonych miejsc pracy w zakładzie PKC w Starachowicach - informuje firma w komunikacie prasowym. PKC obecnie produkuje wiązki kablowe dla MAN Truck & Bus w swoim zakładzie produkcyjnym w pobliżu polskiej fabryki autobusów MAN.
Mniej iluminacji świątecznych i bez miejskiego Sylwestra

2022-12-01

Mniej iluminacji świątecznych i bez miejskiego Sylwestra

Starachowice przyzwyczaiły mieszkańców i odwiedzających ich w okresie świątecznym gości do bożonarodzeniowych akcentów. Podobnie, jak w roku ubiegłym odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy, a dzieci odwiedzi Mikołaj. Niestety, ze względu na rosnące ceny prądu, miasto nie będzie oświetlone tak, jak w poprzednich latach. Kolejny raz nie odbędzie się również "Sylwester pod Gwiazdami".
E-usługi w starachowickich placówkach oświatowych

2022-12-01

E-usługi w starachowickich placówkach oświatowych

Realizacja projektu e-usług wchodzi w decydującą fazę. To projekt, który ma ułatwić życie mieszkańców korzystających z procedur urzędowych. Dzięki niemu gmina Starachowice wprowadza również zmiany w starachowickich placówkach oświatowych.

2022-11-30

"Czyny, a nie słowa". Działacze z całego kraju na spotkaniu Ruchu Marka Materka

We wtorek (29 listopada br.) w Starachowicach odbyło się otwarte spotkanie Ruchu Marka Materka. Podczas wydarzenia wybrano Zarząd, przedstawiono liderów Ruchu w poszczególnych powiatach i gminach. W obecności zgromadzonych osób prezydent Starachowic w imieniu swojego środowiska politycznego zadeklarował „gotowość do wzięcia odpowiedzialności za Polskę".
Pierwsza

2022-11-30

Pierwsza "Giełda staroci i różności" za nami

Pierwsza odsłona "Giełdy staroci i różności" za nami. W sobotni (26 listopada br.) poranek, mimo niesprzyjającej aury, wystawcy pojawili się na parkingu Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Starachowice", a wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszego miasta.
Dla pieszych i dla rowerzystów

2022-11-30

Dla pieszych i dla rowerzystów

Na odcinku od ulicy Szkolnej do ulicy Partyzantów w Starachowicach powstaje ciąg pieszo – rowerowy. Planowany koszt inwestycji to blisko 780 tys. zł. Zadanie zostało dofinansowane w ramach programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
Mikołaj w trasie po Starachowicach

2022-11-30

Mikołaj w trasie po Starachowicach

Już 6 grudnia, kolejny raz Mikołaj odwiedzi nasze miasto. Z racji tego, że w Starachowicach bardzo mu się podoba, postanowił, że zostanie aż do 11 grudnia i tym samym odwiedzi również Jarmark Bożonarodzeniowy.
Zimowa atrakcja Starachowic

2022-11-29

Zimowa atrakcja Starachowic

Na placu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Szkolnej trwają ostatnie przygotowania lodowiska, które dla miłośników jazdy na łyżwach zostanie otwarte już 2 grudnia. Na miejscu będzie możliwość wypożyczenia sprzętu, stanie food truck z gorącymi napojami, a wiata grillowa posłuży za ogrzewaną poczekalnię.
Zmiany przy ulicy Słowackiego

2022-11-29

Zmiany przy ulicy Słowackiego

Ciąg pieszo-jezdny wraz z odwodnieniem powstaje przy ul. Juliusza Słowackiego w Starachowicach. Koszt tej inwestycji to ponad 2 mln zł, z czego 95 procent stanowi dofinansowanie pozyskane przez Gminę Starachowice z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
Kolejna ścieżka rowerowa oddana do użytku

2022-11-29

Kolejna ścieżka rowerowa oddana do użytku

Starachowicki system ścieżek rowerowych w mieście wciąż się rozrasta. W poniedziałek (28 listopada br.) dokonano odbioru prac związanych z budową ścieżki rowerowej w rejonie ul. 1 Maja i ul. Stromej, gdzie powstał ciąg pieszo-rowerowy długości około 1200 metrów.