JUŻ W KIOSKU

Trwa remont kolejnych starachowickich ulic

2022-10-21 11:38:54

Ocena:

5/5 | 1 głosów

W Starachowicach sukcesywnie remontuje i przebudowuje się kolejne drogi, odnawia się chodniki, a także buduje ścieżki rowerowe. Obecnie ekipy drogowców pracują m.in. na ulicach: Słonecznej, Śląskiej i Duboisa.

fot. UM Starachowice

Łączny koszt remontów realizowanych na wymienionych ulicach, zgodnie z zawartymi umowami, to blisko 4,5 mln zł, z czego Gmina Starachowice na to przedsięwzięcie otrzymała 70-procentowe dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

- To kolejny etap remontu dróg w naszym mieście. Naszym celem jest wyraźna poprawa komfortu dla mieszkańców, ale przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa pieszych, rowerzystów i kierowców - podkreśla prezydent miasta Marek Materek.

Na remont ulicy Słonecznej mieszkańcy czekali od wielu lat. Miasto, przygotowując dokumentację projektową dla tej inwestycji, jednocześnie poszukiwało możliwości dofinansowania z funduszy zewnętrznych i się udało. W ramach remontu ulicy Słonecznej zaplanowano wykonanie nawierzchni jezdni z masy asfaltowej, nowych chodników z płytek, zjazdów oraz budowa parkingu przy bloku nr 20.

- Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Stary asfalt został sfrezowany, rozpoczęto korytowanie i robienie podbudowy pod asfalt – informują pracownicy Referatu Realizacji Inwestycji Urzędu Miejskiego w Starachowicach. – Wykonawca zapewnia, że dołoży wszelkich starań, aby wykonać podbudowę, która pozwoli mieszkańcom na przejazd samochodami.

W przypadku ulicy Śląskiej remont drogi połączono z wymianą przestarzałej i wyeksploatowanej instalacji wodociągowej. Na odcinku od ulicy Konstytucji 3 Maja do skrzyżowania z wjazdem do bloków, budowlańcy kładą płyty chodnikowe. Natomiast na kolejnym odcinku, od wjazdu do garaży do skrzyżowania z ul. Świętej Barbary, trwa wymiana wodociągu.

Pierwszy odcinek drogi od ul. Konstytucji 3 Maja do skrzyżowania przy budynku mieszkalnym wielorodzinnym nr 11, jak informują pracownicy Referatu Realizacji Inwestycji, wykonany zostanie z masy asfaltowej, chodniki po obu stronach jezdni, co już widać układane są z płytek.

Na pozostałej długości ulicy, od wjazdu do garaży do skrzyżowania z ulicą Szkolną, nawierzchnia jezdni wykonana będzie z kostki betonowej, podobnie jak sąsiednie ulice Licealna i Spacerowa. Dzięki temu zachowany zostanie ład architektoniczny. Natomiast chodniki po obydwu stronach drogi wykonane zostaną z płytek. Prace remontowe obejmują także remonty wjazdów do garaży i posesji.

Remont ulicy Duboisa, zlokalizowanej na osiedlu Orłowo, obejmuje wykonanie remontu nawierzchni jezdni na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ulicami Widok i Mickiewicza a ulicą Pochyłą. Pracownicy magistratu informują, że jeśli chodzi o tę inwestycję, to zrobioną już wymianę wyeksploatowanego wodociągu.

- W tej chwili trwają prace drogowe. Ponieważ ulica jest długa i znajduje się tu wiele posesji, wykonawca deklaruje realizację prac odcinkami. Nowa nawierzchnia wykonana zostanie z masy asfaltowej, a chodniki z płytek - dodają.

Co ważne, Gmina Starachowice ogłosiła także przetarg na remont ul. Mickiewicza zlokalizowanej w sąsiedztwie ul. Duboisa, który połączony jest z przebudową skrzyżowania obydwu ulic.

Na realizację prac remontowych na wymienionych trzech ulicach wykonawcy mają 10 miesięcy od daty zawarcia umowy.

Remont ulicy Słonecznej / fot. UM Starachowice

Remont ulicy Śląskiej / fot. UM Starachowice

Remont ulicy Duboisa / fot. UM Starachowice

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Czy w Starachowicach powstanie publiczny żłobek? Prezydent miasta odpowiada

2023-01-26

Czy w Starachowicach powstanie publiczny żłobek? Prezydent miasta odpowiada

Podczas wtorkowej (24 stycznia br.) konferencji prasowej, radna Rady Powiatu Agnieszka Kuś zaapelowała do władz Starachowic o utworzenie w mieście publicznego żłobka. Mówiła m.in. o programie Maluch+ i kosztach, jakie ponoszą rodzice za opiekę w prywatnych żłobkach w Starachowicach, w porównaniu do publicznej placówki w Skarżysku-Kamiennej.
Honorowy Krwiodawca a bezpłatne przejazdy komunikacją miejską

2023-01-26

Honorowy Krwiodawca a bezpłatne przejazdy komunikacją miejską

Do redakcji Gazety Starachowickiej z prośbą o interwencję zwrócił się Czytelnik, który ma żal do władz, że jako "Honorowy Krwiodawca (niebędący mieszkańcem Starachowic) nie może korzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej". Jak zauważa, inne miasta województwa taki przywilej stosują.
Radni PiS krytykują działania starachowickiego samorządu

2023-01-25

Radni PiS krytykują działania starachowickiego samorządu

W budynku przy ulicy Żeromskiego w Starachowicach, gdzie w przeszłości mieścił się Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjnej i Kompensacyjnej, miała powstać filia Środowiskowego Domu Samopomocy dla 30 osób, w tym także całodobowej dla osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Budynek nadal stoi pusty, a dotacja w kwocie ponad 1,1 mln zł, którą Gmina Starachowice pozyskała z rezerwy budżetu państwa, nie została w pełni wykorzystana. 
PiS i pytania do Donalda Tuska

2023-01-25

PiS i pytania do Donalda Tuska

PO i PSL to czasy, gdy nasza gospodarka jest podporządkowana Rosji. To był rząd, który pozbawił obronności nasz kraj, nie chcę myśleć, co by było z naszym krajem, gdyby w 2015 roku do władzy nie doszło Prawo i Sprawiedliwość - mówiła podczas poniedziałkowej konferencji (23 stycznia br.) poseł Agata Wojtyszek, pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości w okręgu, do którego należą Starachowice. 
Bezpieczne ferie

2023-01-24

Bezpieczne ferie

Ferie już za kilka dni. Wybierasz się na zimowy wypoczynek do któregoś z krajów Unii Europejskiej? Nie zapomnij o EKUZ. Karta jest bezpłatna, wydaje ją NFZ.
Brakuje krwi. We wtorek będzie można ją oddać w Starachowicach

2023-01-23

Brakuje krwi. We wtorek będzie można ją oddać w Starachowicach

"Drodzy Krwiodawcy! Pilnie potrzebna krew i płytki krwi dla pacjentów świętokrzyskich szpitali! Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa prosi o pilne zgłaszanie się do czynnych placówek służby krwi na terenie województwa świętokrzyskiego" - informuje RCKiK w Kielcach. We wtorek (24 stycznia br.) krew będzie można oddać w Starachowicach. Akcja odbędzie się w godz. 9:00 - 12:00 w Urzędzie Miejskim w Starachowicach, przy ul. Radomskiej 45.
Szkoła rodzenia w starachowickim szpitalu bezpłatna dla wszystkich

2023-01-23

Szkoła rodzenia w starachowickim szpitalu bezpłatna dla wszystkich

Dyrekcja Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach podjęła decyzję o zawieszeniu opłat za zajęcia Szkoły Rodzenia. Do tej pory z bezpłatnej opcji mogły skorzystać jedynie mieszkanki powiatu starachowickiego, które zadeklarowały chęć porodu w Oddziale Położniczo-Ginekologicznym z Salą Porodową w naszej placówce. Teraz z bezpłatnych zajęć mogą skorzystać wszystkie kobiety i to nie tylko z naszego regionu, a zwolnienie z opłaty obowiązuje do końca 2023 roku.
Rada Rozwoju Miasta przyjęła roczne sprawozdanie

2023-01-23

Rada Rozwoju Miasta przyjęła roczne sprawozdanie

Za nami kolejne posiedzenie starachowickiej Rady Rozwoju Miasta, czyli ciała opiniodawczo-doradczego powołanego w ramach realizacji projektu „Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego”. Głównym przedmiotem ostatniego spotkania było zatwierdzenie sprawozdania rocznego z realizacji projektu norweskiego.
Po nocnym wypadku w zakładach mięsnych w Starachowicach. Oświadczenie firmy

2023-01-20

Po nocnym wypadku w zakładach mięsnych w Starachowicach. Oświadczenie firmy

W piątkową (20 stycznia br.) noc, około godziny 2 w starachowickich zakładach mięsnych Animex doszło do wypadku, w którym ucierpiała 40-letnia kobieta. Komunikat dotyczący zdarzenia wydała firma Animex Foods. 
Wylegitymowani podczas wizyty prezesa Kaczyńskiego

2023-01-20

Wylegitymowani podczas wizyty prezesa Kaczyńskiego

Podczas poniedziałkowej (16 stycznia br.) wizyty w Starachowicach Jarosława Kaczyńskiego, przy ulicy Radomskiej, podobniej jak rok temu, pojawiła się grupa protestujących osób.