JUŻ W KIOSKU

Triumf Kasperskiego w Libercu!

2024-02-18 19:52:50

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Lepszego rozpoczęcia nowego rozdziału w swoim zawodowym życiu nie mógł chyba wymarzyć sobie Dawid Kasperski. Starachowiczanin i wychowanek KS "Dragon", który w minioną sobotę (17. bm.) debiutował w MMA pokonał Czecha Vasila Ducára. Sędziowie jednogłośnie uznali, że debiutant był w tej walce górą!

Dawid Kasperski, który pierwsze kroki stawiał w KS Dragon pod okiem trenera Marka Jasińskiego ma na swoim koncie wiele sukcesów zarówno na arenie ogólnopolskiej jak i międzynarodowej. Wywalczył tytuł mistrza świata i Europy, jest też trzykrotnym triumfatorem w Pucharze Świata. To właśnie on, w barwach Punchera Wrocław zwyciężył w prestiżowym turnieju SuperKombat Word Grand Prix (Szwajcaria, 2014 r.). Jest także złotym medalistą kickbokserskiej rywalizacji podczas World Games 2017. 17. lutego br. podczas Gali KSW 91 w Libercu starł się z czeskim numerem jeden zawodowego pięściarstwa w wadze cruiser - Vasilem Ducárem, dostarczając wszystkim kibicom mnóstwo emocji. Walkę rozpoczął od ataków kopnięciami, zaś rywal upatrywał swojej szansy w atakach pięściarskich.

-  Po jednaj z akcji walka trafiła na matę, gdzie Dawid zdobył dosiad i utrzymywał w ten sposób walkę na macie. Pod koniec rundy bój wrócił na chwilę do stójki, ale gong przerwał rywalizację.

W drugiej odsłonie pojedynku Polak utrzymał swoją taktykę i dalej atakował kopnięciami. Nagle z mocną akcję ruszył Vasil Ducár i walka trafiła do klinczu pod siatką. Tam starcie kontrolował jednak Kasperski. Po rozerwaniu Czech dobrze trafił prawym sierpem, ale Polak ponownie przyparł go do siatki. Pod koniec rundy Vasil rozerwał klincz i panowie wrócili do stójkowych wymian.

Trzecią rundę panowie rozpoczęli od stójkowych wymian, ale pod koniec pierwszej minuty Vasil obalił i znalazł się w górnej pozycji. Po pewnym czasie Polak wstał, pojedynek trafił do klinczu pod siatką, a po chwili sędzia zdecydował o przeniesieniu walki na środek klatki. Zawodnicy ruszyli z mocnymi atakami stójkowymi. Czech chciał obalić, ale to Polak znalazł się w górnej pozycji. Ducár wstał i pojedynek zakończył się w klinczu pod siatką - opisuje walkę Dawida portal kswmma.com. 

Ostatecznie starachowiczanin pokonał rywala przez jednogłośną decyzję (3 x 30-27).

Redakcja GAZETY wraz z Wydawcą składa Dawidowi serdeczne gratulacje. 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Adrian Gunia lepszy od rywala!

2024-04-07

Adrian Gunia lepszy od rywala!

W miniony piątek w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się długo wyczekiwana przez sportowców jak i kibiców sportów walki gala One Punch, podczas której Adrian Gunia walczył z Brazylijczykiem Rafaelem Apocalipse. Według sędziów Gunia zwyciężył na punkty.
Udane starty w mistrzostwach Starachowic

2024-04-07

Udane starty w mistrzostwach Starachowic

Zawodnicy Juventy Cerrad Starachowice zaliczyli bardzo udane występy podczas Mistrzostw Starachowic w Biegach Przełajowych, jakie odbyły się w miniony weekend. 
Adrian Gunia wygrywa w Tczewie!

2024-03-17

Adrian Gunia wygrywa w Tczewie!

Z Czechem Erikiem Breita mierzył się podczas gali Revolta 5 w Tczewie wychowanek KS Dragon Starachowice Adrian Gunia. Panowie rywalizowali w formule muay thai, Gunia wygrał "na punkty". 
Natalia jedzie na mistrzostwa, FOXIKI z Grad Prix

2024-03-18

Natalia jedzie na mistrzostwa, FOXIKI z Grad Prix

Grand Prix w II Turnieju Tańca o Puchar Burmistrza Iłży 2024, kwalifikacje na Mistrzostwa Europy i Świata oraz kilkanaście medali - to bilans ostatnich występów tancerzy z ST FOX. Mimo wielu sukcesów nie spoczywają na laurach i wciąż pracują na kolejne. 
Trzy punkty dla Staru

2024-03-17

Trzy punkty dla Staru

Zespół Czarnych Połaniec był przeciwnikiem Staru Starachowice w meczu 21. kolejki 3 ligi gr. 4, jaki obie drużyny rozegrały w minioną sobotę (16. bm.) w Ożarowie. 
Wywalczyli kwalifikacje na Mistrzostwa Europy!

2024-03-10

Wywalczyli kwalifikacje na Mistrzostwa Europy!

Zawodnicy Senshi Starachowickiego Klubu Karate Kyokushin, podczas turnieju w Kaliszu wywalczyli kwalifikacje do ME, które odbędą się w maju br. w Hiszpanii. 
Zagrają dla Marysi i Adasia

2024-03-14

Zagrają dla Marysi i Adasia

Już 23. marca br. w Miejskiej Hali Sportowej w Starachowicach dwanaście drużyn spotka się na siatkarskich parkietach, by pomóc Marysi i Adasiowi - dzielnym małym wojownikom, walczącym o powrót do zdrowia i sprawności. 
Zwycięstwo w ogólnopolskim turnieju

2024-03-11

Zwycięstwo w ogólnopolskim turnieju

Świetnie rozpoczął się marzec dla Mariana Moconia, który na początku miesiąca wygrał Ogólnopolski Turniej Seniorów i Amatorów w kat. 70 plus, jaki odbył się w Stalowej Woli. 
Udany rewanż Siarki

2024-03-10

Udany rewanż Siarki

Siarka Tarnobrzeg była przeciwnikiem Staru Starachowice w meczu 20. kolejki III ligi gr. 4. Niestety, Zielono-Czarni przegrali spotkanie i trzy punkty zostały u gospodarzy, którzy wyrównali ze starachowiczanami rachunki za wynik w rundzie jesiennej. 
Pierwsze starty po feryjnej przerwie

2024-03-05

Pierwsze starty po feryjnej przerwie

Po feryjnej przerwie w startach młodzi zawodnicy Akro Star udali się do miejscowości Klucze, gdzie z powodzeniem wystartowali w turnieju Korona Cup. Przywieźli mnóstwo medali, a najmłodsi "zaliczali" udane debiuty.