JUŻ W KIOSKU

Szlachetna Paczka wystartowała

2021-11-24 16:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

 Za nami oficjalne otwarcie Bazy Rodzin Szlachetnej Paczki. Od soboty, 13 listopada, przez kolejne cztery tygodnie będzie można wybrać rodzinę, której chcemy pomóc. Darczyńcą może zostać każdy, wystarczy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl i wspólnie z bliskimi, kolegami z pracy czy szkoły przygotować Paczkę dla wybranej rodziny.

fot. Szlachetna paczka Starachowice

Na czele grupy wolontariuszy ze Starachowic stanęła Ewelina Choinka - Jasztal, dziewczyna, którą znają całe Starachowice. Od lat buduje miejscową drużynę i od lat pomaga.

- Do projektu zakwalifikowało się 55 rodzin, 7 z nich nadal czeka na swojego Darczyńcę - mówi Ewelina i dodaje, ze ludzie szlachetnej Paczki nikogo nie zostawiają bez pomocy.

Jak się zabrać do przygotowania paczki?

- Każdy, kto wybiera rodzinę i chce przygotować Szlachetną Paczkę, dostaje kontakt do wolontariusza, opiekuna danej rodziny. Darczyńca pomaga najbardziej potrzebującym, do których wcześniej dotarli wolontariusze Szlachetnej Paczki: osobom starszym i samotnym, rodzinom z dziećmi, osobom z niepełnosprawnościami, które potrzebują wsparcia lub dotkniętych ciężką, a często nagłą chorobą. Pomaga tym wszystkim, dla których pełna lodówka, ciepły posiłek, nowe ubranie czy chwila oddechu od obowiązków opiekuńczych są niezwykle ważne, dla wielu bezcenne. Zachęcam do pomocy- ja już wybrałam swoją Rodzinę W razie pytań służę pomocą - dodaje czołowa wolontariuszka Starachowic.

Finał czyli tzw. Weekend Cudów przypada na 10-12 grudzień. Najważniejszą potrzebą w tym roku jest żywność i środki czystości, a także węgiel. Jedna z rodzin czeka na łóżko rehabilitacyjne. Wiele starszych osób żyje beż lodówki lub pralki, jest nadzieja, że dzięki Darczyńcom uda nam się spełnić marzenia o tych sprzętach.

- W tym roku nowością jest potrzeba niematerialna, pomoc w zakresie opłacenia kursu bądź rehabilitacji. To bardzo ważne, kursem, warsztatami czy szkoleniami pomaga się ludziom w realizowaniu siebie. Liczymy na pomoc w tym zakresie.

A "Zielona" serdecznie zachęca do udziału w Szlachetnej Paczce. Pomóżmy zmienić czyjąś historię.

Żeby zostać darczyńcą należy pamiętać, że min. 3 główne potrzeby, które są wyróżnione na profilu rodziny, musi zostać zaspokojone. Są one dla niej najpilniejsze i dzięki ich otrzymaniu rodzina będzie mogła spokojnie przeżyć najbliższy czas. Im więcej potrzebnych produktów darczyńca zapewni, tym lepiej – dzięki temu potrzebujący będą mogli zaoszczędzić pieniądze m.in. na uregulowanie rachunków czy zakup leków. do paczek nie należy dołączać pieniędzy, głównym celem Szlachetnej Paczki jest mądra pomoc i wsparcie. Rodzina, której darczyńca pomaga ma uwierzyć, że z pomocą jest w stanie sobie poradzić.

 Wolontariusze Szlachetnej Paczki spotykają się z rodzinami w potrzebie od 2001 roku, przychodzą do ich domów, docierają do prawdziwej biedy. Dopiero gdy dogłębnie poznają indywidualną sytuację rodziny, podejmują decyzję o jej włączeniu do programu. Do Szlachetnej Paczki włączane są Rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z przyczyn od siebie niezależnych, program dociera do prawdziwej biedy – tej niezawinionej, ukrytej. Pomoc otrzymują Ci potrzebujący, którzy mimo słabości starają się zmienić swoją sytuację, nie są bierni, nie czekają na jałmużnę. Ale również Ci, którzy nie poradzą sobie sami – seniorzy w trudnej sytuacji czy osoby z niepełnosprawnościami. Paczka ma być dla nich umocnieniem w ich zmaganiach, przywróceniem nadziei i wiary w bezinteresowną dobroć ludzi.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Twarze Starachowic

2024-04-26

Twarze Starachowic

Setki starachowiczan uwieczniło swoje twarze na fotografiach autorstwa Małgorzaty Zatorskiej, prezeski Starachowickiego Towarzystwa Fotograficznego. To oryginalne przedsięwzięcie jest elementem trwających obchodów 400. rocznicy wydania dokumentu założycielskiego Wierzbnika, protoplasty Starachowic.       
 23 złote medale...

2024-04-24

23 złote medale...

... ale także srebrne i brązowe. W sumie aż 70 trofeów przywiozła z międzynarodowego turnieju Szkoła Tańca MiM ze Starachowic. 
Kolory i formy

2024-04-23

Kolory i formy

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zaprasza na otwarcie wystawy obrazów i rzeźb autorstwa Maksymiliana Starca pt. "Oczy koloru".  
Opowieść o Australii

2024-04-23

Opowieść o Australii

 Oddział Międzyszkolny PTTK w Starachowicach i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na spotkanie z Barbarą Bedorf z cyklu Klub Podróżnika pt. „Australia, wyspa skazańców”.
Spektakl

2024-04-22

Spektakl "Żubry"

 Uniwersytet Trzeciego Wieku w Starachowicach zaprasza na spektakl pt. „Żubry”. To tragikomedia o rodzinie oszukanej przez swojego krewnego. W przedstawieniu wystąpią słuchacze UTW.    
Zatańczyli w 5 grupach

2024-04-19

Zatańczyli w 5 grupach

Studio Tańca Fox ze Starachowic z powodzeniem wzięło udział w XVI Ogólnopolskim Turnieju Formacji Tanecznych w Suchedniowie. Najlepiej poradziła sobie, złożona z dorosłych tancerek, Grupa Reprezentacyjna LADY FOX, która zajęła pierwsze miejsce. 
Harcerskie granie i śpiewanie

2024-04-15

Harcerskie granie i śpiewanie

W miniony weekend nasze miasto stało się krajową stolicą piosenek śpiewanych na obozach i zbiórkach oraz na szlakach pieszych wędrówek.  Do Starachowic zjechały setki młodych i dorosłych wykonawców na XII edycję Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej "Harcogranie". Po całodniowych sobotnich  przesłuchaniach w niedzielę 14 stycznia br. na gali w sali Olimpia urzędu miejskiego wręczono nagrody najlepszym. 
Dyskusja o zabytkach techniki

2024-04-12

Dyskusja o zabytkach techniki

W Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach muzealnicy i naukowcy z Narodowego Instytutu Dziedzictwa w Warszawie oraz świętokrzyskich placówek rozmawiali o współczesnym wykorzystaniu obiektów związanych z dawnym przemysłem. Spotkanie odbyło się w ramach wojewódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków.  
Amonity i inni mieszkańcy pradawnych mórz

2024-04-12

Amonity i inni mieszkańcy pradawnych mórz

Amonity to mięczaki, które żyły w morzach od dewonu do kredy, czyli w okresie od około 400 do 145 milionów lat przed naszą erą. Do naszych czasów przetrwały ich charakterystyczne muszle, w których chowały się jak współczesne ślimaki. Można je, wraz z innymi morskimi stworzeniami z prehistorii, oglądać na świeżo otwartej wystawie w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.       
„Kobieta polska na wyboistej drodze do niepodległości w poezji i muzyce”

2024-04-12

„Kobieta polska na wyboistej drodze do niepodległości w poezji i muzyce”

To one haftowały sztandary i piekły chleb powstańcom i partyzantom, a w czasach kryzysu stały w kolejkach po żywność dla swoich dzieci. W kwietniu Miesiącu Pamięci Narodowej składamy im hołd. Ten hołd to montaż słowno-muzyczny opracowany przez Zofię Lasek z Alternatywnego Klubu Seniora w Starachowicach zaprezentowany 12 kwietnia br. w  galerii "Skałka"