JUŻ W KIOSKU

Starachowice w hołdzie Powstańcom Warszawskim

2022-08-04 11:55:16

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Mimo wakacji  młodzież nie zapomniała o Bohaterach z Warszawy, którzy zginęli w boju o wolną Polskę.

Fot grupowe: Stowarzyszenie Aktywności Społecznej Everest. 

W 78 Rocznica Powstania Warszawskiego cześć oddała im Wiktoria Tyczyńska -  reprezentantka OSiW OHP w Starachowicach. Pod tablicą walczących podczas II wojny światowej harcerzy złożyła wiązanki biało – czerwonych kwiatów i zapaliła znicz pamięci. 

Co roku młodzi Polacy pamiętają jedną z największych hekatomb narodu polskiego. Co roku kulminacją obchodów kolejnych rocznic jest godzina 17 zwana godziną „W”, o której w Warszawie i w polskich miastach przejmujący dźwięk powstańczych syren alarmowych hamuje uliczny ruch prowokując do oddania czci i chwały bohaterom. Także wieczorny koncert „(Nie) Zakazane piosenki” na stałe wpisał się w obchody rocznicy powstania. Młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP regularnie uczestniczy w uroczystościach narodowych i patriotycznych oraz otacza opieką wybrane mogiły partyzanckie żołnierzy spod znaku Armii Krajowej. Z Wiktorią ośrodek reprezentował wychowawca Maciej Górski.

W poniedziałek, 1 sierpnia, w ukłonie dla Powstańców Warszawskich zaśpiewały starachowickie "Wiarusy". Koncert zorganizowany przez Stowarzyszenie Aktywności Społecznej Everest. 

Fot.. Osiw OHP

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Iłża - Przygoda z Historią

2022-08-18

Iłża - Przygoda z Historią

Iłża przybyła do Starachowic i chwali się swoją historią. Swoją drogą jest czym i my jako gazeta poniekąd turystyczna serdecznie polecamy zawitać do miasteczka nad Iłżanką położonego.
Koncert wdzięczności

2022-08-18

Koncert wdzięczności

We wtorek, 23 sierpnia, w Sali Widowiskowej Spółdzielczego Domu Kultury odbędzie się niezwykły koncert.
STAR-y przyjechały do muzeum

2022-08-18

STAR-y przyjechały do muzeum

Star-y w Starachowicach? Niby nic w tym dziwnego, a jednak. Bo STAR-y w miniaturze, które zagościły w przyjaznych wnętrzach Muzeum Przyrody i Techniki to rzecz rzadka, a przyznacie sami, że całkiem fajna.
Starachowice wspierają starania o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029

2022-08-11

Starachowice wspierają starania o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029

Lokalni artyści, przedstawiciele organizacji pozarządowych, miejskich instytucji i grup społecznych wzięli udział w Spotkaniu Środowiska Kultury, jakie w piątek - 5 sierpnia - odbyło się w siedzibie Urzędu Miejskiego w Starachowicach. W wydarzeniu uczestniczyli również goście z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz przedstawiciel Prezydenta Kielc.
Happy Bus to szczęśliwe dzieci

2022-08-10

Happy Bus to szczęśliwe dzieci

To był niezwykle radosny weekend, najmłodsi mieszkańcy miasta chętnie korzystali z atrakcji jakie im zorganizowało miasto i Park Kultury.
Spotkanie z Maciejem Siembiedą

2022-08-13

Spotkanie z Maciejem Siembiedą

Spotkań z ciekawymi osobami ciąg dalszy - Miejska Biblioteka Publiczna nie spoczywa na laurach i kontynuuje cykl spotkań autorskich, bardzo lubiany przez mieszkańców Starachowic. Tym razem...
Rockowo w amfiteatrze

2022-08-10

Rockowo w amfiteatrze

Cztery świetne głosy, fantastyczna muzyka, kinowe perełki i publika znająca się na rzeczy - tak właśnie upłynęła sobota, 6 sierpnia, w starachowickim Parku Miejskim.
Podróż w czasie

2022-08-09

Podróż w czasie

Czy poznalibyście Starachowice na starych zdjęciach? Czy potrafilibyście odnaleźć właściwą ulicę? Jak zmieniało się centrum miasta i jego otoczenie? Które detale jeszcze są, a których brakło?
Wyprawa do Lipia

2022-08-07

Wyprawa do Lipia

Najbardziej magiczna kolejka w mieście, zaczarowane tory, które wiozą w świat... oto Starachowicka Kolej Wąskotorowa.
O Wagnerze w Spółdzielczym Domu Kultury

2022-08-06

O Wagnerze w Spółdzielczym Domu Kultury

Liczne grono mieszkańców skupionych wokół klubu seniora Jesienny Listek, działającego w starachowickim SDK, miało okazję posłuchać historii życia Władysława Wagnera. Ja miałam przyjemność ogromną poprowadzić to spotkanie, za zaproszenie dziękuję Beacie Wiśniewskiej - dyrektor placówki.