JUŻ W KIOSKU

Starachowice. Jedno popołudnie, dwa pożary

2024-01-11 09:12:06

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Do stanowiska kierowania starachowickiej Straży Pożarnej w środowe (10 stycznia br.) popołudnie wpłynęły dwa zgłoszenia o pożarach. Do pierwszego z nich doszło na ulicy Bocznej, kolejne miało miejsce przy alei Niepodległości w Starachowicach. 

fot. KP PSP w Starachowicach

Do pożaru na ulicy Bocznej w Starachowicach zadysponowane zostały cztery zastępy straży pożarnej oraz zespół ratownictwa medycznego. Na szczęście nikomu nic się nie stało, choć gdyby ogień przeniósł się na sąsiednie budynki, straty mogłyby być ogromne, ponieważ w pobliżu znajduje się duże przedsiębiorstwo.

Jak informuje mł. kapitan Daniel Lipczyński ze stanowiska kierowania Straży Pożarnej, po dojeździe na miejsce zdarzenia, strażacy zastali kotłownię objętą pożarem. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania i ugaszeniu pożaru. Następnie strażacy wynieśli z budynku elementy wyposażenia. Obiekt został sprawdzony kamerą termowizyjną oraz na obecność tlenku węgla. W działaniach udział brało 13 strażaków z JRG Starachowice. Wstępna przyczyna pożaru, to rozszczelnienie izolacji przewodu kominowego. Nikomu nic się nie stało. 

Niedługo po zakończeniu działań przy ulicy Bocznej, wpłynęło zgłoszenie o pożarze na alei Niepodległości. Na miejsce zdarzenia skierowano dwa zastępy strażaków z JRG Starachowice. Po dojeździe ratownicy zastali duże zadymienie w piwnicach budynku mieszkalnego. Po częściowym oddymieniu piwnicy okazało się, że zapaliły się śmieci składowane przy piecu i dodatkowo ogniem objęta została część drewnianej podłogi parteru budynku. Jak informuje mł. kapitan Daniel Lipczyński jeszcze przed przyjazdem strażaków, domownicy bezpiecznie opuścili budynek. Natomiast działania strażaków polegały na przewietrzeniu pomieszczeń, ugaszeniu pożaru, sprawdzeniu kamerą termowizyjną czy nie ma innych zarzewi pożaru oraz na czy w budynku nie ma czadu. Ponadto trzeba było wyciąć nadpaloną podłogę. Na szczęście nikomu nic się nie stało. 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Policja poszukuje zaginionego Dariusza Stąporka

2024-07-09

Policja poszukuje zaginionego Dariusza Stąporka

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach prowadzą poszukiwania 64-letniego Dariusza Stąporka, mieszkańca powiatu starachowickiego, który zaginął 26 czerwca br. Mężczyzna wyszedł z domu w godzinach porannych i od tego czasu nie nawiązał kontaktu z rodziną ani nie wrócił do miejsca zamieszkania.
Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci dziecka nad wodą  

2024-07-08

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci dziecka nad wodą  

  12 - letni chłopiec zginął tragicznie w minioną sobotę 6 lipca w czasie wypoczynku nad zalewem Wióry w miejscowości Szeligi w gminie Pawłów.
Stracił 200 tys. zł !!!

2024-07-01

Stracił 200 tys. zł !!!

Dziś za pośrednictwem Internetu załatwiamy mnóstwo spraw a oszuści to wykorzystują. Ich najnowsze ofiary to dwóch mieszkańców powiatu starachowickiego, którzy zainwestowali w kryptowaluty w nadziei zysków a stracili jeden: blisko 200 tys. zł, a drugi około 30 tys. zł.     
Zaatakował posterunek policji w Mircu. Trafi na obserwację

2024-06-06

Zaatakował posterunek policji w Mircu. Trafi na obserwację

Mężczyzna, który w styczniu br. podpalił posterunek policji w Mircu, trafi na obserwację psychiatryczną. Jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa trzech policjantów.
Zwierzę na drodze, kierowca w rowie

2024-06-06

Zwierzę na drodze, kierowca w rowie

Czwartkowy (6 czerwca) wczesny poranek okazał się pechowy dla kierowcy z powiatu starachowickiego. Przed godziną 5 kierujący BMW stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i wylądował w rowie. 
Długi weekend na drogach regionu

2024-06-03

Długi weekend na drogach regionu

Za nami kolejny długi weekend. Niektórzy z nas na drogi wyjechali już w środowe (29 maja) popołudnie, by święto Bożego Ciała i kolejne wolne dni spędzić już w innym rejonie kraju. My wypoczywaliśmy, a nad naszym bezpieczeństwem za kierownicą czuwali policjanci, również ze świętokrzyskich komend. 
Budynek gospodarczy w ogniu

2024-06-02

Budynek gospodarczy w ogniu

W pierwszą sobotę czerwca przed godziną 5 rano przy ulicy Śląskiej w Starachowicach doszło do pożaru budynku gospodarczego. Na szczęście, obyło się bez osób poszkodowanych.
Seniorka oszukana. Straciła spore pieniądze

2024-05-29

Seniorka oszukana. Straciła spore pieniądze

To kolejna, niestety, udana próba oszustwa na terenie naszego powiatu. Tym razem metodą "na wypadek" pieniądze wyłudzono od 84-letniej mieszkanki Starachowic.
Wysokie mandaty za recydywę

2024-05-27

Wysokie mandaty za recydywę

Policjanci ruchu drogowego starachowickiej jednostki w sobotę (25 maja) zatrzymali do kontroli dwóch kierujących, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h. Obie kontrole zakończyły się zatrzymaniem praw jazdy na trzy miesiące oraz nałożeniem wysokich mandatów – aż po 4000 złotych, ponieważ w przeciągu ostatnich dwóch lat obaj popełnili podobne wykroczenia.
Kolizja na wiadukcie. Nie ustąpił pierwszeństwa

2024-05-30

Kolizja na wiadukcie. Nie ustąpił pierwszeństwa

W czwartkowe (30 maja) wczesne popołudnie na ul. kard. Wyszyńskiego w Starachowicach doszło do zderzenia dwóch pojazdów.