JUŻ W KIOSKU

Spotkali się w bibliotece

2022-09-15 07:41:24

Ocena:

0/5 | 0 głosów

W środowe popoludnie (14 września) w Miejskiej Bibliotece Publicznej zagościł Wojciech Bonowicz. 

Fot. MBP

Poeta, publicysta i dziennikarz tym razem wystąpił głównie w roli ambasadora Wiesława Myśliwskiego, który w marcu tego roku obchodził 90. urodziny. Z tej okazji ukazała się książka "W środku jesteśmy baśnią. Mowy i rozmowy". Jest to zbiór tekstów Myśliwskiego: przemówień, wywiadów, cytatów, zredagowany właśnie przez Bonowicza.

- Krakowski poeta przyjaźni się z Myśliwskim i traktuje go jak ojca. Cenią się i szanują, stąd efekt pracy zadowolił ich obu i powstała książka, dzięki której możemy lepiej poznać wybitnego pisarza i jego twórczość. Poetycka dusza i wrażliwość Bonowicza na pewno odegrały przy tej pracy dużą rolę. Ważne też było doświadczenie jakie zdobył pisząc słynną biografię Tishnera, wznowioną niedawno. Czy powstanie biografia Myśliwskiego autorstwa Bonowicza? Sporo materiałów już jest zebranych więc być może. Na razie dziennikarz zdradził nam, że pracuje nad życiorysem Andrzeja Bursy i opracowuje wydanie dramatów Myśliwskiego. Stale pisze wiersze - w tym roku ukazały się "Wielkie rzeczy" (to już dziesiąty tom poezji) i felietony do "Tygodnika Powszechnego". A ostatnio także jeździ po Polsce i opowiada bardzo zajmująco i z wielkim uczuciem o książkach swojego przyjaciela. Dopełnieniem spotkania była wystawa obrazów Stanisława Baja. To jego prace możemy zobaczyć na okładkach książek Myśliwskiego wydanych przez Znak. Przyjaźń, miłość, człowiek i życie - to tematy twórczości trzech przyjaciół - bohaterów spotkania. Zaprzyjaźniliśmy się i my z nimi - mówi Gazecie dyrektor biblioteki Jolanta Sopińska i obiecuje, że takich spotkań będzie więcej. 

Wiesław Myśliwski jest Honorowym Obywatelem Starachowic. 

fot. MBP

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Dzień Dziecka w Starachowicach. Zaproszenie

2023-05-31

Dzień Dziecka w Starachowicach. Zaproszenie

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek oraz Starosta Powiatu Starachowickiego Piotr Ambroszczyk już w najbliższy piątek (2 czerwca) zapraszają wszystkie dzieci i ich rodziców na starachowicki Dzień Dziecka do Amfiteatru w Parku Miejskim. 
Jubileuszowy koncert Portamento

2023-05-31

Jubileuszowy koncert Portamento

Niezwykły i wyjątkowy, od 30 lat na starachowickiej scenie. Na swoim koncie mają wiele nagród. Przyszedł czas na jubileusz. 
Dorośli czytają dzieciom

2023-05-31

Dorośli czytają dzieciom

Ogólnopolskie Tygodnie Czytania Dzieciom są ważnym elementem kampanii “Cała Polska czyta dzieciom”, od wielu lat mobilizując tysiące szkół, przedszkoli i bibliotek w całym kraju do organizowania imprez i wydarzeń czytelniczych oraz popularyzacji idei codziennego czytania dzieciom, które rozbudza pasje czytelnicze wśród młodego pokolenia. 
Mobilne muzeum zawita do Starachowic

2023-06-03

Mobilne muzeum zawita do Starachowic

Park Kultury w Starachowicach oraz Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Miasto Starachowice, zwłaszcza uczniów starachowickich szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w projekcie Muzeum na kółkach. 
Żelazne pierścienie przyznane

2023-05-19

Żelazne pierścienie przyznane

W piątek, 19 maja, Starachowice stanęły pod znakiem przedsiębiorczości. Nagrodą „Żelaznego Pierścienia” uhonorowano lokalnych przedsiębiorców. To nagroda gospodarcza przyznawana za wkład w rozwój powiatu oraz podziękowanie dla przedsiębiorców za odwagę w zakładaniu biznesów. Pomysłodawcą nagrody jest wicestarosta starachowicki Dariusz Dąbrowski. 
Spacerowali szlakiem STAR-ów

2023-05-20

Spacerowali szlakiem STAR-ów

Nikogo nie trzeba przekonywać, że słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Starachowicach są niezwykle aktywni i przede wszystkim chętni do wszelakich aktywności. Ostatnim ich pomysłem był spacer śladem miejskiej ciężarówki, poznawanie historii miasta oraz integracja międzypokoleniowa. 
Ocean pod powieką

2023-05-14

Ocean pod powieką

Święto w bibliotece

2023-05-14

Święto w bibliotece

Tydzień Bibliotek i Dnia Bibliotekarza w Starachowicach rozpoczął się hucznie i z przytupem. W Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej  Starachowickie Towarzystwo Fotograficzne wraz z Miejską Biblioteką Publiczną zorganizowały wernisaż wystawy fotograficznej pt. "Spojrzenie... Z fotografią w Bibliotece. 
Wysokie góry w

2023-05-14

Wysokie góry w "Klubie podróżnika"

Wysokie szczyty, widoki zapierające dech i przygoda - to nas czeka, jeśli zdecydujemy się wziąć udział w kolejnym spotkaniu w ramach "Klubu Podróżnika". Gościem będzie starachowiczanin w Grudziądzu, absolwent I LO, który z wielką radością i sentymentem wraca w rodzinne strony. 
W dobrym towarzystwie muzyki i literatury

2023-05-14

W dobrym towarzystwie muzyki i literatury

To było niezapomniane popołudnie, w piątek (28 kwietnia) Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej zamieniła się w wielką salę koncertową.