Sportowa duma Starachowic

2024-02-23 16:03:37

Ocena:

4/5 | 1 głosów

Comiesięczne stypendia dla młodych zawodników i nagrody za najnowsze osiągnięcia dla sportowców z długim dorobkiem - tak samorząd Starachowic odwdzięcza się ludziom, którzy swoimi sukcesami promują nasze miasto. W sumie przeznaczono na ten cel 34 tys. 400 zł.

Dokumenty potwierdzające przyznane wsparcie wręczył sportowcom prezydent Marek Materek na uroczystości w swoim gabinecie, która odbyła się 23 lutego br.

- Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które na co dzień pracują dla starachowickiego sportu oraz tym, którzy osiągają świetne wyniki w zawodach na terenie kraju, Europy i całego świata. Wśród wyróżnionych stypendiami mamy trójkę karateków: Julię Seweryn, Karola Ożoga i Zuzannę Pacek - podopiecznych Sebastiana Kozieła oraz lekkoatletkę Maję Peryt, której opiekunem jest Dawid Kubiec. W gronie nagrodzonych są zawodnicy Klubu Sportowego Sportów Siłowych i Kulturystyki „Wiking”: wielokrotny mistrz świata Jarosław Olech oraz Mariusz Grotkowski  - mówił szef miasta.

W spotkaniu wzięła udział tylko część nagrodzonych. Tych, którzy z powodu ważnych zobowiązań nie mogli zjawić się osobiście reprezentowali trenerzy i rodzice. Stypendia przyznane przez starachowicki samorząd są dowodem uznania za sukcesy odniesione w II półroczu 2023 roku. Trójka zawodników Starachowickiego Klubu Karate Kyokushin Senshi została doceniona za  udział w Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowców Karate Kyokushin, które odbyły się w listopadzie ub. roku w Bartoszycach. Julia Seweryn została tam mistrzynią konkurencji kumite w kategorii 55 kg oraz wicemistrzynią kata w kategorii  młodzieżowców. Przyznane jej stypendium wynosi 700 zł brutto miesięcznie. Karol Ożóg zajął w Bartoszycach II miejsce w kategorii młodzieżowców, a jego stypendium to 600 zł brutto miesięcznie. Zuzanna Pacek uplasowała się na trzecim miejscu w konkurencji kata w kategorii młodzieżowców. Z tego tytułu będzie otrzymywać 500 zł brutto miesięcznie, a dokument potwierdzający odebrała dla niej mama. Kwota 600 zł brutto miesięcznie to wsparcie dla Mai Peryt z Katolickiego Ludowego Klubu Sportowego „Juventa-CERRAD”. Na spotkaniu u prezydenta reprezentował ją trener Dawid Kubiec. Lekkoatletka na Mistrzostwach Polski Juniorów w Lublinie, które odbyły się w lipcu 2023 roku zdobyła srebrny medal w biegu na dystansie 2000 m z przeszkodami. Wszystkim stypendystom przyznano wsparcie na pół roku: od stycznia do czerwca 2024 roku. Daje to łączną sumę 14 tys. 400 zł.

Sportowych weteranów, związanych z Klubem Sportowym Sportów Siłowych i Kulturystyki „Wiking”, samorząd Starachowic uhonorował jednorazowymi nagrodami pieniężnymi za udany występ na Mistrzostwach Świata Seniorów w Trójboju Siłowym, zorganizowanych w listopadzie ub. roku na Litwie. Jarosław Olech, który zdobył tam swój kolejny złoty medal, tym razem w kategorii wagowej do 74 kg, odebrał gratyfikację w wysokości 15 tys. zł brutto. Jego klubowy kolega Mariusz Grotkowski przywiózł z tych zawodów brązowy medal za występ w kategorii do 66 kg. Wysokość jego nagrody to 5 tys. zł brutto. W jego imieniu odebrał ją reprezentant klubu Arkadiusz Staszewski.

iwo

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Artystyczne popisy akrobatów

2024-07-07

Pierwszy Wewnętrzny Turniej Szarfowy, zorganizowany przez ekipę szkoły Akro Star w Starachowicach przeszedł już do historii. Emocje już nieco opadły, czas więc na podsumowanie, które przygotowaliśmy we współpracy z Anną Chruścielewską.
Zwycięstwo Akademików w Iłży

2024-06-30

Podpieczni trenera Adriana Wołczyńskiego z Akademii Piłkarskiej SKS STAR Starachowice okazali się bezkonkurencyjni w turnieju Podzamcze Cup 2024 i stanęli na najwyższym stopniu podium.
Nowy zawodnik w zielono-czarnej ekipie

2024-06-29

Wywodzi się z KS Piłkarz Golub - Dobrzyń, w przeszłości reprezentował barwy m.in.: Pogoni Szczecin, Elany Toruń czy Arki Gdynia. Bartosz Boniecki, bo o nim mowa dołączył właśnie do ekipy trenera Przemysława Cecherza.
Star Starachowice zdobywcą Pucharu Polski [Galeria]

2024-06-17

W sobotę 15 czerwca zawodnicy pod wodzą Przemysława Cecherza zmierzyli się w finale Pucharu Polski szczebla ŚZPN z ligowym rywalem- Czarnymi Połaniec. Star był zdecydowanym faworytem tego spotkania, jednak mecz był horrorem zakończonym happy endem. Czarno-zieloni wygrali po rzutach karnych 2:2 (5:4).
Trener na medal

2024-06-16

Ogromny sukces odniósł w minioną niedzielę (16. bm.) trener ze szkoły Akro Star. Anton Novikov, bo o nim mowa, obronił zeszłoroczny tytuł Mistrza Polski Seniorów w Skokach na Ścieżce Akrobatycznej i znów cieszył się ze złota.
Grad złotych medali na turnieju w Kluczach

2024-06-10

Dziewięcioosobowa reprezentacja szkoły Akro Star uczestniczyła w Ogólnopolskich Zawodach w Skokach Na Ścieżce i Podwójnej Mini Trampolinie "Korona Cup IV" w Kluczach. Wśród reprezentantów nie zabrakło także trenera Antona Novikova, który po raz kolejny nie miał sobie równych.
800 schodów w 9 minut!

2024-06-10

Druhowie: Hubert Celuch i Bartosz Jabłoński z powodzeniem uczestniczyli w 8. Biegu im. Stanisława Tyma i w pełnym umundurowaniu pokonali blisko 800 schodów, prowadzących na 30. piętro Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
Świetne wyniki w Mistrzostwach Województwa

2024-06-09

Dziesięć medali wywalczyli zawodnicy Juventy Cerrad Starachowice podczas Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego LDK w Kielcach. Jednemu z nich udało się także ustanowić nowy rekord województwa.
Olimpijskie Nadzieje Mazowsza

2024-06-04

Zawodnicy Ludowego Klubu Biegacza "Rudnik" wystartowali w Olimpijskich Nadziejach Mazowsza- Ogólnopolskim Mityngu U16 w Radomiu. Medale wywalczyło dwoje z nich.
Sukcesy na najważniejszym turnieju

2024-06-03

Pierwsze miejsce drużynowo w Skokach na Ścieżce i drugą lokatę w klasyfikacji klubowej w Skokach na Podwójnej Mini Trampolinie wywalczyli podopieczni szkoły Akro Star w Wilkowicach, gdzie odbywały się najważniejsze zawody w Polskim Związku Gimnastycznym dla najmłodszych zawodników w wieku od 7 do 9 lat.