JUŻ W KIOSKU

Sportowa duma Starachowic

2024-02-23 16:03:37

Ocena:

4/5 | 1 głosów

Comiesięczne stypendia dla młodych zawodników i nagrody za najnowsze osiągnięcia dla sportowców z długim dorobkiem - tak samorząd Starachowic odwdzięcza się ludziom, którzy swoimi sukcesami promują nasze miasto. W sumie przeznaczono na ten cel 34 tys. 400 zł. 

fot. Gazeta Starachowicka

 Dokumenty potwierdzające przyznane wsparcie wręczył sportowcom prezydent Marek Materek na uroczystości w swoim gabinecie, która odbyła się 23 lutego br. 

- Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które na co dzień pracują dla starachowickiego sportu oraz tym, którzy osiągają świetne wyniki w zawodach na terenie kraju, Europy i całego świata. Wśród wyróżnionych stypendiami mamy trójkę karateków: Julię Seweryn, Karola Ożoga i Zuzannę Pacek - podopiecznych Sebastiana Kozieła oraz lekkoatletkę Maję Peryt, której opiekunem jest Dawid Kubiec. W gronie nagrodzonych są zawodnicy Klubu Sportowego Sportów Siłowych i Kulturystyki „Wiking”: wielokrotny mistrz świata Jarosław Olech oraz Mariusz Grotkowski  - mówił szef miasta.

W spotkaniu wzięła udział tylko część nagrodzonych. Tych, którzy z powodu ważnych zobowiązań nie mogli zjawić się osobiście reprezentowali trenerzy i rodzice. Stypendia przyznane przez starachowicki samorząd są dowodem uznania za sukcesy odniesione w II półroczu 2023 roku. Trójka zawodników Starachowickiego Klubu Karate Kyokushin Senshi została doceniona za  udział w Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowców Karate Kyokushin, które odbyły się w listopadzie ub. roku w Bartoszycach. Julia Seweryn została tam mistrzynią konkurencji kumite w kategorii 55 kg oraz wicemistrzynią kata w kategorii  młodzieżowców. Przyznane jej stypendium wynosi 700 zł brutto miesięcznie. Karol Ożóg zajął w Bartoszycach II miejsce w kategorii młodzieżowców, a jego stypendium to 600 zł brutto miesięcznie. Zuzanna Pacek uplasowała się na trzecim miejscu w konkurencji kata w kategorii młodzieżowców. Z tego tytułu będzie otrzymywać 500 zł brutto miesięcznie, a dokument potwierdzający odebrała dla niej mama. Kwota 600 zł brutto miesięcznie to wsparcie dla Mai Peryt z Katolickiego Ludowego Klubu Sportowego „Juventa-CERRAD”. Na spotkaniu u prezydenta reprezentował ją trener Dawid Kubiec. Lekkoatletka na Mistrzostwach Polski Juniorów w Lublinie, które odbyły się w lipcu 2023 roku zdobyła srebrny medal w biegu na dystansie 2000 m z przeszkodami. Wszystkim stypendystom przyznano wsparcie na pół roku: od stycznia do czerwca 2024 roku. Daje to łączną sumę 14 tys. 400 zł. 

Sportowych weteranów, związanych z Klubem Sportowym Sportów Siłowych i Kulturystyki „Wiking”, samorząd Starachowic uhonorował jednorazowymi nagrodami pieniężnymi za udany występ na Mistrzostwach Świata Seniorów w Trójboju Siłowym, zorganizowanych w listopadzie ub. roku na Litwie. Jarosław Olech, który zdobył tam swój kolejny złoty medal, tym razem w kategorii wagowej do 74 kg, odebrał gratyfikację w wysokości 15 tys. zł brutto. Jego klubowy kolega Mariusz Grotkowski przywiózł z tych zawodów brązowy medal za występ w kategorii do 66 kg. Wysokość jego nagrody to 5 tys. zł brutto. W jego imieniu odebrał ją reprezentant klubu Arkadiusz Staszewski.     

iwo

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Adrian Gunia lepszy od rywala!

2024-04-07

Adrian Gunia lepszy od rywala!

W miniony piątek w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się długo wyczekiwana przez sportowców jak i kibiców sportów walki gala One Punch, podczas której Adrian Gunia walczył z Brazylijczykiem Rafaelem Apocalipse. Według sędziów Gunia zwyciężył na punkty.
Udane starty w mistrzostwach Starachowic

2024-04-07

Udane starty w mistrzostwach Starachowic

Zawodnicy Juventy Cerrad Starachowice zaliczyli bardzo udane występy podczas Mistrzostw Starachowic w Biegach Przełajowych, jakie odbyły się w miniony weekend. 
Adrian Gunia wygrywa w Tczewie!

2024-03-17

Adrian Gunia wygrywa w Tczewie!

Z Czechem Erikiem Breita mierzył się podczas gali Revolta 5 w Tczewie wychowanek KS Dragon Starachowice Adrian Gunia. Panowie rywalizowali w formule muay thai, Gunia wygrał "na punkty". 
Natalia jedzie na mistrzostwa, FOXIKI z Grad Prix

2024-03-18

Natalia jedzie na mistrzostwa, FOXIKI z Grad Prix

Grand Prix w II Turnieju Tańca o Puchar Burmistrza Iłży 2024, kwalifikacje na Mistrzostwa Europy i Świata oraz kilkanaście medali - to bilans ostatnich występów tancerzy z ST FOX. Mimo wielu sukcesów nie spoczywają na laurach i wciąż pracują na kolejne. 
Trzy punkty dla Staru

2024-03-17

Trzy punkty dla Staru

Zespół Czarnych Połaniec był przeciwnikiem Staru Starachowice w meczu 21. kolejki 3 ligi gr. 4, jaki obie drużyny rozegrały w minioną sobotę (16. bm.) w Ożarowie. 
Wywalczyli kwalifikacje na Mistrzostwa Europy!

2024-03-10

Wywalczyli kwalifikacje na Mistrzostwa Europy!

Zawodnicy Senshi Starachowickiego Klubu Karate Kyokushin, podczas turnieju w Kaliszu wywalczyli kwalifikacje do ME, które odbędą się w maju br. w Hiszpanii. 
Zagrają dla Marysi i Adasia

2024-03-14

Zagrają dla Marysi i Adasia

Już 23. marca br. w Miejskiej Hali Sportowej w Starachowicach dwanaście drużyn spotka się na siatkarskich parkietach, by pomóc Marysi i Adasiowi - dzielnym małym wojownikom, walczącym o powrót do zdrowia i sprawności. 
Zwycięstwo w ogólnopolskim turnieju

2024-03-11

Zwycięstwo w ogólnopolskim turnieju

Świetnie rozpoczął się marzec dla Mariana Moconia, który na początku miesiąca wygrał Ogólnopolski Turniej Seniorów i Amatorów w kat. 70 plus, jaki odbył się w Stalowej Woli. 
Udany rewanż Siarki

2024-03-10

Udany rewanż Siarki

Siarka Tarnobrzeg była przeciwnikiem Staru Starachowice w meczu 20. kolejki III ligi gr. 4. Niestety, Zielono-Czarni przegrali spotkanie i trzy punkty zostały u gospodarzy, którzy wyrównali ze starachowiczanami rachunki za wynik w rundzie jesiennej. 
Pierwsze starty po feryjnej przerwie

2024-03-05

Pierwsze starty po feryjnej przerwie

Po feryjnej przerwie w startach młodzi zawodnicy Akro Star udali się do miejscowości Klucze, gdzie z powodzeniem wystartowali w turnieju Korona Cup. Przywieźli mnóstwo medali, a najmłodsi "zaliczali" udane debiuty.