JUŻ W KIOSKU

Sny o Starachowicach i Polsce prezydenta Marka Materka

2022-01-19 10:15:01

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Starachowiczan obserwujących profil społecznościowy prezydenta miasta Marka Materka od rana rozgrzewają jego dwa wpisy. W pierwszym opisuje swój "Sen o Starachowicach, w drugim "Sen o Polsce", w którym nawołuje do pojednania i zaprasza przedstawicieli wszystkich partii do naszego miasta. "Błagam polityków ze wszystkich opcji politycznych - siądźcie i porozumiejcie się dla dobra Polski. Rada Bezpieczeństwa Narodowego nie została zwołana mimo tego, co dzieje się wokół naszego Kraju. Dlatego zapraszam do Starachowic. Udostępnię swój gabinet i pomogę w mediacjach" - czytamy.

fot. FB Marek Materek

Publikujemy wpisy, które prezydent Marek Materek zamieścił na swoim profilu na Facebooku.

"Miałem sen o Starachowicach"

Kandydując na urząd prezydenta miasta Starachowice wierzyłem, że stworzę miasto idealne. Miasto, w którym ludzie będą współpracowali ze sobą ponad politycznymi podziałami dla dobra lokalnej społeczności.

Po 7 latach pracy dla Starachowic mogę powiedzieć - udało nam się!

Budżet Starachowic w 2022 roku przekroczył 400 mln zł. Ponad połowa to środki, które zostaną przeznaczone na inwestycje. Zadłużenie na koniec 2021 roku było podobne do tego, które mieliśmy, gdy zaczynałem pracę w Urzędzie Miejskim w 2014 roku.

Stworzyłem Komitet Wyborczy Wyborców Marka Materka. W 2014 roku do Rady Miejskiej wprowadziliśmy jednego radnego. W 2018 roku wygraliśmy wybory wprowadzając do Rady Miejskiej 13 radnych, do Rady Powiatu 9 radnych.

W Powiecie Starachowickim stworzyliśmy koalicję z Polskim Stronnictwem Ludowym i Komitetem Wyborczym Razem dla Mieszkańców Porozumienie. W opozycji do nas w mieście i powiecie pozostało Prawo i Sprawiedliwość.

Po raz pierwszy wygrałem wybory na prezydenta miasta mając 25 lat. Chwilę wcześniej decyzją Zarządu Krajowego Platformy Obywatelskiej na wniosek przewodniczącego Donalda Tuska zostałem wykluczony z grona członków Platformy Obywatelskiej.

To był dla mnie cios prosto w serce. Mój idol Premier Donald Tusk złożył wniosek do Zarządu Krajowego o usunięcie mnie z grona członków Platformy Obywatelskiej bez podania jakiejkolwiek przyczyny.

Zarząd Krajowy, w którym zasiadali ludzie, których szanowałem i którzy byli moimi autorytetami w głosowaniu SMS zdecydował o wykluczeniu mnie z partii. Do wczoraj nie potrafiłem zrozumieć przyczyn tej decyzji.

Dlaczego? Mimo upływu lat zawsze byłem lojalny do Platformy Obywatelskiej i szeroko pojętej „opozycji demokratycznej”. Chwilę po wykluczeniu mnie z partii wspierałem kandydującego na urząd prezydenta RP pana Bronisława Komorowskiego, kolejno kandydującego do Sejmu Marszałka Grzegorza Schetynę.

Później na prośbę Marszałka Adama Jarubasa wsparliśmy Polskie Stronnictwo Ludowe przekonując mojego Tatę do startu do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

Następnie w 2018 roku na prośbę ministra Bartłomieja Sienkiewicza namówiliśmy do kandydowania do Sejmu RP z listy Koalicji Obywatelskiej mojego Tatę.

W naszym powiecie zdobył dla Koalicji Obywatelskiej lepszy wynik niż szef świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości mieszkający w Starachowicach poseł Krzysztof Lipiec.

W kampanii do Parlamentu Europejskiego wspieraliśmy kandydatury europosłanki Róży Thun, dla której pracowałem przez 5 lat i Marszałka Adama Jarubasa, który po utracie władzy w regionie przez PSL zaczął pracę w starachowickim magistracie.

Starałem się z całych sił, by opozycja demokratyczna wygrywała kolejne wybory. Jednocześnie ponad politycznymi podziałami, tak jak obiecywałem, współpracowałem z przedstawicielami Prawa i Sprawiedliwości.

Co dostałem w podziękowaniu od wszystkich partii politycznych działających w Polsce?

Próbę wywołania kolejnej afery starachowickiej. Przypomnę, że w 2005 roku pierwsza afera starachowicka doprowadziła do upadku rząd SLD-UP.

Tym razem niestety, ale nie byłaby to afera jednego ugrupowania. Rękę przyłożyli do tego co wydarzyło i miało wydarzyć się w Szpitalu przedstawiciele wszystkich ugrupowań politycznych działających w Polsce.

Dlaczego?

Nie chciałem się określić po żadnej ze stron sceny politycznej. I nie chcę nadal.

Proszę, żebyście Państwo zostawili nas w spokoju i pozwolili nam tworzyć lepsze Starachowice ponad politycznymi podziałami.

Wierzę, że mój sen o mieście idealnym się spełni".

***

"Miałem sen o Polsce"

Śniło mi się, że w Polsce przedstawiciele wszystkich sił politycznych porozumieli się dla dobra Kraju.

Moją partią 7 lat temu stały się Starachowice, partią nas wszystkich jest POLSKA.

Trwa zmasowana operacja wymierzona w nasz Kraj. Teraz jak nigdy potrzebne jest porozumienie ponad politycznymi podziałami.

W ostatnich latach odwiedzali Starachowice liderzy wszystkich ugrupowań politycznych.

Spotykałem się z każdym, kto miał na to ochotę bez względu na to czy mamy takie same czy odmienne poglądy.

Polska płaci cenę za niezależność. Sprawa pegasusa wydaje się naturalnym następstwem uchwalenia przez polski parlament ustawy reprywatyzacyjnej.

Inflacja i rosnące ceny są wynikiem między innymi działań, na które ani Polska, ani inne kraje naszej części Europy nie mają większego wpływu.

By zrozumieć to, co dzieje się aktualnie wokół naszego Kraju warto czytać dzieła Henryka Sienkiewicza.

By zrozumieć, jak działają polskie „elity” polityczne warto czytać prawnuka noblisty posła Bartłomieja Sienkiewicza.

Przez ostatnie lata starałem się nie włączać Telewizji, by się nie denerwować. Próba zniszczenia mojego komitetu wyborczego sprawiła, że na nowo zacząłem interesować się tym co dzieje się w Polsce i na świecie.

Wnioski są tragiczne. Wracamy do przeszłości. Naród podzielony to naród przegrany.

Błagam polityków ze wszystkich opcji politycznych - siądźcie i porozumiejcie się dla dobra Polski.

Rada Bezpieczeństwa Narodowego nie została zwołana mimo tego, co dzieje się wokół naszego Kraju.

Dlatego zapraszam do Starachowic. Udostępnię swój gabinet i pomogę w mediacjach.

Zapraszam Pana Premiera Mateusza Morawieckiego, Pana Premiera Jarosława Kaczyńskiego, Pana Premiera Donalda Tuska, Pana Prezesa Władysława Kosiniaka Kamysza, Pana Prezesa Szymona Hołownię, Panów Przewodniczących Roberta Biedronia i Włodzimierza Czarzastego, Pana Posła Krzysztofa Bosaka.

Spotkajmy się w czwartek 20 stycznia 2022 roku o godz. 12.00. 

„Słowa nie powinny być większe od czynów”

- pisał Henryk Sienkiewicz

Polska jest Najważniejsza. Zapraszam".

Podczas edycji postu, prezydent Marek Materek usunął datę proponowanego spotkania.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Będzie podwyżka wynagrodzeń w MAN Bus

2023-01-31

Będzie podwyżka wynagrodzeń w MAN Bus

Związki zawodowe działające w starachowickim zakładzie MAN Bus na początku stycznia wystąpiły ze wspólnym stanowiskiem dotyczącym podwyżki płac. W poniedziałek (30 stycznia br.), podpisano porozumienie w tej sprawie. Wyższe wynagrodzenia otrzymają również pracownicy PKC.
Helenka wciąż potrzebuje pomocy

2023-01-29

Helenka wciąż potrzebuje pomocy

Ataksja móżdżkowa, na którą cierpi dziewczynka, jest nieuleczalna. 
Walka o zdrowie maleńkiej Igi

2023-01-28

Walka o zdrowie maleńkiej Igi

Pod opieką Fundacji Zdążyć przed Panem Bogiem znalazła się malutka Iga - dziewczynka, która cierpi na wrodzoną wadę dróg żółciowych tzw. atrezję. 
Czy w Starachowicach powstanie publiczny żłobek? Prezydent miasta odpowiada

2023-01-26

Czy w Starachowicach powstanie publiczny żłobek? Prezydent miasta odpowiada

Podczas wtorkowej (24 stycznia br.) konferencji prasowej, radna Rady Powiatu Agnieszka Kuś zaapelowała do władz Starachowic o utworzenie w mieście publicznego żłobka. Mówiła m.in. o programie Maluch+ i kosztach, jakie ponoszą rodzice za opiekę w prywatnych żłobkach w Starachowicach, w porównaniu do publicznej placówki w Skarżysku-Kamiennej.
Honorowy Krwiodawca a bezpłatne przejazdy komunikacją miejską

2023-01-26

Honorowy Krwiodawca a bezpłatne przejazdy komunikacją miejską

Do redakcji Gazety Starachowickiej z prośbą o interwencję zwrócił się Czytelnik, który ma żal do władz, że jako "Honorowy Krwiodawca (niebędący mieszkańcem Starachowic) nie może korzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej". Jak zauważa, inne miasta województwa taki przywilej stosują.
Radni PiS krytykują działania starachowickiego samorządu

2023-01-25

Radni PiS krytykują działania starachowickiego samorządu

W budynku przy ulicy Żeromskiego w Starachowicach, gdzie w przeszłości mieścił się Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjnej i Kompensacyjnej, miała powstać filia Środowiskowego Domu Samopomocy dla 30 osób, w tym także całodobowej dla osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Budynek nadal stoi pusty, a dotacja w kwocie ponad 1,1 mln zł, którą Gmina Starachowice pozyskała z rezerwy budżetu państwa, nie została w pełni wykorzystana. 
PiS i pytania do Donalda Tuska

2023-01-25

PiS i pytania do Donalda Tuska

PO i PSL to czasy, gdy nasza gospodarka jest podporządkowana Rosji. To był rząd, który pozbawił obronności nasz kraj, nie chcę myśleć, co by było z naszym krajem, gdyby w 2015 roku do władzy nie doszło Prawo i Sprawiedliwość - mówiła podczas poniedziałkowej konferencji (23 stycznia br.) poseł Agata Wojtyszek, pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości w okręgu, do którego należą Starachowice. 
Bezpieczne ferie

2023-01-24

Bezpieczne ferie

Ferie już za kilka dni. Wybierasz się na zimowy wypoczynek do któregoś z krajów Unii Europejskiej? Nie zapomnij o EKUZ. Karta jest bezpłatna, wydaje ją NFZ.
Brakuje krwi. We wtorek będzie można ją oddać w Starachowicach

2023-01-23

Brakuje krwi. We wtorek będzie można ją oddać w Starachowicach

"Drodzy Krwiodawcy! Pilnie potrzebna krew i płytki krwi dla pacjentów świętokrzyskich szpitali! Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa prosi o pilne zgłaszanie się do czynnych placówek służby krwi na terenie województwa świętokrzyskiego" - informuje RCKiK w Kielcach. We wtorek (24 stycznia br.) krew będzie można oddać w Starachowicach. Akcja odbędzie się w godz. 9:00 - 12:00 w Urzędzie Miejskim w Starachowicach, przy ul. Radomskiej 45.
Szkoła rodzenia w starachowickim szpitalu bezpłatna dla wszystkich

2023-01-23

Szkoła rodzenia w starachowickim szpitalu bezpłatna dla wszystkich

Dyrekcja Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach podjęła decyzję o zawieszeniu opłat za zajęcia Szkoły Rodzenia. Do tej pory z bezpłatnej opcji mogły skorzystać jedynie mieszkanki powiatu starachowickiego, które zadeklarowały chęć porodu w Oddziale Położniczo-Ginekologicznym z Salą Porodową w naszej placówce. Teraz z bezpłatnych zajęć mogą skorzystać wszystkie kobiety i to nie tylko z naszego regionu, a zwolnienie z opłaty obowiązuje do końca 2023 roku.