JUŻ W KIOSKU

Sny o Starachowicach i Polsce prezydenta Marka Materka

2022-01-19 10:15:01

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Starachowiczan obserwujących profil społecznościowy prezydenta miasta Marka Materka od rana rozgrzewają jego dwa wpisy. W pierwszym opisuje swój "Sen o Starachowicach, w drugim "Sen o Polsce", w którym nawołuje do pojednania i zaprasza przedstawicieli wszystkich partii do naszego miasta. "Błagam polityków ze wszystkich opcji politycznych - siądźcie i porozumiejcie się dla dobra Polski. Rada Bezpieczeństwa Narodowego nie została zwołana mimo tego, co dzieje się wokół naszego Kraju. Dlatego zapraszam do Starachowic. Udostępnię swój gabinet i pomogę w mediacjach" - czytamy.

fot. FB Marek Materek

Publikujemy wpisy, które prezydent Marek Materek zamieścił na swoim profilu na Facebooku.

"Miałem sen o Starachowicach"

Kandydując na urząd prezydenta miasta Starachowice wierzyłem, że stworzę miasto idealne. Miasto, w którym ludzie będą współpracowali ze sobą ponad politycznymi podziałami dla dobra lokalnej społeczności.

Po 7 latach pracy dla Starachowic mogę powiedzieć - udało nam się!

Budżet Starachowic w 2022 roku przekroczył 400 mln zł. Ponad połowa to środki, które zostaną przeznaczone na inwestycje. Zadłużenie na koniec 2021 roku było podobne do tego, które mieliśmy, gdy zaczynałem pracę w Urzędzie Miejskim w 2014 roku.

Stworzyłem Komitet Wyborczy Wyborców Marka Materka. W 2014 roku do Rady Miejskiej wprowadziliśmy jednego radnego. W 2018 roku wygraliśmy wybory wprowadzając do Rady Miejskiej 13 radnych, do Rady Powiatu 9 radnych.

W Powiecie Starachowickim stworzyliśmy koalicję z Polskim Stronnictwem Ludowym i Komitetem Wyborczym Razem dla Mieszkańców Porozumienie. W opozycji do nas w mieście i powiecie pozostało Prawo i Sprawiedliwość.

Po raz pierwszy wygrałem wybory na prezydenta miasta mając 25 lat. Chwilę wcześniej decyzją Zarządu Krajowego Platformy Obywatelskiej na wniosek przewodniczącego Donalda Tuska zostałem wykluczony z grona członków Platformy Obywatelskiej.

To był dla mnie cios prosto w serce. Mój idol Premier Donald Tusk złożył wniosek do Zarządu Krajowego o usunięcie mnie z grona członków Platformy Obywatelskiej bez podania jakiejkolwiek przyczyny.

Zarząd Krajowy, w którym zasiadali ludzie, których szanowałem i którzy byli moimi autorytetami w głosowaniu SMS zdecydował o wykluczeniu mnie z partii. Do wczoraj nie potrafiłem zrozumieć przyczyn tej decyzji.

Dlaczego? Mimo upływu lat zawsze byłem lojalny do Platformy Obywatelskiej i szeroko pojętej „opozycji demokratycznej”. Chwilę po wykluczeniu mnie z partii wspierałem kandydującego na urząd prezydenta RP pana Bronisława Komorowskiego, kolejno kandydującego do Sejmu Marszałka Grzegorza Schetynę.

Później na prośbę Marszałka Adama Jarubasa wsparliśmy Polskie Stronnictwo Ludowe przekonując mojego Tatę do startu do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

Następnie w 2018 roku na prośbę ministra Bartłomieja Sienkiewicza namówiliśmy do kandydowania do Sejmu RP z listy Koalicji Obywatelskiej mojego Tatę.

W naszym powiecie zdobył dla Koalicji Obywatelskiej lepszy wynik niż szef świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości mieszkający w Starachowicach poseł Krzysztof Lipiec.

W kampanii do Parlamentu Europejskiego wspieraliśmy kandydatury europosłanki Róży Thun, dla której pracowałem przez 5 lat i Marszałka Adama Jarubasa, który po utracie władzy w regionie przez PSL zaczął pracę w starachowickim magistracie.

Starałem się z całych sił, by opozycja demokratyczna wygrywała kolejne wybory. Jednocześnie ponad politycznymi podziałami, tak jak obiecywałem, współpracowałem z przedstawicielami Prawa i Sprawiedliwości.

Co dostałem w podziękowaniu od wszystkich partii politycznych działających w Polsce?

Próbę wywołania kolejnej afery starachowickiej. Przypomnę, że w 2005 roku pierwsza afera starachowicka doprowadziła do upadku rząd SLD-UP.

Tym razem niestety, ale nie byłaby to afera jednego ugrupowania. Rękę przyłożyli do tego co wydarzyło i miało wydarzyć się w Szpitalu przedstawiciele wszystkich ugrupowań politycznych działających w Polsce.

Dlaczego?

Nie chciałem się określić po żadnej ze stron sceny politycznej. I nie chcę nadal.

Proszę, żebyście Państwo zostawili nas w spokoju i pozwolili nam tworzyć lepsze Starachowice ponad politycznymi podziałami.

Wierzę, że mój sen o mieście idealnym się spełni".

***

"Miałem sen o Polsce"

Śniło mi się, że w Polsce przedstawiciele wszystkich sił politycznych porozumieli się dla dobra Kraju.

Moją partią 7 lat temu stały się Starachowice, partią nas wszystkich jest POLSKA.

Trwa zmasowana operacja wymierzona w nasz Kraj. Teraz jak nigdy potrzebne jest porozumienie ponad politycznymi podziałami.

W ostatnich latach odwiedzali Starachowice liderzy wszystkich ugrupowań politycznych.

Spotykałem się z każdym, kto miał na to ochotę bez względu na to czy mamy takie same czy odmienne poglądy.

Polska płaci cenę za niezależność. Sprawa pegasusa wydaje się naturalnym następstwem uchwalenia przez polski parlament ustawy reprywatyzacyjnej.

Inflacja i rosnące ceny są wynikiem między innymi działań, na które ani Polska, ani inne kraje naszej części Europy nie mają większego wpływu.

By zrozumieć to, co dzieje się aktualnie wokół naszego Kraju warto czytać dzieła Henryka Sienkiewicza.

By zrozumieć, jak działają polskie „elity” polityczne warto czytać prawnuka noblisty posła Bartłomieja Sienkiewicza.

Przez ostatnie lata starałem się nie włączać Telewizji, by się nie denerwować. Próba zniszczenia mojego komitetu wyborczego sprawiła, że na nowo zacząłem interesować się tym co dzieje się w Polsce i na świecie.

Wnioski są tragiczne. Wracamy do przeszłości. Naród podzielony to naród przegrany.

Błagam polityków ze wszystkich opcji politycznych - siądźcie i porozumiejcie się dla dobra Polski.

Rada Bezpieczeństwa Narodowego nie została zwołana mimo tego, co dzieje się wokół naszego Kraju.

Dlatego zapraszam do Starachowic. Udostępnię swój gabinet i pomogę w mediacjach.

Zapraszam Pana Premiera Mateusza Morawieckiego, Pana Premiera Jarosława Kaczyńskiego, Pana Premiera Donalda Tuska, Pana Prezesa Władysława Kosiniaka Kamysza, Pana Prezesa Szymona Hołownię, Panów Przewodniczących Roberta Biedronia i Włodzimierza Czarzastego, Pana Posła Krzysztofa Bosaka.

Spotkajmy się w czwartek 20 stycznia 2022 roku o godz. 12.00. 

„Słowa nie powinny być większe od czynów”

- pisał Henryk Sienkiewicz

Polska jest Najważniejsza. Zapraszam".

Podczas edycji postu, prezydent Marek Materek usunął datę proponowanego spotkania.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Starachowiczanka z nagrodą

2022-05-26

Starachowiczanka z nagrodą "Newsweeka"

Absolwentka II Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach, Dorota Lisiak otrzymała tytuł "Społecznika Roku" - nagrodę "Nwesweek Polska" dla tych, którzy bezinteresownie działają na rzecz innych.
Remont krytej pływalni. Brak chętnych i oferty wyższe niż zakładane fundusze

2022-05-26

Remont krytej pływalni. Brak chętnych i oferty wyższe niż zakładane fundusze

Urząd Miejski otworzył oferty w postępowaniu dotyczącym remontu Krytej Pływalni przy ulicy Szkolnej w Starachowicach. Żadna firma nie jest interesowane remontem wnętrza i wentylacji pływalni, w części dotyczącej remontu dachu, oferty są wyższe niż przewidziane pieniądze. 
Wiadukt w Starachowicach Zachodnich. Powiat ogłosił przetarg

2022-05-25

Wiadukt w Starachowicach Zachodnich. Powiat ogłosił przetarg

Powiat Starachowicki ogłosił przetarg na najbardziej wyczekiwaną inwestycję drogową, tj. budowę wiaduktu w Starachowicach Zachodnich. Jej realizacja pozwoli na rozładowanie korków w Starachowicach. Będzie też doskonałym uzupełnieniem, powstającego obecnie systemu obwodnic. Firmy mają 35 dni na składanie ofert. 
25 MAJA - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ DZIECKA ZAGINIONEGO

2022-05-25

25 MAJA - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ DZIECKA ZAGINIONEGO

Zaginięcia małych dzieci i nastolatków są motywem przewodnim dyskusji ekspertów Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji oraz Fundacji Itaka, operatora linii 116 000 - Telefonu w Sprawie Zaginionego Nastolatka. Webinary zorganizowane zostały w ramach projektu MSWiA „Prowadzenie telefonu interwencyjnego w sprawie zaginionych dzieci”. Nieprzypadkowo odbywają się one w maju, w miesiącu, w którym przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego. To święto obchodzone na całym świecie ustanowione zostało dla uczczenia pamięci zaginionych i nieodnalezionych dzieci, których symbolem jest kwiat niezapominajki...czytaj więcej...
Miasto zaciągnie wielomilionową pożyczkę? O tym zdecydują radni

2022-05-26

Miasto zaciągnie wielomilionową pożyczkę? O tym zdecydują radni

Wśród uchwał, nad którymi podczas piątkowej (27 maja) sesji Rady Miejskiej debatować będą radni, znajdzie się ta dotycząca zaciągnięcia przez Gminę Starachowice pożyczki w Banku Gospodarstwa Krajowego ze środków Europejskiego Banku Inwestycyjnego w wysokości 37 milionów złotych.   
Środa z profilaktyką, posłuchaj ekspertów.

2022-05-25

Środa z profilaktyką, posłuchaj ekspertów.

Co tydzień, w środę na Akademii NFZ i kanale You Tube odsłaniamy tajemnice różnych schorzeń, a przede wszystkim informujemy, jak im zapobiegać i jak postępować, gdy już zachorujemy. Nasi eksperci, najlepsi w danej dziedzinie specjaliści z całego kraju za pośrednictwem zamieszczanych krótkich filmów przekazują informacje, zalecenia i porady. Można też pobrać specjalnie przygotowaną ulotkę. Naprawdę warto obejrzeć, dowiedzieć się czegoś nowego i skorzystać z fachowych rad. Kampania jest dedykowana pacjentom, ale też osobom zdrowym, wszystkim, którym temat zdrowia jest bliski....czytaj więcej...

2022-05-24

"Dla dobra społeczności" - Stowarzyszenie o dofinansowaniu do miejskiej komunikacji

Stowarzyszenie Wrażliwi Społecznie złożyło do Sejmu petycję o zmianę w ustawie, by miasta takie jak Starachowice, mogły ubiegać się o dofinansowanie do przewozów autobusowych. 
Dzień Zdrowia MAMY

2022-05-24

Dzień Zdrowia MAMY

Z okazji Dnia Matki, Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej wraz z partnerem - Pracownią Rezonansu Magnetycznego Dobre Zdrowie, organizuje kolejną akcję profilaktyczną kierowaną do kobiet. Już w czwartek (26 maja), Panie w wieku od 40 do 75 lat będą mogły skorzystać z bezpłatnej mammografii w szpitalu. 
Remonty przesunięte. Te ulice wracają do inwestycyjnej kolejki

2022-05-24

Remonty przesunięte. Te ulice wracają do inwestycyjnej kolejki

Niestety, choć jeszcze w marcu br. wydawało się, że uda się zmodernizować ulice: Sąsiedzką, Cichą oraz Lachy w Starachowicach, to jednak przetarg został unieważniony. Teraz Gmina będzie czekała na infrastrukturalne konkursy, by pozyskać zewnętrzne dofinansowania.
Kiedy i jak zabrać głos na sesji?

2022-05-24

Kiedy i jak zabrać głos na sesji?

Wydarzenia na kwietniowej sesji Rady Miejskiej, podczas których właściciele garaży znajdujących się przy ulicy Kościelnej w Starachowicach chcieli przedstawić swoje stanowisko, a nie zostali dopuszczeni do głosu, wywołały oburzenie części mieszkańców miasta. Pojawiły się opinie, że głos wyborcy ważny jest tylko przy urnie. Dlatego postanowiliśmy sprawdzić, jakie są procedury dotyczące prezentowania swojego stanowiska podczas sesji Rady Miejskiej.