JUŻ W KIOSKU

Śmiertelny wypadek w Rudniku. Nie żyje kierowca osobówki

2024-01-24 17:00:01

Ocena:

4/5 | 2 głosów

W środowe (24 stycznia br.) popołudnie na drodze krajowej nr 9 w Rudniku (gm. Brody) doszło do śmiertelnego wypadku. Samochód ciężarowy zderzył się z autem osobowym. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pomimo wysiłków ratowników życia kierowcy, który podróżował pojazdem osobowym, nie udało się uratować.

fot. KP PSP w Starachowicach

Do tragicznego wypadku doszło przed godziną 15.

 - Na drodze krajowej nr 9 w miejscowości Rudnik pomiędzy Starachowicami a Ostrowcem Świętokrzyskim doszło do zderzenia dwóch samochodów. Pojazdem ciężarowym marki Man kierował 42-letni mężczyzna, a za kierownica osobowego Mercedesa siedział 73-latek. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący samochodem osobowym jadący w kierunku Lubieni, zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z samochodem ciężarowym – relacjonuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach mł.asp. Paweł Kusiak. - Świadkowie zdarzenia wyciągnęli starszego kierowcę z pojazdu, zanim jeszcze samochód stanął w płomieniach.

Pomimo prowadzonej przez ratowników 30-minutowej akcji reanimacyjnej nie udało się przywrócić czynności życiowych 73-latkowi i lekarz stwierdził zgon. 

- Nasze działania polegały na ugaszeniu pojazdu marki Mercedes. Nieprzytomny kierowca tego pojazdu został wyciągnięty z auta, zanim samochód stanął w ogniu. Strażacy zajęli się także akcją reanimacyjną, którą następnie przejął zespół ratownictwa medycznego. Jednak nie udało się przywrócić czynności życiowych temu człowiekowi – mówi aspirant Damian Sławek z KP Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach. 

W działaniach udział brały jednostki JRG Starachowice, zespół ratownictwa medycznego, policja. Na miejscu lądował także helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

fot. KP PSP w Starachowicach

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Bezpieczne ferie 2024. Policyjne podsumowanie

2024-02-26

Bezpieczne ferie 2024. Policyjne podsumowanie

Policjanci z województwa świętokrzyskiego podsumowali działania „Bezpieczne Ferie 2024”. Nad prawidłowym dotarciem podróżujących do celu czuwało blisko 2000 policjantów ruchu drogowego wspieranych przez funkcjonariuszy innych pionów.
Odpowie za posiadanie narkotyków

2024-02-26

Odpowie za posiadanie narkotyków

Policjanci z Wydziału Prewencji starachowickiej komendy, w nocy z soboty na niedzielę (24 / 25 lutego br.) zatrzymali mężczyznę, u którego podczas czynności ujawnili i zabezpieczyli narkotyki. 23-latkowi za posiadanie środków odurzających może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Tragedia w Lipiu. W zadymionym domu znaleziono ciało mężczyzny

2024-02-25

Tragedia w Lipiu. W zadymionym domu znaleziono ciało mężczyzny

Ciało 75-letniego mężczyzny zostało znalezione w niedzielne (25 lutego br.) popołudnie w domu w miejscowości Lipie (gm. Brody). Śledczy ustalają, jak doszło do tragedii.
Nocny pożar w Węglowie

2024-02-23

Nocny pożar w Węglowie

Do Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach w piątkową (23 lutego br.) noc  wpłynęło zgłoszenie o pożarze maszyny leśnej na drodze szutrowej w lesie w miejscowości Węglów w gminie Wąchock.
Za szybko i z promilami

2024-02-22

Za szybko i z promilami

W czwartkowy (22 lutego br.) poranek starachowiccy policjanci zatrzymali na terenie gminy Pawłów kierowcę. Nie dość, że mężczyzna przekroczył prędkość, to do tego wszystkiego, kierował będąc pod wpływem alkoholu.
Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

2024-02-22

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

Takie postawy należy nagłaśniać i chwalić. Mowa o zachowaniu 24-latka, który w środowy (21 lutego br.) późny wieczór na drodze krajowej nr 42 w Wąchocku zatrzymał pijanego kierowcę. Mężczyzna wykorzystał moment, kiedy kierujący Skodą zatrzymał się przed sygnalizatorem świetlnym.
Kliknął w podesłany link, stracił pieniądze

2024-02-22

Kliknął w podesłany link, stracił pieniądze

Do Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach wpłynęło zawiadomienie o oszustwie na "internetowy portal ogłoszeniowy", którego ofiarą padł mieszkaniec gminy Pawłów.
Jeden dzień, dwie kolizje w Stykowie

2024-02-19

Jeden dzień, dwie kolizje w Stykowie

W poniedziałkowe (19 lutego br.) przedpołudnie na odcinku drogi krajowej nr 42 w gminie Brody zderzyły się dwa samochody osobowy Seat i ciężarowa Scania. Sprawczynią okazała się 19-letnia kobieta. Godzinę później 20-latek nie opanował swojego pojazdu i wylądował poza jezdnią.
Niewybuch na terenie gminy Brody

2024-02-19

Niewybuch na terenie gminy Brody

W niedzielny (18 lutego br.) poranek na terenie obszaru leśnego w Brodach, 70-letni mężczyzna znalazł pocisk artyleryjski kaliber 76 mm, pochodzący najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej. O znalezisku zostały powiadomione służby. Do czasu przyjazdu saperów miejsce zabezpieczali policjanci.
Wjechał na rondo. Był pijany

2024-02-19

Wjechał na rondo. Był pijany

W niedzielny (18 lutego br.) wieczór kierowca, zamiast je sprawnie ominąć, wjechał na rondo znajdujące się w miejscowości Rzepin Kolonia w gminie Pawłów