JUŻ W KIOSKU

Punkty zostały w Starachowicach

2023-05-07 20:04:11

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Pogoń Staszów była rywalem STAR-u Starachowice w sobotnim (6. maja br.) spotkaniu w ramach 27. kolejki Hummel IV ligi. Do końca ligowych zmagań pozostało już tylko siedem meczów, a do zdobycia - 21 punktów. Do awansu brakuje jednak znacznie mniej mimo to w każdym meczu, jak zapowiadają, zawodnicy grają o pełną pulę. 

fot. Marcin Słoka

Staszowianie już od pierwszej minuty pokazali wolę walki o zwycięstwo i próbowali zagrozić bramce STAR-u. Czujny był na szczęście bramkarz Zielono-Czarnych Michał Nowak. Próbowali także starachowiczanie, m.in. Michał Smolarczyk i Tomasz Persona. Mimo to w pierwszej połowie kibice bramek nie zobaczyli. Druga połowa spotkania to "przebudzenie" podopiecznych trenera Tadeusza Krawca, którzy kilkukrotnie mocno zagrażali bramce gości. Ponownie M. Smolarczyk, ale także Piotr Mikos i Bartosz Gębura próbowali wyprowadzić swój zespół na prowadzenie. Udało się to w 70. minucie Maciejowi Styczyńskiemu, co dodało wiatru w żagle starachowiczanom. Bliski podwyższenia wyniku był chwilę później Michał Grunt, ale to Włodzimierz Puton, po podaniu Michała Zająca pokonał bramkarza Pogoni i było już 2:0. Końcówka spotkania przyniosła jeszcze więcej emocji, bowiem w 84. min. goście zdobyli bramkę kontaktową. Po tej sytuacji STAR jeszcze intensywniej dążył do podwyższenia wyniku, ale w meczu nie padło już więcej bramek. Ostatecznie Zielono-Czarni wygrali i dopisali do swojego konta kolejne trzy punkty. Do końca zmagań pozostało jeszcze siedem meczów. Do zdobycia jest więc jeszcze 21 punktów, ale do zapewnienia sobie awansu podopiecznym trenera Tadeusza Krawca brakuje znacznie mniej. Choć, jak już wiemy, w każdym meczu walczą o pełną pulę. 

STAR: Michał Nowak - M. Styczyński, B. Gębura, M. Jagiełło, P. Stefański (60' M. Zając), T. Persona (60' K. Ambrozik), W. Puton, P. Mikos (70' J. Nowocień), Sz. Hajduk, M. Smolarczyk (60' B. Szydłowski), P. Śliwiński (70' M. Grunt). Trener: Tadeusz Krawiec

Kolejne spotkanie rozegrają 14. maja br. na Stadionie Miejskim w Brzezinach, a przeciwnikiem będzie Morawia Moravica. Z pewnością będą mogli liczyć na doping najwierniejszych fanów, bowiem na wyjazd już szykuje się "Wiara Stara".

 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Sportowa duma Starachowic

2024-02-23

Sportowa duma Starachowic

Comiesięczne stypendia dla młodych zawodników i nagrody za najnowsze osiągnięcia dla sportowców z długim dorobkiem - tak samorząd Starachowic odwdzięcza się ludziom, którzy swoimi sukcesami promują nasze miasto. W sumie przeznaczono na ten cel 34 tys. 400 zł. 
Co w Starze piszczy...

2024-02-19

Co w Starze piszczy...

Sparing z Bronią Radom i kolejna nowa twarz w zespole trenera Tadeusza Krawca. Jakie wieści ze Staru Starachowice przyniósł miniony tydzień?
Bieg na medal

2024-02-19

Bieg na medal

Maja Peryt z Juventy Cerrad Starachowice wywalczyła brązowy medal podczas Halowych Mistrzostw Polski Seniorów w Toruniu. 
Bezapelacyjne zwycięstwo Guni

2024-02-18

Bezapelacyjne zwycięstwo Guni

Wychowanek KS Dragon w Starachowicach, obecnie reprezentujący klub Palestra Warszawa Adrian Gunia świetnie spisał się podczas piątkowej (16. bm.) walki w ramach Dragon Fight Night MMA 6. Pokonał swojego rywala jednogłośną decyzją sędziów. 
Triumf Kasperskiego w Libercu!

2024-02-18

Triumf Kasperskiego w Libercu!

Lepszego rozpoczęcia nowego rozdziału w swoim zawodowym życiu nie mógł chyba wymarzyć sobie Dawid Kasperski. Starachowiczanin i wychowanek KS "Dragon", który w minioną sobotę (17. bm.) debiutował w MMA pokonał Czecha Vasila Ducára. Sędziowie jednogłośnie uznali, że debiutant był w tej walce górą!
Wystąpili w Turnieju Orlików

2024-02-13

Wystąpili w Turnieju Orlików

Mimo sportowych "przygód" podczas występu na Turnieju Orlików w Jarosławiu drużyna trenera Kacpra Raka z Akademii Piłkarskiej SKS Star Starachowice zaprezentowała się z bardzo dobrej strony i pokazała, że nieprzewidziane sytuacje nie są w stanie wytrącić ich z rytmu. 
Kolejne zwycięstwo na koncie

2024-02-11

Kolejne zwycięstwo na koncie

Z jednym zawodnikiem testowanym w wyjściowym składzie wyszli na spotkanie z Pilicą Białobrzegi zawodnicy Staru Starachowice, którzy zapisali na swoim koncie kolejne zwycięstwo dzięki trzem zdobytym bramkom. 
Siatkarski rollercoaster

2024-02-12

Siatkarski rollercoaster

Ponad dwie godziny walki na siatkarskim parkiecie i mnóstwo sportowych emocji - to bilans ostatniego spotkania siatkarzy Cerradu SMS Starachowice z Lerko Galeria Ciepła Kielce. Kto nie widział, niech żałuje!
Zaczynają walkę o medale

2024-02-06

Zaczynają walkę o medale

Siatkarze Cerradu SMS Starachowice, którzy świetnie poradzili sobie w fazie zasadniczej Świętokrzyskiej I Lidze Siatkówki Mężczyzn już w najbliższy czwartek, tj. 8. lutego br. rozpoczynają walkę o medale. 
Memoriał im. Powstańców Styczniowych

2024-02-06

Memoriał im. Powstańców Styczniowych

Sześćdziesięciu czterech uczestników ze Starachowic, Ostrowca Świętokrzyskiego i Kielc wzięło udział w XIV Starachowickim Szachowym Memoriale im. Powstańców Styczniowych, zorganizowanym przez Klub Szachowy Gambit we współpracy z Domem Kultury SSM oraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Starachowicach.