JUŻ W KIOSKU

Przed nami 30. Finał WOŚP

2022-01-07 17:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Już 30 stycznia ta najbardziej niezwykła i niesamowita Orkiestra wystąpi pod hasłem "Gramy z szeroko otwartymi oczami".

fot. WOŚP Starachowice

Wolontariusze w całej Polsce, w tym także w Starachowicach, będą zbierać dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Starachowicki sztab liczy 140 wolontariuszy, a działania orkiestrowe zaczyna już 14 stycznia szkolnym koncertem "Od pierwszego wejrzenia", który odbędzie w murach I Liceum Ogólnokształcącego. W dniach 19 - 20 stycznia odbędą się warsztaty plastyczne dla dzieci, milusińscy będą podzieleni na różne grupy wiekowe (8 - 12 lat). Będzie można wykonać kartki na dzień babci i dziadka i będzie to już taki wstęp do WOŚP, pieniążki będą już szły na wsparcie 30. edycji świątecznego grania.

Wśród atrakcji znalazła się wycieczka miejska organizowana przez Biuro Turystyczne Maruszaki - przewodnicy poprowadzą tropem najciekawszych obiektów miasta, to i owo opowiadając i zdradzając starachowickie tajemnice. Na turystycznych przystankach uczestnicy spaceru będą mogli napić się gorącej herbatki i wesprzeć Orkiestrę wrzucając pieniążki do puszek wolontariuszy.

Dla amatorów zimnych kąpieli też się coś znajdzie. Klub Wektor zaprasza na kąpielisko Piachy, będzie się można wykąpać, zasilić puszki i posilić brzuchy. Starachowickie morsy to fajna ekipa, na pewno chętni nie będą się nudzić.

Zabiegane Starachowice zaproszą kolejnych amatorów aktywności na świeżym powietrzu. W szczytnym celu będzie można się przebiec po po Starachowicach, gubiąc po drodze złote i srebrne monety.

To nieliczne atrakcje 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który zakończy wyjątkowy koncert w Parku Kultury. Koncert odbędzie się pod znamiennym hasłem - Nie widzimy przeszkód. Jak zaznacza koordynatorka orkiestry Ilona Traczyk dla orkiestry nie ma przeszkód, działa i będzie działać. Podczas koncertu

Dzień zakończy się o godzinie 20 Światełkiem do Nieba.

- Zagrajcie z nami, weźcie udział w tej najbardziej niesamowitej orkiestrze świata - zachęca Ilona Traczyk.

Pieniądze będą zbierane do puszek na ulicach, na koncertach i wszystkich orkiestrowych wydarzeniach. Można je będzie wrzucać również do skarbonek stacjonarnych.

Będą odbywały się także licytacje, na nich między innymi kilkudniowa wycieczka z BT Maruszaki, ale także gadżety orkiestrowe - kalendarz, płyty, koszulki, skarpetki, breloczki. Wylicytować będzie piłkę i koszulki z podpisem Marcina Gortata.

Podsumowując.

Starachowicki sztab tworzą Ilona Traczyk, Barbara Kurek, Grzegorz Senderowski, Katarzyna Cieciora, Milena Jabłońska,  Agnieszka Lasek, Łukasz Gołda, Agnieszka Turek Tworzewska, 111 Artystyczna Drużyna Harcerska i harcerze Hufca ZHP Starachowice, dyrekcja, pracownicy i uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach wraz ze 140. wolontariuszami.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy startuje 30 stycznia. 

Od 7.00 do 20.00 na terenie całego Powiatu Starachowickiego odbywać się będą kwesty uliczne.

Od 10.00 do 15.00 potrwa wycieczka miejska „Gdzie oczy poniosą” organizowana przez Biuro Turystyczne Maruszaki, która zakończy się przy Rondzie Prezydenta Lecha Kaczyńskiego przy STAR 266.

O godz. 11.00 będzie kąpiel „Oczami Morsa” - Starachowickiego Klubu Morsów Wektor dla WOŚP  – kąpielisko Piachy.

W godzinach 11.30 – 12.30 - ulicami miasta przejedzie konwój Starów „Zobacz! Ale jazda!”-Legenda STARa dla WOŚP – Finał ul. Radomska 45.

Od 13.00 – 14.00 - Bieg dla WOŚP „Dokąd oczy poniosą” teren miasta Starachowice  – Zabiegane Starachowice - Finał ul. Radomska 45 przy STARze.

Od 12.00 – 14.00 – Kąpiele dla WOŚP „Dobry punkt widzenia”– Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji – Pływalnia ul. Szkolna 14 b

Od 14.30 – 17.00 – „Widoki na lodzie” – 2 sesje na lodowisku MOSiR – ul. Szkolna 14

Finał dnia nastąpi w Parku Kultury, rozpocznie się o 16.00 i potrwa do 20.00. Będzie to Koncert „Nie widzę przeszkód. Na zakończenie Światełko do Nieba – ul. Radomska 21 – parking Parku Kultury i światełko z platformy widokowej w Parku Miejskim – „bunkier”

Zapraszamy do udziału.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Otworzyli sezon wypraw

2022-01-22

Otworzyli sezon wypraw

Po około dwumiesięcznej przerwie znów wyruszyli na szlak, piechurzy z Oddziału Międzyszkolnego PTTK w Starachowicach postanowili przypomnieć sobie uroki Gór Świętokrzyskich.
Zmiana granic Świętokrzyskiego Parku Narodowego

2022-01-21

Zmiana granic Świętokrzyskiego Parku Narodowego

W środę, 19 stycznia, zmianie uległa powierzchnia Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Stało się faktem, to o czym mówiono od dawna.
Monika potrzebuje pomocy

2022-01-21

Monika potrzebuje pomocy

Monika Matwiejczuk miała wiele planów i marzeń, te zweryfikowała choroba. Dziś ta młoda walczy walczy o sprawność i zdrowie, przede wszystkim dla swojego synka. Możemy pomóc.
Wysokie noty starachowickich szkół

2022-01-20

Wysokie noty starachowickich szkół

To naprawdę doskonała wiadomość - starachowickie szkoły średnie wysoko w rankingu wojewódzkim i ogólnopolskim.  
W cygańskim klimacie

2022-01-20

W cygańskim klimacie

Członkowie poetyckiego Klubu Dyskusyjnego Li - Terra pierwszy raz w tym roku spotkali się, by zanurzyć się w klimat cygańskiej opowieści.
Porozmawiali o wartościach

2022-01-20

Porozmawiali o wartościach

Pod takim hasłem odbyły się, ostatnie przed feriami zimowymi, zajęcia z młodzieżą Bursy ZSZ nr 1 w Starachowicach, przygotowane przez wychowawcę- Małgorzatę Lasek.
Zaczytana „Dziewiątka”

2022-01-19

Zaczytana „Dziewiątka”

Czytanie uczy myślenia, pobudza wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, rozwija u dzieci umiejętność wysławiania się i rozpoznawania własnych emocji. Korzystnie wpływa na aktywizację wielu obszarów rozwoju dziecka: komunikacji, inteligencji emocjonalnej, koncentracji, emocji i relaksu.  
Inauguracja 30 Finału WOŚP w Starachowicach „ Przejrzyj na oczy” - uzbierano  8834 zł.

2022-01-18

Inauguracja 30 Finału WOŚP w Starachowicach „ Przejrzyj na oczy” - uzbierano 8834 zł.

W piątek 14 stycznia starachowicki Sztab 1395  zainaugurował działania finałowe Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Rozpoczął je koncert, zorganizowany przez sztab, 111 Artystyczną Drużynę Harcerską i uczniów w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki, pod tytułem „ Od pierwszego wejrzenia”. Warto tu wspomnieć, że 111 ADH gra z Orkiestrą od samego początku.
Nagrody i awanse dla starachowickich chórzystów

2022-01-17

Nagrody i awanse dla starachowickich chórzystów

Nowy rok okazał się łaskawy dla chórzystów starachowickiego Parku Kultury, owoce ich pracy są już widoczne - cieszą zarówno śpiewaków jak i ich wielbicieli.