JUŻ W KIOSKU

Przed nami 16 ONKOBIEG

2023-08-07 08:00

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Po raz kolejny Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach organizuje bieg charytatywny, włączając się w działania Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Mięsaki i Czerniaki Sarcoma. Szesnasta edycja ogólnopolskiej imprezy zaplanowana jest na 10 września br. (niedziela). Zapisy prowadzone są do 15 sierpnia br. lub wyczerpania limitu. 

źródło: PZOZ w Starachowicach

Do tej pory Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Mięsaki i Czerniaki Sarcoma zorganizowało 15 takich imprez i zebrało ponad milion złotych na ratowanie życia i zdrowia.

Onkobieg organizowany jest przez Stowarzyszenie Sarcoma cyklicznie od 2008 roku. Co roku bierze w nim udział ponad 2000 osób, zarówno zawodowych sportowców, jak i biegaczy amatorów. Główny bieg charytatywny tzw. „stacjonarny” odbywa się rokrocznie w Warszawie, a towarzyszą mu biegi tzw. „wirtualne” organizowane w dowolnych miejscach na ziemi. Starachowicki Szpital wzorem ubiegłego roku zgłosił organizację biegu charytatywnego w naszym mieście. Tradycyjnie trasa będzie biegła wokół kompleksu budynków PZOZ.

Warunkami uczestnictwa jest rejestracja online na stronie głównego organizatora, dobrowolna wpłata na rzecz Stowarzyszenia Sarcoma i 60-minutowa aktywność fizyczna w godzinach między 7.00 a 12.00 w dniu imprezy.

Pomysłodawcy wydarzenia podkreślają, że 16 edycja imprezy charytatywnej „Onkobieg – Razem po zdrowie!” organizowana jest „w geście solidarności z tymi, których choroba nowotworowa zatrzymała na szpitalnych łóżkach, aby pokazać, że w swojej drodze po zdrowie nie są sami, a także żaby zebrać środki finansowe, które pomogą w powrocie do zdrowia, sprawności i sprawczości!”.

Jak informuje starachowicka lecznica, celem biegu jest zbiórka pieniędzy na pomoc podopiecznym Stowarzyszenia m.in.: zakup protez kończyn utraconych w wyniku nowotworu, opiekę psychoonkologów, finansowanie nierefundowanych zabiegów i leków oraz na działania profilaktyczne. Część środków finansowych pochodzi z darowizn przekazywanych podczas rejestracji na Onkobieg, a część od sponsorów za każdy kilometr pokonany przez uczestników biegu.

Rejestracja online prowadzona jest do 15 sierpnia 2023 lub do wyczerpania miejsc za pośrednictwem witryny internetowej www.onkobieg.pl w zakładce „Wirtualny Onkobieg”.  

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Śnieg na poboczach

2023-12-10

Śnieg na poboczach

Mieszkaniec alei Armii Krajowej zwraca uwagę na niefektywnośc odśnieżania tej ulicy. 
Wieczór dobroci

2023-12-09

Wieczór dobroci

Ludzie dobrej woli zebrali się w sobotę 9 grudnia br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach na charytatywnej imprezie "Świąteczne Kolędowanie". Celem spotkania była zbiórka pieniędzy na leczenie  ponad 2,5 - letniej Amelii Tuz, nowej podopiecznej starachowickiej Fundacji "Zdążyć przed Panem Bogiem" .
 E- Van o starachowickich korzeniach

2023-12-09

E- Van o starachowickich korzeniach

Zasięg 350 kilometrów, tona ładowności, trzy rodzaje zabudowy i opcjonalnie napęd na 4 koła. Tak w skrócie prezentuje się polska elektryczna ciężarówka, będąca dziełem inżynierów spółki Autobox Innovations ze Starachowic przy współpracy z warszawską spółką Ennovation Technology. Prototyp pokazano 5 grudnia br. w zakładzie produkcyjnym w Makowie Mazowieckim.
Charytatywna akcja świąteczna

2023-12-09

Charytatywna akcja świąteczna

Malowanie bombek i ich licytacja to elementy świątecznej akcji charytatywnej, do udziału, w której zaprasza Stowarzyszenie Dolina Kamiennej przy współpracy z Fundacją „Promyk Uśmiechu”.
Nowoczesna ekopracownia zachęca do nauki

2023-12-08

Nowoczesna ekopracownia zachęca do nauki

W starachowickiej Szkole Podstawowej nr 11 powstała nowoczesna ekopracownia. W oficjalnym otwarciu udział wzięli: prezydent miasta Marek Materek, dyrektor Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Ryszard Gliwiński, zastępca prezydenta Marcin Gołębiowski oraz dyrekcja placówki wraz z uczniami.
Trzy kolejne przejścia dla pieszych w Starachowicach zostaną zmodernizowane

2023-12-07

Trzy kolejne przejścia dla pieszych w Starachowicach zostaną zmodernizowane

Zarząd Dróg Powiatowych przeprowadzi modernizację trzech przejść dla pieszych: dwóch w ciągu ulicy Długiej oraz jednego na ulicy Piłsudskiego. Dla większego bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, w tym dla pieszych, na przejściach i w ich obrębach zaprojektowano różne elementy oznakowania i dodatkowe oświetlenie. Przejścia dla pieszych nie będą wyniesione. 
Inwestycje i wydatkowanie gminnych pieniędzy a konsultacje społeczne z mieszkańcami

2023-12-07

Inwestycje i wydatkowanie gminnych pieniędzy a konsultacje społeczne z mieszkańcami

Podczas listopadowej sesji Rady Miejskiej radni zwrócili uwagę na potrzebę organizacji konsultacji społecznych z mieszkańcami. Jako przykład dobrych praktyk, radny Michał Walendzik wskazał na spotkania dotyczące rewitalizacji zarówno Parku Miejskiego, jak i Lubianki, gdzie prezydent i jego współpracownicy spotykali się z mieszkańcami w terenie. 
Dron antysmogowy. Miał być, na razie go nie będzie

2023-12-07

Dron antysmogowy. Miał być, na razie go nie będzie

Sezon jesienno-zimowy to okres, gdzie w Starachowicach wskaźniki jakości powietrza wskazują znaczne przekroczenie. Smog odczuwalny jest w całym mieście, a głównie w tych rejonach, gdzie mieszkańcy swoje domu ocieplają za pomocą pieców.
Ulica Wysockiego potrzebuje remontu

2023-12-06

Ulica Wysockiego potrzebuje remontu

Radny Krzysztof Zuba podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej kolejny raz przypomniał o potrzebie modernizacji ulicy Wysockiego, która po tym jak poprowadzony został tamtędy objazd m.in. dla autobusów komunikacji miejskiej, ulegała znacznej degradacji. 
Prawie 150 tysięcy złotych. Tyle zalega gminie najemca lokalu komunalnego z najwyższym zadłużeniem

2023-12-06

Prawie 150 tysięcy złotych. Tyle zalega gminie najemca lokalu komunalnego z najwyższym zadłużeniem

Blok przy ulicy Kościelnej w Starachowicach, który już na wiosnę 2024 ma być powoli zasiedlany, liczy 103 mieszkania i jest przeznaczony dla obecnych najemców lokali komunalnych znajdujących się w gminnych zasobach. Budowa tego budynku ma umożliwić miastu ruchy w przypadku lokali komunalnych, które znajdują się na terenie całego miasta, a które są na przykład w fatalnym stanie technicznym. Najemcy dostaną propozycje zmiany adresu, jednak... nie wszyscy.