JUŻ W KIOSKU

Prokuratura postawiła zarzuty. Mężczyźnie, który zaatakował posterunek w Mircu grozi dożywocie

2024-02-01 09:59:07

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Czesław R., który zaatakował posterunek policji w Mircu usłyszał prokuratorskie zarzuty. Są związane m.in. z usiłowaniem zabójstwa funkcjonariuszy. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Starachowicach.

fot. Świętokrzyska Policja

W wydanym komunikacie śledczy informują, że " W poniedziałek 29 stycznia br. około godziny 9.30 Czesław R. wszedł do Posterunku Policji w Mircu, gdzie najpierw zaczął zachowywać się agresywnie wewnątrz budynku, a po wyproszeniu go z niego rozlał substancję łatwopalną na drzwi wejściowe do posterunku, w którym znajdowali się funkcjonariusze i podpalił je przy pomocy zapalniczki. Następnie rzucał w te drzwi i elewację budynku kolejne butelki z substancją łatwopalną, co wzniecało ogień. Funkcjonariusze ugasili płonący budynek i ruszyli w pościg za mężczyzną, który, trzymając w jednej ręce butelkę wypełnioną substancją łatwopalną, a w drugiej zapalniczkę, kierował wobec nich groźby ich podpalenia. Policjanci wezwali go do odłożenia w/w narzędzi, ale ponieważ to nie poskutkowało, użyli broni palnej, oddając najpierw strzały ostrzegawcze, a następnie do tego mężczyzny, celując przy tym w dolne części jego nóg. Trzy kule trafiły w łydki i stopę mężczyzny, co go obezwładniło. Następnie został on przewieziony do starachowickiego szpitala, gdzie poddano go niezbędnym zabiegom medycznym. Po udzieleniu mu pomocy medycznej został zatrzymany. W czasie zdarzenia mężczyzna był trzeźwy".

W środę (31 stycznia br.) prokurator przedstawił 59-letniemu Czesławowi R. zarzut usiłowania zabójstwa trzech funkcjonariuszy policji, połączony z czynną napaścią oraz ze zniszczeniem mienia. Po przesłuchaniu podejrzanego prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Starachowicach wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd przystał na wniosek śledczych i aresztował podejrzanego na trzy miesiące. Mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

O ataku na komisariat: Chciał podpalić posterunek w Mircu? Padły strzały

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Bezpieczne ferie 2024. Policyjne podsumowanie

2024-02-26

Bezpieczne ferie 2024. Policyjne podsumowanie

Policjanci z województwa świętokrzyskiego podsumowali działania „Bezpieczne Ferie 2024”. Nad prawidłowym dotarciem podróżujących do celu czuwało blisko 2000 policjantów ruchu drogowego wspieranych przez funkcjonariuszy innych pionów.
Odpowie za posiadanie narkotyków

2024-02-26

Odpowie za posiadanie narkotyków

Policjanci z Wydziału Prewencji starachowickiej komendy, w nocy z soboty na niedzielę (24 / 25 lutego br.) zatrzymali mężczyznę, u którego podczas czynności ujawnili i zabezpieczyli narkotyki. 23-latkowi za posiadanie środków odurzających może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Tragedia w Lipiu. W zadymionym domu znaleziono ciało mężczyzny

2024-02-25

Tragedia w Lipiu. W zadymionym domu znaleziono ciało mężczyzny

Ciało 75-letniego mężczyzny zostało znalezione w niedzielne (25 lutego br.) popołudnie w domu w miejscowości Lipie (gm. Brody). Śledczy ustalają, jak doszło do tragedii.
Nocny pożar w Węglowie

2024-02-23

Nocny pożar w Węglowie

Do Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach w piątkową (23 lutego br.) noc  wpłynęło zgłoszenie o pożarze maszyny leśnej na drodze szutrowej w lesie w miejscowości Węglów w gminie Wąchock.
Za szybko i z promilami

2024-02-22

Za szybko i z promilami

W czwartkowy (22 lutego br.) poranek starachowiccy policjanci zatrzymali na terenie gminy Pawłów kierowcę. Nie dość, że mężczyzna przekroczył prędkość, to do tego wszystkiego, kierował będąc pod wpływem alkoholu.
Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

2024-02-22

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

Takie postawy należy nagłaśniać i chwalić. Mowa o zachowaniu 24-latka, który w środowy (21 lutego br.) późny wieczór na drodze krajowej nr 42 w Wąchocku zatrzymał pijanego kierowcę. Mężczyzna wykorzystał moment, kiedy kierujący Skodą zatrzymał się przed sygnalizatorem świetlnym.
Kliknął w podesłany link, stracił pieniądze

2024-02-22

Kliknął w podesłany link, stracił pieniądze

Do Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach wpłynęło zawiadomienie o oszustwie na "internetowy portal ogłoszeniowy", którego ofiarą padł mieszkaniec gminy Pawłów.
Jeden dzień, dwie kolizje w Stykowie

2024-02-19

Jeden dzień, dwie kolizje w Stykowie

W poniedziałkowe (19 lutego br.) przedpołudnie na odcinku drogi krajowej nr 42 w gminie Brody zderzyły się dwa samochody osobowy Seat i ciężarowa Scania. Sprawczynią okazała się 19-letnia kobieta. Godzinę później 20-latek nie opanował swojego pojazdu i wylądował poza jezdnią.
Niewybuch na terenie gminy Brody

2024-02-19

Niewybuch na terenie gminy Brody

W niedzielny (18 lutego br.) poranek na terenie obszaru leśnego w Brodach, 70-letni mężczyzna znalazł pocisk artyleryjski kaliber 76 mm, pochodzący najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej. O znalezisku zostały powiadomione służby. Do czasu przyjazdu saperów miejsce zabezpieczali policjanci.
Wjechał na rondo. Był pijany

2024-02-19

Wjechał na rondo. Był pijany

W niedzielny (18 lutego br.) wieczór kierowca, zamiast je sprawnie ominąć, wjechał na rondo znajdujące się w miejscowości Rzepin Kolonia w gminie Pawłów