JUŻ W KIOSKU

Prokuratura postawiła zarzuty. Mężczyźnie, który zaatakował posterunek w Mircu grozi dożywocie

2024-02-01 09:59:07

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Czesław R., który zaatakował posterunek policji w Mircu usłyszał prokuratorskie zarzuty. Są związane m.in. z usiłowaniem zabójstwa funkcjonariuszy. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Starachowicach.

fot. Świętokrzyska Policja

W wydanym komunikacie śledczy informują, że " W poniedziałek 29 stycznia br. około godziny 9.30 Czesław R. wszedł do Posterunku Policji w Mircu, gdzie najpierw zaczął zachowywać się agresywnie wewnątrz budynku, a po wyproszeniu go z niego rozlał substancję łatwopalną na drzwi wejściowe do posterunku, w którym znajdowali się funkcjonariusze i podpalił je przy pomocy zapalniczki. Następnie rzucał w te drzwi i elewację budynku kolejne butelki z substancją łatwopalną, co wzniecało ogień. Funkcjonariusze ugasili płonący budynek i ruszyli w pościg za mężczyzną, który, trzymając w jednej ręce butelkę wypełnioną substancją łatwopalną, a w drugiej zapalniczkę, kierował wobec nich groźby ich podpalenia. Policjanci wezwali go do odłożenia w/w narzędzi, ale ponieważ to nie poskutkowało, użyli broni palnej, oddając najpierw strzały ostrzegawcze, a następnie do tego mężczyzny, celując przy tym w dolne części jego nóg. Trzy kule trafiły w łydki i stopę mężczyzny, co go obezwładniło. Następnie został on przewieziony do starachowickiego szpitala, gdzie poddano go niezbędnym zabiegom medycznym. Po udzieleniu mu pomocy medycznej został zatrzymany. W czasie zdarzenia mężczyzna był trzeźwy".

W środę (31 stycznia br.) prokurator przedstawił 59-letniemu Czesławowi R. zarzut usiłowania zabójstwa trzech funkcjonariuszy policji, połączony z czynną napaścią oraz ze zniszczeniem mienia. Po przesłuchaniu podejrzanego prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Starachowicach wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd przystał na wniosek śledczych i aresztował podejrzanego na trzy miesiące. Mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

O ataku na komisariat: Chciał podpalić posterunek w Mircu? Padły strzały

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Policja poszukuje zaginionego Dariusza Stąporka

2024-07-09

Policja poszukuje zaginionego Dariusza Stąporka

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach prowadzą poszukiwania 64-letniego Dariusza Stąporka, mieszkańca powiatu starachowickiego, który zaginął 26 czerwca br. Mężczyzna wyszedł z domu w godzinach porannych i od tego czasu nie nawiązał kontaktu z rodziną ani nie wrócił do miejsca zamieszkania.
Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci dziecka nad wodą  

2024-07-08

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci dziecka nad wodą  

  12 - letni chłopiec zginął tragicznie w minioną sobotę 6 lipca w czasie wypoczynku nad zalewem Wióry w miejscowości Szeligi w gminie Pawłów.
Stracił 200 tys. zł !!!

2024-07-01

Stracił 200 tys. zł !!!

Dziś za pośrednictwem Internetu załatwiamy mnóstwo spraw a oszuści to wykorzystują. Ich najnowsze ofiary to dwóch mieszkańców powiatu starachowickiego, którzy zainwestowali w kryptowaluty w nadziei zysków a stracili jeden: blisko 200 tys. zł, a drugi około 30 tys. zł.     
Zaatakował posterunek policji w Mircu. Trafi na obserwację

2024-06-06

Zaatakował posterunek policji w Mircu. Trafi na obserwację

Mężczyzna, który w styczniu br. podpalił posterunek policji w Mircu, trafi na obserwację psychiatryczną. Jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa trzech policjantów.
Zwierzę na drodze, kierowca w rowie

2024-06-06

Zwierzę na drodze, kierowca w rowie

Czwartkowy (6 czerwca) wczesny poranek okazał się pechowy dla kierowcy z powiatu starachowickiego. Przed godziną 5 kierujący BMW stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i wylądował w rowie. 
Długi weekend na drogach regionu

2024-06-03

Długi weekend na drogach regionu

Za nami kolejny długi weekend. Niektórzy z nas na drogi wyjechali już w środowe (29 maja) popołudnie, by święto Bożego Ciała i kolejne wolne dni spędzić już w innym rejonie kraju. My wypoczywaliśmy, a nad naszym bezpieczeństwem za kierownicą czuwali policjanci, również ze świętokrzyskich komend. 
Budynek gospodarczy w ogniu

2024-06-02

Budynek gospodarczy w ogniu

W pierwszą sobotę czerwca przed godziną 5 rano przy ulicy Śląskiej w Starachowicach doszło do pożaru budynku gospodarczego. Na szczęście, obyło się bez osób poszkodowanych.
Seniorka oszukana. Straciła spore pieniądze

2024-05-29

Seniorka oszukana. Straciła spore pieniądze

To kolejna, niestety, udana próba oszustwa na terenie naszego powiatu. Tym razem metodą "na wypadek" pieniądze wyłudzono od 84-letniej mieszkanki Starachowic.
Wysokie mandaty za recydywę

2024-05-27

Wysokie mandaty za recydywę

Policjanci ruchu drogowego starachowickiej jednostki w sobotę (25 maja) zatrzymali do kontroli dwóch kierujących, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h. Obie kontrole zakończyły się zatrzymaniem praw jazdy na trzy miesiące oraz nałożeniem wysokich mandatów – aż po 4000 złotych, ponieważ w przeciągu ostatnich dwóch lat obaj popełnili podobne wykroczenia.
Kolizja na wiadukcie. Nie ustąpił pierwszeństwa

2024-05-30

Kolizja na wiadukcie. Nie ustąpił pierwszeństwa

W czwartkowe (30 maja) wczesne popołudnie na ul. kard. Wyszyńskiego w Starachowicach doszło do zderzenia dwóch pojazdów.