JUŻ W KIOSKU

Potężny huk w sobotni wieczór w Starachowicach. Co było jego przyczyną?

2024-04-06 23:21:51

Ocena:

3.7/5 | 3 głosów

Ciszę wyborczą w Starachowicach w sobotni (6 kwietnia) wieczór przerwał huk, który był zarówno słyszalny, jak i odczuwalny w wielu częściach miasta. Zdarzenie, do którego około godziny 20.30, zaniepokoiło wielu starachowiczan. Co było jego przyczyną?

fot. pixabay.com

Z pytaniem, czy mieszkańcy mają powód do niepokoju, zwróciliśmy się m.in. do starosty Powiatu Starachowickiego.

- Nie mieliśmy żadnych zgłoszeń o ćwiczeniach wojskowych w dniu dzisiejszym w naszej okolicy - powiedział w rozmowie z Gazetą Piotr Ambroszczyk. Starosta zaznaczył, że "Wojsko prowadzi szereg mikroćwiczeń w różnych miejscach i różnym czasie. Specyfika jego działalności polega na tym, że nie musi i formować opinii publicznej o swoich działaniach, a wręcz jest to praktykowane tylko przy przemieszczaniu wojsk na większą skalę lub wielkoskalowych ćwiczeń wojskowych. Drobne lokalne szkolenia nie są zgłaszane, bo wojsko działa i powinno działać w tajemnicy a administracja samorządowa nie ma w tym zakresie kompetencji do udzielania jakichkolwiek informacji". 

- Do godz. 22 żadne zgłoszenie na temat wybuchu lub jakiejkolwiek ekspozycji nie dotarło - informował dyżurny operacyjny stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej Daniel Lipczyński.

Mieszkańcy Starachowic w komentarzach w mediach społecznościowych wśród osiedli, które słyszały huk oraz odczuły lekki wstrząs, wymieniali m.in.: ul. Leśną, 8 Maja, Iłżecką, Piłsudskiego, Glinianą, os. Trzech Krzyży, os. Stadion, os. Żeromskiego, os. Orłowo, os. Las, ul Harcerską, czy Szlakowisko. Wymieniono również miejscowości w gm. Brody, jak: Adamów czy Krynki. 

W związku z niepokojem społeczeństwa sytuacją pełnoskalowej wojny za naszą wschodnią granicą oraz sytuacjami z tym związanymi, które dotykają nasz kraj, zwróciliśmy się z pytaniami do służb obronnych naszego państwa o pilne wyjaśnienie, czym to mogło być spowodowane? Zapytaliśmy, czy w tym czasie w woj. świętokrzyskim odbywały się jakieś ćwiczenia wojskowe; czy nad Starachowicami znalazły się samoloty wojskowe, które przekroczyły barierę dźwięku; oraz Wojsko Polskie i służby państwowe być może odnotowały na radarach niepokojący obiekt w przestrzeni powietrznej, np. rakietę? Czekamy na odpowiedź, tym bardziej że ze względu na sytuację geopolityczną oraz incydenty związane z „zagubioną” rakietą i naruszaniem przestrzeni powietrznej Polski, mieszkańcy zadają szereg pytań i oczekują wyjaśnień od służb państwa.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Wypadek na krajowej 42. Auto wylądowało w rowie

2024-05-15

Wypadek na krajowej 42. Auto wylądowało w rowie

W środowe (15 maja) wczesne południe do powiatowych służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku, do którego doszło na drodze krajowe nr 42 w miejscowości Parszów (gmina Wąchock). Kierujący osobową Toyotą stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Mężczyzna został zabrany do szpitala.
Stracił panowanie nad skuterem

2024-05-15

Stracił panowanie nad skuterem

W środowe (15 maja) przedpołudnie na ul. Zgodnej w Starachowicach doszło do wypadku z udziałem kierującego skuterem. Mężczyzna stracił nad nim panowanie i przewrócił się na jezdnię.
Potrącenie na pasach. Seniorka trafiła do szpitala

2024-05-14

Potrącenie na pasach. Seniorka trafiła do szpitala

W poniedziałkowe (13 maja) przedpołudnie na przejściu dla pieszych przy starachowickiej galerii Skałka na alei Armii Krajowej została potrącona starsza kobieta. 
Kontrola drogowa i narkotyki

2024-05-08

Kontrola drogowa i narkotyki

W poniedziałek (6 maja) policjanci wydziału kryminalnego starachowickiej jednostki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem. Podczas interwencji okazało się, że 42-latek posiadał przy sobie środki odurzające. 
Kierował motocyklem z zakazem i narkotykami

2024-05-13

Kierował motocyklem z zakazem i narkotykami

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 36-latkowi zatrzymanemu w niedzielę (12 maja) przez funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego starachowickiej jednostki. Mężczyzna posiadał aktywny zakaz prowadzenie pojazdów, a ponadto w trakcie interwencji policjanci znaleźli przy nim środki odurzające.
Oszustwo na „pracownika banku”. 45-latek stracił... 20 tysięcy!

2024-05-09

Oszustwo na „pracownika banku”. 45-latek stracił... 20 tysięcy!

W środę (8 maja) do Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach zgłosił się 45-letni mieszkaniec powiatu, który zawiadomił, że padł ofiarą oszustwa. Mężczyzna przekazał, że skontaktowała się z nim osoba podająca się za pracownika banku. Rozmówca poinformował o rzekomym włamaniu na jego konto bankowe. 45-latek w wyniku działania oszusta stracił... 20 tysięcy złotych!
Potrącenie na przejściu dla pieszych. 47-latka trafiła do szpitala

2024-04-30

Potrącenie na przejściu dla pieszych. 47-latka trafiła do szpitala

W ciężkim stanie jest kobieta, którą w poniedziałek 29 kwietnia w Parszowie (gm. Wąchock) na przejściu dla pieszych potrącił samochód osobowy.
Niespokojna niedziela na drogach powiatu 

2024-04-28

Niespokojna niedziela na drogach powiatu 

W ciągu zaledwie kilku godzin w niedzielę (28 kwietnia) na drogach powiatu starachowickiego doszło do trzech zdarzeń. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń. 
Wypadek na krajowej 42 w Stykowie. Poszkodowana kobieta trafiła do szpitala

2024-04-23

Wypadek na krajowej 42 w Stykowie. Poszkodowana kobieta trafiła do szpitala

We wtorkowe (24 kwietnia) popołudnie na drodze krajowej nr 42 w miejscowości Styków (gm. Brody) doszło do zderzenia motoroweru i samochodu osobowego. Jedna osoba została ranna. 
Dachowanie pojazdu zakończone mandatem dla kierowcy

2024-04-22

Dachowanie pojazdu zakończone mandatem dla kierowcy

W niedzielne (21 kwietnia) popołudnie na leśnym odcinku drogi pomiędzy ulicami Warszawka a Zgodną w Starachowicach doszło do dachowania samochodu. Na szczęście kierowcy nic się nie stało, ale mocno ucierpiało jego auto i portfel, ponieważ policjanci nałożyli na młodego mężczyznę mandat karny.