JUŻ W KIOSKU

Posłanki Koalicji Obywatelskiej z wizytą w Starachowicach

2022-06-21 10:48:51

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Posłanki Koalicji Obywatelskiej, Marzena Okła-Drewnowicz i Kamila Gasiuk-Pihowicz, w poniedziałkowe (20 czerwca) późne popołudnie rozmawiały ze starachowiczanami w ramach akcji „1000 spotkań z mieszkańcami”. Poruszane tematy dotyczyły sytuacji politycznej, ekonomicznej, jak i społecznej w Polsce.

Na zdjęciu (od lewej): poseł Marzena Okła-Drewnowicz, poseł Kamila Gasiuk-Pihowicz, Artur Gierada - szef PO w województwie świętokrzyskim, Piotr Capała - szef PO w powiecie starachowickim, Kinga Sawicka z PO / fot. Gazeta Starachowicka

W spotkaniu z mieszkańcami Starachowic uczestniczył:  Artur Gierada - szef świętokrzyskich struktur Platformy Obywatelskiej, przewodniczący struktur PO w powiecie starachowickim - Piotr Capała, a także sympatycy tej partii.

- Widzę dużą frekwencję, widzę duże zainteresowanie ludzi w Starachowicach polityką i dziękuję, że chcieliście się spotkać z naszymi gośćmi - powiedział przewodniczący świętokrzyskich struktur Platformy Obywatelskiej Artur Gierada, który jako pierwszy zabrał głos. - Platforma Obywatelska była tutaj na pewno zawsze zaangażowana, ale były też okresy, kiedy miała swoje problemy, a od kilku miesięcy widzę rozwój.

- Spotykamy się w ramach akcji "1000 spotkań", gdzie jako politycy Koalicji Obywatelskiej wychodzimy do ludzi, chcemy z nimi rozmawiać. Będziemy bardzo zadowoleni, jeśli państwo będziecie zadawać jak najwięcej pytań - dodał przewodniczący struktur PO w powiecie starachowickim, Piotr Capała.

Jak powiedziała posłanka Marzena Okła-Drewnowicz, wśród tematów najczęściej poruszanych podczas spotkań znajdują się te dotyczące wysokiej inflacji i rosnących cen. 

- To najbardziej spędza ludziom sen z powiek. I oczywiście my mamy swoje rozwiązania. To 20% podwyżki dla budżetówki, to jest zamrożenie rat kredytów na poziomie z grudnia 2021 roku oraz emisja oprocentowanych obligacji, które pozwolą na zabezpieczenie oszczędności - mówiła. - To, co jest najważniejsze, to fakt, że niezbędne są nam pieniądze unijne. Dopóki ten rząd nie zrealizuje „kroków milowych”, dopóty tych pieniędzy nie będzie. Te pieniądze są nam niezbędne też po to, żeby inflacja nie była olbrzymia i żeby ludzie mieli poczucie, że nie będzie drożej, a przynajmniej będzie tak, jak jest i że zimą nie będzie w ich mieszkaniach zimno. 

- Mamy konkretne rozwiązania i wierzmy, że po wyborach te rozwiązania wcielimy w życie. Stąd te spotkania, żebyśmy mogli naprawić Polskę po tym, jak zepsuło ją Prawo i Sprawiedliwość - powiedziała Marzena Okła-Drewnowicz.

- Chciałabym zacząć nasze spotkanie od sparafrazowanych słów Władysława Bartoszewskiego, że „Warto być przyzwoitym, choć nie zawsze się opłaca. Opłaca się być nieprzyzwoitym, ale nie warto”. Te słowa my wszyscy powinniśmy powtarzać politykom obecnej partii rządzącej, bo powinni to słyszeć za każdym razem. Od tego, co będą słyszeć od obywateli, zależy też to, jak będzie funkcjonowało państwo - podkreśliła posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz.

[ZOBACZ: https://fb.watch/dNgk-FCkOE/]

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Dodatek węglowy. Kiedy pieniądze trafią do wnioskodawców?

2022-09-24

Dodatek węglowy. Kiedy pieniądze trafią do wnioskodawców?

Zima coraz bliżej, a problem z nabyciem węgla coraz większy. Jeśli nawet jest, to kwestionowana jest jego jakość, nie mówiąc o cenach, które kupujących potrafią, przysłowiowo, zwalić z nóg. Sejm przyjął odpowiednią ustawę o dodatku węglowym w kwocie 3 tysięcy, a pytanie brzmi, kiedy trafi on do rąk mieszkańców.
Ze STOP-em bezpieczniej

2022-09-23

Ze STOP-em bezpieczniej

Znak STOP pozostanie przed przejazdami starachowickiej wąskotorówki na tzw. przedłużeniu ulicy Leśnej w Starachowicach i dojeździe do Lipia. Bezwzględnie poprawia on bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego i użytkowników kolejki.
Budynek po Klinikach Serca własnością starachowickiego szpitala

2022-09-22

Budynek po Klinikach Serca własnością starachowickiego szpitala

Przejęcie przez Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach budynku po Polsko-Amerykańskich Klinikach Serca stało się faktem. Dyrektor szpitala Milena Witczak, w środę (21 września) odebrała klucze do sąsiadującego ze starachowicką lecznicą budynku. 
Obawiają się o swoje ogródki działkowe przy Pasterniku. Prezydent odpowiada

2022-09-22

Obawiają się o swoje ogródki działkowe przy Pasterniku. Prezydent odpowiada

Jaka przyszłość czeka działkowców z ogrodów "Wójtówka" przy ul. Kieleckiej w Starachowicach? Obawy zrodziły się, gdy światło dzienne ujrzała interpelacja radnego Rady Miejskiej Włodzimierza Orkisza, który zgłosił pomysł pozbycia się działek. Zaproponował on wycięcie drzew przy ulicy Kieleckiej i likwidację ogródków, celem wyeksponowania widoku na Pasternik, nazwanego przez niego starachowickim Morskim Okiem.    
Ulica Śląska w remoncie

2022-09-22

Ulica Śląska w remoncie

Przy ulicy Śląskiej trwają intensywne prace remontowe. Na odcinku od skrzyżowania z ul. Konstytucji 3 Maja do skrzyżowania z ul. św. Barbary została zdjęta już stara nawierzchnia, powstaje również nowy, komfortowy chodnik. Całość prac ma kosztować 1 mln 670 tys. zł, i jak przy większości inwestycji samorząd Starachowic pozyskał dla tego zadania finansowanie zewnętrzne z Funduszu Dróg Samorządowych.
Publiczny czy prywatny? Profil prezydenta z nagrodą Złotego Lajka w tle 

2022-09-21

Publiczny czy prywatny? Profil prezydenta z nagrodą Złotego Lajka w tle 

Prezydent Miasta Marek Materek odebrał wyróżnienie podczas gali I Samorządowego Kongresu Internetu i Mediów Społecznościowych Local-SoMe'22, który odbył się w Tychach. To statuetka Złotego Lajka za najbardziej angażującą komunikację w internecie i mediach społecznościowych, przyznana przez organizatorów kongresu, czyli Związek Miast Polskich oraz Instytut Badania Internetu i Mediów Społecznościowych.
Pielgrzymka ludzi Solidarności na Jasną Górę

2022-09-21

Pielgrzymka ludzi Solidarności na Jasną Górę

W niedzielę (18 września br.) odbyła się 40 Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę. Uczestniczyli w niej również pracownicy ze starachowickich zakładów.
Bezpłatna komunikacja w Starachowicach coraz popularniejsza

2022-09-21

Bezpłatna komunikacja w Starachowicach coraz popularniejsza

Za nami 172 dni bezpłatnej komunikacji autobusowej dla mieszkańców Starachowic. Wprowadzona przez Gminę Starachowice od 1 kwietnia 2022 roku możliwość bezpłatnych przejazdów nowoczesnymi autobusami okazała się, jak mówi prezydent miasta Marek Materek, pomysłem trafionym.
Czy wzrost opłat za energię spowoduje, że szkoły przejdą znowu na zdalne nauczanie?

2022-09-20

Czy wzrost opłat za energię spowoduje, że szkoły przejdą znowu na zdalne nauczanie?

Galopująca inflacja i wzrost opłat za media budzą niepokój mieszkańców. Czy gmina Starachowice planuje wprowadzenie nauczania zdalnego w szkołach i przedszkolach w związku z rosnącymi cenami energii?
Budżet Obywatelski 2023. Zwyciężyły dwa projekty

2022-09-19

Budżet Obywatelski 2023. Zwyciężyły dwa projekty

Zakończyło się głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok. Na 44 941 osób uprawnionych do głosowania, w sumie starachowiczanie oddali 3093 głosy. Z czego 3075 w głosowaniu internetowym, 18 w tradycyjnym. Aż 615 głosów zostało oddanych w sposób nieważny.