JUŻ W KIOSKU

Posłanki Koalicji Obywatelskiej z wizytą w Starachowicach

2022-06-21 10:48:51

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Posłanki Koalicji Obywatelskiej, Marzena Okła-Drewnowicz i Kamila Gasiuk-Pihowicz, w poniedziałkowe (20 czerwca) późne popołudnie rozmawiały ze starachowiczanami w ramach akcji „1000 spotkań z mieszkańcami”. Poruszane tematy dotyczyły sytuacji politycznej, ekonomicznej, jak i społecznej w Polsce.

Na zdjęciu (od lewej): poseł Marzena Okła-Drewnowicz, poseł Kamila Gasiuk-Pihowicz, Artur Gierada - szef PO w województwie świętokrzyskim, Piotr Capała - szef PO w powiecie starachowickim, Kinga Sawicka z PO / fot. Gazeta Starachowicka

W spotkaniu z mieszkańcami Starachowic uczestniczył:  Artur Gierada - szef świętokrzyskich struktur Platformy Obywatelskiej, przewodniczący struktur PO w powiecie starachowickim - Piotr Capała, a także sympatycy tej partii.

- Widzę dużą frekwencję, widzę duże zainteresowanie ludzi w Starachowicach polityką i dziękuję, że chcieliście się spotkać z naszymi gośćmi - powiedział przewodniczący świętokrzyskich struktur Platformy Obywatelskiej Artur Gierada, który jako pierwszy zabrał głos. - Platforma Obywatelska była tutaj na pewno zawsze zaangażowana, ale były też okresy, kiedy miała swoje problemy, a od kilku miesięcy widzę rozwój.

- Spotykamy się w ramach akcji "1000 spotkań", gdzie jako politycy Koalicji Obywatelskiej wychodzimy do ludzi, chcemy z nimi rozmawiać. Będziemy bardzo zadowoleni, jeśli państwo będziecie zadawać jak najwięcej pytań - dodał przewodniczący struktur PO w powiecie starachowickim, Piotr Capała.

Jak powiedziała posłanka Marzena Okła-Drewnowicz, wśród tematów najczęściej poruszanych podczas spotkań znajdują się te dotyczące wysokiej inflacji i rosnących cen. 

- To najbardziej spędza ludziom sen z powiek. I oczywiście my mamy swoje rozwiązania. To 20% podwyżki dla budżetówki, to jest zamrożenie rat kredytów na poziomie z grudnia 2021 roku oraz emisja oprocentowanych obligacji, które pozwolą na zabezpieczenie oszczędności - mówiła. - To, co jest najważniejsze, to fakt, że niezbędne są nam pieniądze unijne. Dopóki ten rząd nie zrealizuje „kroków milowych”, dopóty tych pieniędzy nie będzie. Te pieniądze są nam niezbędne też po to, żeby inflacja nie była olbrzymia i żeby ludzie mieli poczucie, że nie będzie drożej, a przynajmniej będzie tak, jak jest i że zimą nie będzie w ich mieszkaniach zimno. 

- Mamy konkretne rozwiązania i wierzmy, że po wyborach te rozwiązania wcielimy w życie. Stąd te spotkania, żebyśmy mogli naprawić Polskę po tym, jak zepsuło ją Prawo i Sprawiedliwość - powiedziała Marzena Okła-Drewnowicz.

- Chciałabym zacząć nasze spotkanie od sparafrazowanych słów Władysława Bartoszewskiego, że „Warto być przyzwoitym, choć nie zawsze się opłaca. Opłaca się być nieprzyzwoitym, ale nie warto”. Te słowa my wszyscy powinniśmy powtarzać politykom obecnej partii rządzącej, bo powinni to słyszeć za każdym razem. Od tego, co będą słyszeć od obywateli, zależy też to, jak będzie funkcjonowało państwo - podkreśliła posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz.

[ZOBACZ: https://fb.watch/dNgk-FCkOE/]

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Zapomniana ulica Wigury. Magistrat odpowiada

2022-06-30

Zapomniana ulica Wigury. Magistrat odpowiada

Na początku tygodnia informowaliśmy, że z redakcją skontaktował się pan Ryszard, mieszkaniec ulicy Wigury. Jak mówił, mimo interwencji mieszkańców władze miasta do tej pory nie zainteresowały się remontem tej starachowickiej drogi [LINK: https://bit.ly/3NwHESY]. Skontaktowaliśmy się ze starachowickim magistratem. Zapytaliśmy, czy Gmina Starachowice przewiduje remont ulicy Wigury? Jeśli tak - to kiedy, jeśli nie - to dlaczego. I przede wszystkim o to, kiedy mieszkańcy doczekają się remontu tej drogi? Publikujemy odpowiedź...
Zmiany w regionalnych strukturach Prawa i Sprawiedliwości

2022-06-29

Zmiany w regionalnych strukturach Prawa i Sprawiedliwości

Prawo i Sprawiedliwość zmienia swoje struktury. Partia będzie zarządzana w oparciu o 94 okręgi, które terytorialnie mają odpowiadać tym, które obowiązują w wyborach do Senatu. We wtorek (28 czerwca) Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości podjął uchwałę powołującą nowych pełnomocników okręgowych.  Jak poinformował sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski, opiekunem struktur Prawa i Sprawiedliwości w województwie świętokrzyskim będzie minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
Jaką wodę wybrać na upalne dni?

2022-06-29

Jaką wodę wybrać na upalne dni?

Jedna z najbardziej życiodajnych substancji to woda. Łatwo się wchłania, szybko gasi pragnienie, reguluje temperaturę ciała i jest jednym z najbardziej kluczowych składników pokarmowych w diecie. Jednak wybór jest ogromy, dietetyk podpowiada jaką wodę należy wybierać.
Zapomniana ulica Wigury

2022-06-28

Zapomniana ulica Wigury

Z redakcją Gazety Starachowickiej skontaktował się pan Ryszard, mieszkaniec ulicy Wigury. Jak mówi, ma żal do władz miasta, że do tej pory nie zainteresowali się remontem zaledwie 200-metrowego odcinka tej starachowickiej drogi. 
Wizyta Adama Jarubasa w Man Bus Starachowice

2022-06-27

Wizyta Adama Jarubasa w Man Bus Starachowice

Z   inicjatywy   Związku   Pracodawców   Motoryzacji   i   Artykułów   Przemysłowych   przy Konfederacji Lewiatan, w dniu 24 czerwca 2022 r. w zakładzie MAN Bus Starachowice odbyła się wizyta studyjna, w której udział wzięli poseł do PE Adam Jarubas, poseł do sejmu RP Andrzej Grzyb oraz przedstawiciele branży motoryzacyjnej.
Prezydent Marek Materek z wotum zaufania

2022-06-27

Prezydent Marek Materek z wotum zaufania

Podczas piątkowej (24 czerwca br.) sesji Rady Miejskiej w Starachowicach odbyła się debata nad Raportem o stanie gminy Starachowice za 2021 rok, po której głosowano nad udzieleniem wotum zaufania dla Prezydenta Miasta.
Umowa na pożyczkę podpisana

2022-06-27

Umowa na pożyczkę podpisana

W obecności dyrektor Departamentu Sektora Samorządowego Banku Gospodarstwa Krajowego w Warszawie Ewy Tyrki, dyrektora Oddziału BGK w Kielcach Piotra Waluszewskiego oraz skarbnik Starachowic - Haliny Piwnik, w środę (22 czerwca br. ) prezydent miasta Marek Materek podpisał umowę preferencyjnej pożyczki z Europejskiego Banku Inwestycyjnego za pośrednictwem Banku Gospodarstwa Krajowego.
 Starachowiccy hemodynamiści ratują życie

2022-06-25

Starachowiccy hemodynamiści ratują życie

Kolejne dwie osoby z ostrą chorobą wieńcową zostały uratowane dzięki starachowickim specjalistom. Kierownik Pracowni Hemodynamiki lek. Paweł Tomaszewski i dr n. med. Aleksander Stępień po raz pierwszy samodzielnie zastosowali litotrypsję wewnątrznaczyniową u dwojga pacjentów.
Jubileusz Agencji Rozwoju Regionalnego i Restrukturyzacji

2022-06-24

Jubileusz Agencji Rozwoju Regionalnego i Restrukturyzacji

To już trzydzieści lat jak wspierają starachowickich przedsiębiorców, Agencja Rozwoju Regionalnego i Restrukturyzacji powstała w 1992 roku i należy do najstarszych instytucji aktywnie wspierających biznesmenów. Działa nie tylko w regionie świętokrzyskim, ale także poza nim, z okazji jubileuszu przyszedł czas na podsumowania i świętowanie.
Woda niezbilansowana w budynkach wspólnot i spółdzielni. Co robić?

2022-06-25

Woda niezbilansowana w budynkach wspólnot i spółdzielni. Co robić?

Po publikacji jednego z artykułów otrzymaliśmy zapytania telefoniczne dotyczące rozliczenia wody, szczególnie wody niezbilansowanej. Postaramy się odpowiedzieć na stawiane pytania i wyjaśnić tę kwestię.