JUŻ W KIOSKU

Ponad setka na liczniku w terenie zabudowanym. Poniosą konsekwencje

2023-03-03 07:30:44

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach zatrzymali dwoje kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h.  Zostali oni  ukarani wysokimi mandatami karnymi, a ich prawa jazdy zostały zatrzymane na najbliższe 3 miesiące.

fot. policja

- W środę (1 marca br.) rano policjanci ze starachowickiej drogówki zatrzymali uprawnienia dwóm kierującym, którzy w obszarze zabudowanym, jadąc swoimi pojazdami, przekroczyli dopuszczalną prędkość. Pierwszy z nich, 49-letni kierujący volvem w miejscowości Tarczek na drodze wojewódzkiej nr 752 jechał z prędkością 101 km/h. Oprócz mężczyzny drogowe przepisy złamała także 40-letnia kierująca mercedesem, która godzinę później również na tej trasie jechała 102 km/h. - informuje oficer prasowy KPP w Starachowicach, mł. asp. Paweł Kusiak. - Kierowcy stracili swoje uprawnienia na okres 3 miesięcy oraz otrzymali mandaty karne w wysokości 1500 złotych. Zgodnie ze znowelizowanym w zeszłym roku taryfikatorem, na ich konta trafiło po 13 punktów karnych.

Rzecznik starachowickiej policji apeluje o bezwzględne przestrzeganie drogowych przepisów.

- Informujemy, że nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych - dodaje.

 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Nocny pożar w Węglowie

2024-02-23

Nocny pożar w Węglowie

Do Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach w piątkową (23 lutego br.) noc  wpłynęło zgłoszenie o pożarze maszyny leśnej na drodze szutrowej w lesie w miejscowości Węglów w gminie Wąchock.
Za szybko i z promilami

2024-02-22

Za szybko i z promilami

W czwartkowy (22 lutego br.) poranek starachowiccy policjanci zatrzymali na terenie gminy Pawłów kierowcę. Nie dość, że mężczyzna przekroczył prędkość, to do tego wszystkiego, kierował będąc pod wpływem alkoholu.
Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

2024-02-22

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

Takie postawy należy nagłaśniać i chwalić. Mowa o zachowaniu 24-latka, który w środowy (21 lutego br.) późny wieczór na drodze krajowej nr 42 w Wąchocku zatrzymał pijanego kierowcę. Mężczyzna wykorzystał moment, kiedy kierujący Skodą zatrzymał się przed sygnalizatorem świetlnym.
Kliknął w podesłany link, stracił pieniądze

2024-02-22

Kliknął w podesłany link, stracił pieniądze

Do Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach wpłynęło zawiadomienie o oszustwie na "internetowy portal ogłoszeniowy", którego ofiarą padł mieszkaniec gminy Pawłów.
Jeden dzień, dwie kolizja w Stykowie

2024-02-19

Jeden dzień, dwie kolizja w Stykowie

W poniedziałkowe (19 lutego br.) przedpołudnie na odcinku drogi krajowej nr 42 w gminie Brody zderzyły się dwa samochody osobowy Seat i ciężarowa Scania. Sprawczynią okazała się 19-letnia kobieta. Godzinę później 20-latek nie opanował swojego pojazdu i wylądował poza jezdnią.
Niewybuch na terenie gminy Brody

2024-02-19

Niewybuch na terenie gminy Brody

W niedzielny (18 lutego br.) poranek na terenie obszaru leśnego w Brodach, 70-letni mężczyzna znalazł pocisk artyleryjski kaliber 76 mm, pochodzący najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej. O znalezisku zostały powiadomione służby. Do czasu przyjazdu saperów miejsce zabezpieczali policjanci.
Wjechał na rondo. Był pijany

2024-02-19

Wjechał na rondo. Był pijany

W niedzielny (18 lutego br.) wieczór kierowca, zamiast je sprawnie ominąć, wjechał na rondo znajdujące się w miejscowości Rzepin Kolonia w gminie Pawłów 
Zadziałał czujnik czadu

2024-02-13

Zadziałał czujnik czadu

Kolejny raz czujnik tlenku węgla uratował ludzkie życie, i kolejny raz w Starachowicach. W poniedziałek (12 lutego br.) ratownicy interweniowali w jednym z mieszkań, w którym pojawił się czad.
Podał kod BLIK, stracił pieniądze

2024-02-15

Podał kod BLIK, stracił pieniądze

Do Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach w środę (14 lutego br.) wpłynęło zawiadomienie o oszustwie, którego ofiarą padł mieszkaniec naszego miasta.
Opiekowała się 4-miesięcznym dzieckiem. Była pijana

2024-02-06

Opiekowała się 4-miesięcznym dzieckiem. Była pijana

W poniedziałkowy (5 lutego br.) wieczór do Komendy Powiatowej Policji w  Starachowicach wpłynęło zgłoszenie od kuratora sądowego, który sprawuje nadzór nad jedną z rodzin. Dotyczyło ono opieki nad 4-miesięcznym dzieckiem.