JUŻ W KIOSKU

Policyjny cios w narkotykową działalność

2024-03-15 08:44:03

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego starachowickiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o związek z narkotykowym procederem. W środę (6 marca) w ręce mundurowych wpadł 40- latek. Posiadał on ponad 460 gramów białego proszku, wstępnie zweryfikowanego jako amfetamina. Natomiast w środę (13 marca) funkcjonariusze złożyli wizytę 34-latkowi, u którego zabezpieczonych zostało blisko 280 gramów marihuany, ponad 205 gramów amfetaminy oraz blisko 33 gramy substancji MDMA.

fot. KPP w Starachowicach

W ostatnim czasie policjanci Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej wzięli pod lupę dwóch mieszkańców miasta. Kryminalni mieli informacje, że 40- i 34-latek mogą posiadać znaczne ilości zabronionych substancji.

- W środę (6 marca) policjanci złożyli wizytę starszemu z mężczyzn. 40-latek miał już w przeszłości kłopoty z prawem, jednakże niczego go to nie nauczyło, ponieważ w jego mieszkaniu stróże prawa zabezpieczyli ponad 460 gramów białego proszku, wstępnie zidentyfikowanego jako amfetamina. Mężczyzna został zatrzymany - relacjonuje oficer prasowy KPP w Starachowicach, mł. asp. Paweł Kusiak. - Policjanci z Wydziału Kryminalnego w środę (13 marca) przystąpili do sprawdzania informacji o działalności 34- latka. W pomieszczeniach zajmowanych przez mieszkańca Starachowic policjanci natrafili na blisko 280 gramów suszu roślinnego, wstępnie zweryfikowanego jako marihuana, ponad 205 gramów białego proszku, wstępnie zidentyfikowanego jako amfetamina oraz blisko 33 gramy substancji MDMA - dodaje rzecznik.  

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi im nawet 10 lat więzienia. Wobec starszego z mężczyzn zastosowane zostały wolnościowe środki zapobiegawcze.    

W środę (13 marca) doszło do kolejnego zatrzymania. Tym razem, kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach zatrzymali 40-latka, który był już notowany za posiadanie środków odurzających. W mieszkaniu mężczyzny zabezpieczyli ponad 260 gramów amfetaminy oraz ponad 35 gramów marihuany. 

- W środowy (13 marca) poranek na jednej z ulic Starachowic policjanci zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem. 40-letni mężczyzna podczas czynności zachowywał się bardzo nerwowo. Szybko okazało się, co było powodem niepokoju i zdenerwowania. Policjanci znaleźli przy 40-latku torebkę foliową z zawartością białego proszku - informuje mł. asp. Paweł Kusiak. - W miejscu zamieszkania mężczyzny oraz pomieszczeń gospodarczych i terenu znajdującego się bezpośrednio przy budynkach rozpoczęto przeszukanie. Te czynności doprowadziły do ujawnienia i zabezpieczenia dwóch słoików zakopanych w ziemi. Łącznie stróże prawa zabezpieczyli ponad 260 gramów białego proszku, który po przebadaniu okazał się amfetaminą oraz 35 gramów suszu roślinnego, wstępnie zweryfikowanego jako marihuana. Mieszkaniec gminy Brody został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Decyzją starachowickiego sądu 40-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi mu do 10 lat więzienia.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Szczęśliwy finał poszukiwań 15-latki

2024-04-15

Szczęśliwy finał poszukiwań 15-latki

Pozytywnie zakończyły się poszukiwania 15-letniej mieszkanki Starachowic, której zaginięcie w piątkowy (12 kwietnia) wieczór zgłosiła zaniepokojona rodzina. Od tego czasu wspólne poszukiwania prowadzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach, strażacy, Straż Leśna oraz rodzina i znajomi dziewczyny. Dzięki podjętym działaniom nastolatka została odnaleziona cała i zdrowa.
Zgubny wpływ alkoholu na orientację w terenie

2024-04-17

Zgubny wpływ alkoholu na orientację w terenie

Został zatrzymany w Jaworzni, był przekonany, że znajduje się w Starachowicach. Mowa o 36-latku, który mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie, kierował busem marki Renault. Rzecz działa się we wtorkowe (16 kwietnia) popołudnie w gminie Piekoszów.   
Kłusownicy nad Zalewem Wióry

2024-04-11

Kłusownicy nad Zalewem Wióry

Blisko 200 kg ryb padło ofiarą kłusowników, którzy zostali przyłapani na gorącym uczynku przez Społeczną Straż Rybacką nad Zalewem Wióry.   
Uwierzyła fałszywemu... prokuratorowi. Straciła 30 tysięcy złotych

2024-04-11

Uwierzyła fałszywemu... prokuratorowi. Straciła 30 tysięcy złotych

Przestępcy mają wiele sposobów na wyłudzanie pieniędzy. Najczęściej podszywają się pod osoby, które budzą zaufanie. Tak również było również w środę (10 kwietnia), kiedy do 75-latki zadzwonił człowiek, który przedstawił się jako... prokurator. W wyniku działań oszusta seniorka straciła 30 000 złotych. 
Błysk i potężny huk. Policja analizuje nagrania z kamer

2024-04-10

Błysk i potężny huk. Policja analizuje nagrania z kamer

Huk, który był zarówno słyszalny, jak i odczuwalny w wielu częściach miasta i do którego doszło w sobotni (6 kwietnia) wieczór, zaniepokoił wielu mieszkańców miasta. Od kilku dni zarówno media, jak i starachowiczanie zadają pytania: co to było i czy poznamy przyczynę tego incydentu. 
Motocyklista zderzył się z osobówką

2024-04-09

Motocyklista zderzył się z osobówką

W poniedziałkowe (8 kwietnia) popołudnie na ulicy Piłsudskiego w Starachowicach doszło do zderzenia motocykla z samochodem osobowym marki Toyota. Kierujący motocyklem został zabrany do szpitala, skąd po badaniach zwolniono go do domu. 
Potężny huk w sobotni wieczór w Starachowicach. Nikt nie wie, co było jego powodem

2024-04-08

Potężny huk w sobotni wieczór w Starachowicach. Nikt nie wie, co było jego powodem

Ciszę wyborczą w Starachowicach w sobotni (6 kwietnia) wieczór przerwał huk, który był zarówno słyszalny, jak i odczuwalny w wielu częściach miasta. Zdarzenie, do którego około godziny 20.30, zaniepokoiło wielu starachowiczan. Zwróciliśmy się z pytaniami do służb obronnych naszego państwa o pilne wyjaśnienie, czym to mogło być spowodowane? 
Potężny huk w sobotni wieczór w Starachowicach. Co było jego przyczyną?

2024-04-06

Potężny huk w sobotni wieczór w Starachowicach. Co było jego przyczyną?

Ciszę wyborczą w Starachowicach w sobotni (6 kwietnia) wieczór przerwał huk, który był zarówno słyszalny, jak i odczuwalny w wielu częściach miasta. Zdarzenie, do którego około godziny 20.30, zaniepokoiło wielu starachowiczan. Co było jego przyczyną?
Udaremniła dalsze wpłaty dla oszusta

2024-04-05

Udaremniła dalsze wpłaty dla oszusta

Komendant Miejski Policji w Kielcach insp. Tomasz Śliwiński w czwartek (4 kwietnia) podziękował mieszkance miasta i przekazał wyrazy uznania za wrażliwości o los drugiego człowieka. Kielczanka uratowała 82-latka przed przekazaniem dużej sumy pieniędzy oszustowi, podającemu się za pracownika banku. Rzecz działa się w środę przed południem w kieleckim śródmieściu.
W Lubieni zderzyły się dwie osobówki. Kobieta zabrana do szpitala

2024-03-27

W Lubieni zderzyły się dwie osobówki. Kobieta zabrana do szpitala

Na odcinku drogi krajowej nr 9 w gminie Brody w środowe (27 marca) popołudnie zderzyły się dwa samochody osobowe. Ranna została 45-letnia kobieta, która po opatrzeniu przez ratowników medycznych została przetransportowana do szpitala.