JUŻ W KIOSKU

Pirat z powiatu starachowickiego zatrzymany

2023-02-16 11:51:42

Ocena:

2/5 | 2 głosów

Policyjny dozór, poręczenie majątkowe i zakaz opuszczania kraju. Takie środki zapobiegawcze zastosował prokurator wobec 20-letniego mieszkańca powiatu starachowickiego, który usłyszał zarzuty niezatrzymania się do policyjnej kontroli oraz stosowania przemocy w celu zmuszenia funkcjonariuszy do zaniechania prawnej czynności służbowej, a także uszkodzenia ciała oraz narażenia interweniującego policjanta na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. 

fot. Policja Świętokrzyska

Niebezpieczna sytuacja rozegrała się na początku ubiegłego tygodnia w Suchedniowie.

- Policjanci skarżyskiej drogówki zauważyli ciemnego land rovera, który nie zatrzymał się przed znakiem „stop” na ulicy Zagórskiej. Mundurowi postanowili skontrolować sprawcę wykroczenia, ten jednak nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe wysyłane z oznakowanego radiowozu. Zignorował także znaki policjantów do zatrzymania pojazdu i zaczął uciekać - relacjonuje podkom. Jarosław Gwóźdź, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej. - W rejonie ulicy Mickiewicza zatrzymał pojazd, wówczas policjanci wybiegli z radiowozu i podjęli próbę wylegitymowania uciekiniera. Kiedy jeden z mundurowych chwycił za klamkę auta, land rover z impetem cofnął, po czym ruszył do przodu i odjechał. Interweniujący funkcjonariusz doznał urazu ręki. Jego kolega w ostatniej chwili odskoczył, by nie zostać potrąconym. W celu zatrzymania pojazdu wykorzystał broń służbową, oddając kilka strzałów w kierunku opon. Piratowi udało się jednak odjechać - dodaje rzecznik.

Sprawą zajęli się kryminalni, którzy ustalili, kim był kierujący land roverem.

- Śledczy nabrali pewności, że za kierownicą angielskiego samochodu siedział 20-latek z powiatu starachowickiego. Ten jednak stronił od konfrontacji ze stróżami prawa. W poniedziałek (13 lutego br.) stawił się jednak w skarżyskiej komendzie. Został zatrzymany i usłyszał zarzuty niezatrzymania się do policyjnej kontroli, stosowania przemocy w celu zmuszenia funkcjonariuszy do zaniechania prawnej czynności służbowej polegającej na przeprowadzeniu kontroli drogowej, a  także uszkodzenia ciała oraz narażenia interweniującego policjanta na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Twierdził, że powodem jego zachowania był brak uprawnień do kierowania. 20-latek wskazał także miejsce ukrycia land rovera, którego zabezpieczyli policjanci - mówi podkom. Gwóźdź.

W środę (15 lutego br.) prokurator zastosował wobec mężczyzny środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru, poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczania kraju. W związku z popełnionymi czynami uciekinier może spędzić za kratkami nawet pięć lat.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Pożar samochodu osobowego w Starachowicach

2023-06-07

Pożar samochodu osobowego w Starachowicach

Do dyżurnego starachowickiej KP Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach w środowe (7 czerwca) popołudnie wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego, do którego doszło na ulicy Żeromskiego.
Pojazd w takim stanie, to zagrożenie na drodze

2023-06-07

Pojazd w takim stanie, to zagrożenie na drodze

W poniedziałkowe (6 czerwca br.) popołudnie patrol ruchu drogowego przeprowadził kontrolę samochodu ciężarowego, który uległ awarii. Jak się okazało, to nie wypadek losowy a bardzo kiepski stan techniczny unieruchomił auto przy skrzyżowaniu drogi krajowej i wojewódzkiej. 39-letni kierujący nie powinien w ogóle wyjeżdżać tym pojazdem na drogę.
Nieodpowiedzialna matka zatrzymana

2023-06-05

Nieodpowiedzialna matka zatrzymana

Starachowiccy policjanci zatrzymali 40-letnią kobietę, która pomimo dożywotniego zakazu, kierowała samochodem. To nie koniec problemów starachowiczanki. Jak się okazało, zostawiła w domu 1,5 roczną córkę pod opieką 13-letniego brata. Postępowanie prowadzone przez policjantów wyjaśni, czy kobieta swoim zachowaniem nie naraziła córki na utratę życia lub zdrowia.
Kontrabanda u 55-latka ze Starachowic

2023-06-02

Kontrabanda u 55-latka ze Starachowic

Starachowiccy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali 55-latka, u którego w samochodzie, pomieszczeniach gospodarczych oraz piwnicach ujawnili tysiące sztuk papierosów, kilkadziesiąt kilogramów krajanki tytoniowej, oraz blisko 100 litrów spirytusu bez polskich znaków akcyzy. Mężczyźnie grozi teraz wysoka grzywna.
Trafił w ręce policji. Odpowie za szereg przestępstw

2023-05-31

Trafił w ręce policji. Odpowie za szereg przestępstw

O nieuchronności poniesienia konsekwencji za swoje przestępcze działanie przekonał się 20-letni mieszkaniec Starachowic, którego w połowie maja br. zatrzymali policjanci z miejscowej komendy. Starachowiczanin był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 2 lat i 6 miesięcy za przestępstwa kradzieży, gróźb karalnych i włamań. Jest również podejrzany o to, że pod koniec marca dokonał kradzieży pieniędzy z busa, a w połowie maja usiłował dokonać kradzieży radia samochodowego. Zatrzymany trafił do aresztu śledczego i usłyszał już kolejne zarzuty.
4 promile! Tyle miał kierowca zatrzymany w Kunowie

2023-05-30

4 promile! Tyle miał kierowca zatrzymany w Kunowie

Mundurowi grupy Speed z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach w miejscowości Kunów (powiat ostrowiecki) zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Jadący volkswagenem 33-latek zdecydował się wsiąść za kierownicę, mając w organizmie blisko 4 promile alkoholu.
Kierowca, który brał udział w tragicznym wypadku w miejscowości Boksycka usłyszał zarzuty

2023-05-30

Kierowca, który brał udział w tragicznym wypadku w miejscowości Boksycka usłyszał zarzuty

W niedzielny (28 maja br.) poranek w wypadku samochodowym, do którego doszło w miejscowości Boksycka (powiat ostrowiecki) zginęło 5 osób. Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu Świętokrzyskim prowadzi śledztwo przeciwko 37-letniemu kierowcy Mercedesa, podejrzanemu o spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym w stanie nietrzeźwości i pod wpływem narkotyków.
Pijana matka opiekowała się dziećmi. Miała prawie dwa promile

2023-05-30

Pijana matka opiekowała się dziećmi. Miała prawie dwa promile

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji odebrali zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym z mieszkań w Starachowicach znajduje się dwoje dzieci, które zostały pozostawione bez opieki. Na miejscu okazało się, że z dziećmi w wieku 12 i 5 lat przebywa pijana matka. Kobieta miała prawie dwa promile!
Miał blisko 4 promile i wsiadł za kierownicę!

2023-05-29

Miał blisko 4 promile i wsiadł za kierownicę!

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach w niedzielny (28 maja br.) wieczór odebrali zgłoszenie, że na alei Armii Krajowej został zauważony kierowca, którego zachowanie wskazuje, że znajduje się on pod wpływem alkoholu. 
Tragedia na torach. Nie żyje 19-latek

2023-05-28

Tragedia na torach. Nie żyje 19-latek

Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotnie (27 maja br.) popołudnie na osiedlu Orłowo w Starachowicach. Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym, ale z sygnalizacją świetlną przy ul. Źródlanej pociąg osobowy relacji Ostrowiec Świętokrzyski-Kielce śmiertelnie potrącił młodego chłopaka.