JUŻ W KIOSKU

Pies bez opieki zaatakował kobiety

2022-11-09 14:00:12

Ocena:

0/5 | 0 głosów

W ostatnią niedzielę października (30 października br.) w rejonie deptaka przy alei Armii Krajowej w Starachowicach, pies typu owczarek zaatakował dwie kobiety spacerujące ze swoimi czworonogami. Te, by uchronić się przed kolejnym atakiem czworonoga, schroniły się we wnętrzu przenośnej toalety.

fot. Straż Miejska w Starachowicach

- Ściągnięci z patrolu terenów cmentarzy strażnicy zastali na miejscu zdarzenia załogę karetki pogotowia oraz patrol policji. Zauważyli też agresywnego psa, który atakując drzwi "toi toia", wewnątrz którego schroniły się kobiety z psami, uniemożliwiał im samodzielne wydostanie się, bez narażenia na kolejny atak. W związku z niebezpieczną sytuacją strażnicy natychmiast odłowili agresywnego psa, który został przetransportowany do lekarza weterynarii celem przeprowadzenia obserwacji pod kątem wścieklizny - informuje starachowicka Straż Miejska.

Ze względu na liczne obrażenia spowodowane atakiem owczarka, jedna z kobiet trafiła do starachowickiego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, natomiast jej pogryziony pies pod opiekę weterynaryjną. 

- Udało się ustalić właściciela agresywnego psa - mówi oficer prasowy KPP w Starachowicach, mł. asp. Paweł Kusiak. - Interwencja, która dotyczyła swobodnie poruszającego się psa, zgłoszona została 30 października po godzinie 15. Agresywny owczarek został odłowiony przez strażników miejskich, którzy byli na miejscu. Obecnie prowadzone są czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie. Wobec mieszkańca Starachowic - właściciela czworonoga, może zostać skierowany wniosek o ukaranie do sądu - dodaje rzecznik.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Samochód dachował w rowie. Policja apeluje o ostrożność

2022-11-24

Samochód dachował w rowie. Policja apeluje o ostrożność

Opady śniegu sprawiły, że na drogach zrobiło się ślisko i niebezpiecznie. W czwartkowe (24 listopada br.) przedpołudnie do starachowickich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu, do którego doszło między Starachowicami a Lubienią (gm. Brody). 
Okradł samochód i... poszedł na zakupy

2022-11-24

Okradł samochód i... poszedł na zakupy

Do Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach w środę (23 listopada) wpłynęło zgłoszenie o kradzieży, do której doszło na terenie Starachowic.
Groźny pożar kotłowni w Bukówce

2022-11-23

Groźny pożar kotłowni w Bukówce

W nocy, z 19 na 20 listopada br., o godz. 2:13 do stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach wpłynęło zgłoszenie o pożarze murowanego budynku mieszkalnego w miejscowości Bukówka (gm. Pawłów).
Napadli na seniorkę

2022-11-23

Napadli na seniorkę

Do 12 lat pozbawienia wolności może grozić nastolatkom, którzy w czwartek (17 listopada br.) na jednej z ulic w Starachowicach napadli 75-letnią kobietę i ukradli jej torebkę z dokumentami. Troje 17-latków usłyszało już zarzuty.
Kolizja trzech pojazdów na krajowej 42 w Parszowie

2022-11-22

Kolizja trzech pojazdów na krajowej 42 w Parszowie

W poniedziałkowe (21 listopada br.) popołudnie na drodze krajowej nr 42 w miejscowości Parszów (gm. Wąchock) zderzyły się trzy pojazdy. Jedna osoba została poszkodowana.    
Kierowcy pod wpływem plus nadmierna prędkość. Weekend na drogach powiatu

2022-11-21

Kierowcy pod wpływem plus nadmierna prędkość. Weekend na drogach powiatu

Podczas ostatniego weekendu (18-20 listopada br.) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego starachowickiej Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach wielokrotnie reagowali na wykroczenia kierujących, które realnie zagrażały uczestnikom ruchu. Zatrzymanych zostało aż dziewięciu kierujących pod wpływem alkoholu, a w niedzielne popołudnie policjanci w trakcie kilku godzin zatrzymali do kontroli czternastu kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym.
Pożar w bloku przy Żeromskiego

2022-11-17

Pożar w bloku przy Żeromskiego

W środowe (16 listopada br.) wczesne popołudnie do stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej dotarła informacja o pożarze w jednym z bloków położonych przy ul. Stefana Żeromskiego w Starachowicach. 
Wpadli podczas policyjnej kontroli

2022-11-15

Wpadli podczas policyjnej kontroli

W nocy z piątku na sobotę (12/13 listopada br.) policjanci z Wydziału Kryminalnego starachowickiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, przy których zostały znalezione narkotyki. 
Poniedziałkowa kolizja w Kuczowie. Jedna osoba została poszkodowana

2022-11-14

Poniedziałkowa kolizja w Kuczowie. Jedna osoba została poszkodowana

W poniedziałkowy (14 listopada br.) poranek na drodze krajowej nr 42 w miejscowości Kuczów (gm. Brody) doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech pojazdów. W jego wyniku jedna osoba została poszkodowana.

2022-11-10

"Gorzkie" konsekwencje kradzieży

Nawet do 10 lat więzienia za kradzież rozbójniczą może grozić 28-latkowi ze Starachowic, który został zatrzymany we wtorek (8 listopada) przez kryminalnych z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Policjanci ustalili, że mężczyzna dzień wcześniej po kradzieży czekolady zaatakował pracownika w jednym ze sklepów w Starachowicach.