JUŻ W KIOSKU

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /lokalnainfo/htm/sys/boki/LinkiZ.php on line 45

Pies bez opieki zaatakował kobiety

2022-11-09 14:00:12

Ocena:

0/5 | 0 głosów

W ostatnią niedzielę października (30 października br.) w rejonie deptaka przy alei Armii Krajowej w Starachowicach, pies typu owczarek zaatakował dwie kobiety spacerujące ze swoimi czworonogami. Te, by uchronić się przed kolejnym atakiem czworonoga, schroniły się we wnętrzu przenośnej toalety.

fot. Straż Miejska w Starachowicach

- Ściągnięci z patrolu terenów cmentarzy strażnicy zastali na miejscu zdarzenia załogę karetki pogotowia oraz patrol policji. Zauważyli też agresywnego psa, który atakując drzwi "toi toia", wewnątrz którego schroniły się kobiety z psami, uniemożliwiał im samodzielne wydostanie się, bez narażenia na kolejny atak. W związku z niebezpieczną sytuacją strażnicy natychmiast odłowili agresywnego psa, który został przetransportowany do lekarza weterynarii celem przeprowadzenia obserwacji pod kątem wścieklizny - informuje starachowicka Straż Miejska.

Ze względu na liczne obrażenia spowodowane atakiem owczarka, jedna z kobiet trafiła do starachowickiego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, natomiast jej pogryziony pies pod opiekę weterynaryjną. 

- Udało się ustalić właściciela agresywnego psa - mówi oficer prasowy KPP w Starachowicach, mł. asp. Paweł Kusiak. - Interwencja, która dotyczyła swobodnie poruszającego się psa, zgłoszona została 30 października po godzinie 15. Agresywny owczarek został odłowiony przez strażników miejskich, którzy byli na miejscu. Obecnie prowadzone są czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie. Wobec mieszkańca Starachowic - właściciela czworonoga, może zostać skierowany wniosek o ukaranie do sądu - dodaje rzecznik.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Zaatakował posterunek policji w Mircu. Trafi na obserwację

2024-06-06

Zaatakował posterunek policji w Mircu. Trafi na obserwację

Mężczyzna, który w styczniu br. podpalił posterunek policji w Mircu, trafi na obserwację psychiatryczną. Jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa trzech policjantów.
Zwierzę na drodze, kierowca w rowie

2024-06-06

Zwierzę na drodze, kierowca w rowie

Czwartkowy (6 czerwca) wczesny poranek okazał się pechowy dla kierowcy z powiatu starachowickiego. Przed godziną 5 kierujący BMW stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i wylądował w rowie. 
Długi weekend na drogach regionu

2024-06-03

Długi weekend na drogach regionu

Za nami kolejny długi weekend. Niektórzy z nas na drogi wyjechali już w środowe (29 maja) popołudnie, by święto Bożego Ciała i kolejne wolne dni spędzić już w innym rejonie kraju. My wypoczywaliśmy, a nad naszym bezpieczeństwem za kierownicą czuwali policjanci, również ze świętokrzyskich komend. 
Budynek gospodarczy w ogniu

2024-06-02

Budynek gospodarczy w ogniu

W pierwszą sobotę czerwca przed godziną 5 rano przy ulicy Śląskiej w Starachowicach doszło do pożaru budynku gospodarczego. Na szczęście, obyło się bez osób poszkodowanych.
Seniorka oszukana. Straciła spore pieniądze

2024-05-29

Seniorka oszukana. Straciła spore pieniądze

To kolejna, niestety, udana próba oszustwa na terenie naszego powiatu. Tym razem metodą "na wypadek" pieniądze wyłudzono od 84-letniej mieszkanki Starachowic.
Wysokie mandaty za recydywę

2024-05-27

Wysokie mandaty za recydywę

Policjanci ruchu drogowego starachowickiej jednostki w sobotę (25 maja) zatrzymali do kontroli dwóch kierujących, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h. Obie kontrole zakończyły się zatrzymaniem praw jazdy na trzy miesiące oraz nałożeniem wysokich mandatów – aż po 4000 złotych, ponieważ w przeciągu ostatnich dwóch lat obaj popełnili podobne wykroczenia.
Kolizja na wiadukcie. Nie ustąpił pierwszeństwa

2024-05-30

Kolizja na wiadukcie. Nie ustąpił pierwszeństwa

W czwartkowe (30 maja) wczesne popołudnie na ul. kard. Wyszyńskiego w Starachowicach doszło do zderzenia dwóch pojazdów.
Rowerowa kolizja. Jeden z nastolatków trafił do szpitala

2024-05-29

Rowerowa kolizja. Jeden z nastolatków trafił do szpitala

W środowy (29 maja) poranek na ścieżce rowerowej u zbiegu ulic Radomskiej 1 Maja w Starachowicach doszło do zderzenia dwóch młodych rowerzystów. 
Kolizja na skrzyżowaniu w Brodach 

2024-05-28

Kolizja na skrzyżowaniu w Brodach 

W poniedziałkowy (27 maja) późny wieczór na ulicy Starachowickiej w Brodach doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych.
Wypadek na krajowej 9 w Lubieni. Jedna osoba poszkodowana

2024-05-28

Wypadek na krajowej 9 w Lubieni. Jedna osoba poszkodowana

Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło we wtorek po godzinie 18 na krajowej „dziewiątce” w Lubieni (gm. Brody).