JUŻ W KIOSKU

Pies bez opieki zaatakował kobiety

2022-11-09 14:00:12

Ocena:

0/5 | 0 głosów

W ostatnią niedzielę października (30 października br.) w rejonie deptaka przy alei Armii Krajowej w Starachowicach, pies typu owczarek zaatakował dwie kobiety spacerujące ze swoimi czworonogami. Te, by uchronić się przed kolejnym atakiem czworonoga, schroniły się we wnętrzu przenośnej toalety.

fot. Straż Miejska w Starachowicach

- Ściągnięci z patrolu terenów cmentarzy strażnicy zastali na miejscu zdarzenia załogę karetki pogotowia oraz patrol policji. Zauważyli też agresywnego psa, który atakując drzwi "toi toia", wewnątrz którego schroniły się kobiety z psami, uniemożliwiał im samodzielne wydostanie się, bez narażenia na kolejny atak. W związku z niebezpieczną sytuacją strażnicy natychmiast odłowili agresywnego psa, który został przetransportowany do lekarza weterynarii celem przeprowadzenia obserwacji pod kątem wścieklizny - informuje starachowicka Straż Miejska.

Ze względu na liczne obrażenia spowodowane atakiem owczarka, jedna z kobiet trafiła do starachowickiego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, natomiast jej pogryziony pies pod opiekę weterynaryjną. 

- Udało się ustalić właściciela agresywnego psa - mówi oficer prasowy KPP w Starachowicach, mł. asp. Paweł Kusiak. - Interwencja, która dotyczyła swobodnie poruszającego się psa, zgłoszona została 30 października po godzinie 15. Agresywny owczarek został odłowiony przez strażników miejskich, którzy byli na miejscu. Obecnie prowadzone są czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie. Wobec mieszkańca Starachowic - właściciela czworonoga, może zostać skierowany wniosek o ukaranie do sądu - dodaje rzecznik.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Z 3 promilami za kierownicą

2023-05-27

Z 3 promilami za kierownicą

W piątkowy (26 maja br.) wieczór do dyżurnego starachowickiej policji zadzwonił mężczyzna, który poinformował, że ulicą Batalionów Chłopskich porusza się prawdopodobnie pijany kierowca. Kierowca z gminy Brody swoją jazdę zakończył w ścianie jednego z garaży przy ul. Leśnej w Starachowicach. 
19-latek odpowie za posiadanie narkotyków

2023-05-26

19-latek odpowie za posiadanie narkotyków

Policjanci z Wydziału Kryminalnego starachowickiej komendy zatrzymali w czwartkowe (25 maja) popołudnie 19-letniego mężczyznę, u którego podczas czynności ujawnili i zabezpieczyli narkotyki. Zatrzymanemu za posiadanie środków odurzających może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Zderzenie dwóch pojazdów na krajowej 42 w Kuczowie

2023-05-24

Zderzenie dwóch pojazdów na krajowej 42 w Kuczowie

W środowy (24 maja br.) poranek na drodze krajowej nr 42 w Kuczowie (gm. Brody) doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. 28-latek jadący Volvo najechał na tył Volkswagena, którym kierowała 49-letnia mieszkanka gminy Brody. Kobieta trafiła do szpitala.
Niebezpieczna wyprawa do lasu

2023-05-24

Niebezpieczna wyprawa do lasu

Ta wycieczka seniora do lasu mogła się skończyć bardzo źle, gdyby nie zaangażowanie w poszukiwania starachowickich policjantów.
(Nie)trzeźwy poranek

2023-05-22

(Nie)trzeźwy poranek

W poniedziałkowy (22 maja br.) poranek policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego starachowickiej komendy kontrolowali trzeźwość kierowców poruszających się po naszym powiecie. Niestety nie wszyscy kierowcy byli przygotowani do prowadzenia pojazdów.
Straciła panowanie nad pojazdem. Auto dachowało

2023-05-21

Straciła panowanie nad pojazdem. Auto dachowało

W sobotni (20 maja br.) wieczór, po godzinie 19.30. do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku, do którego doszło na leśnym odcinku drogi między Starachowicami a Tychowem Starym. Manewr wyprzedzania zakończył się dachowaniem pojazdu. 
Kolizja w centrum miasta

2023-05-19

Kolizja w centrum miasta

Do zdarzenia drogowego z udziałem trzech samochodów osobowych doszło w piątkowe (19 maja br.) popołudnie na al. Armii Krajowej w Starachowicach.
Udawała chorą na raka policjantkę

2023-05-18

Udawała chorą na raka policjantkę

We wtorek (16 maja br.) w ręce starachowickich policjantów trafiła 29-latka, która podejrzana jest o dokonanie oszustwa. Przez prawie 1,5 roku wprowadzała w błąd 32-letniego mężczyznę w sprawie zbiórki pieniędzy na rzecz rzekomo chorej na nowotwór policjantki. 
Dzik utknął pod... autem

2023-05-18

Dzik utknął pod... autem

We wtorkową (16 maja br.) noc, tuż przed północą do stanowiska kierowania PSP w Starachowicach wpłynęło zgłoszenie o kolizji samochodu osobowego z udziałem dzika w Parszowie (gm. Wąchock).
Nieudany manewr

2023-05-16

Nieudany manewr

W poniedziałkowe (15 maja br.) popołudnie w pobliżu stacji paliw na ulicy Leśnej w Starachowicach doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Zderzyły się Toyota i Skoda. 29-letni kierowca Skody trafił do szpitala.