JUŻ W KIOSKU

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy

2021-08-25 10:14:17

Ocena:

0/5 | 0 głosów

We wtorkowy (24 sierpnia) wieczór, dwóch mężczyzn widząc kierującego pod wpływem alkoholu, uniemożliwili mu dalszą jazdę. Do obywatelskiego zatrzymania doszło w Starachowicach.

Policja Świętokrzyska

- Wczoraj, po godzinie 21 do dyżurnego starachowickiej komendy wpłynęło zgłoszenie, że miejskim wiaduktem porusza się kierujący seatem, który może być pod wpływem alkoholu. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci - relacjonuje rzecznik prasowy KPP w Starachowicach, sierż. szt. Paweł Kusiak. - Chwile później wpłynęło kolejne zgłoszenie, z którego wynikało, że drugi świadek zauważył zataczającego się mężczyznę wsiadającego do seata. W momencie uruchamiania silnika zgłaszający wyciągnął  kluczyki ze stacyjki hiszpańskiego auta i tym samym nie pozwolił, aby siedzący za kierownicą mężczyzna odjechał.

Gdy mundurowi dotarli na miejsce, okazało się, że ujęty 43-latek miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie.

- Dodatkowo wyszło na jaw, że nawet gdyby był trzeźwy, nie powinien znaleźć się za kierownicą, ponieważ nie posiadał on uprawnień do kierowania. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, a pojazd odholowany na policyjny parking - dodaje rzecznik.

43-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. 

Policja przypomina: jeżeli jesteśmy świadkiem przestpstwa, widzimy że ktoś łamie prawo bądź narusza porządke publiczny - wykonajmy telefon na numer alarmowy. To nic nie kosztuje, a może uratować czyjeś życie.

/źródło: KPP w Starachowicach/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Nie był w służbie, a zatrzymał nietrzeźwego kierującego

2021-09-23

Nie był w służbie, a zatrzymał nietrzeźwego kierującego

W środowy (22 września) poranek, funkcjonariusz z Wydziału Ruchu Drogowego starachowickiej komendy, w czasie wolnym od służby zatrzymał wspólnie z pracownikami sklepu nietrzeźwego kierującego. 
Starachowicka drogówka podsumowała weekend. Kolejni kierowcy z promilami

2021-09-21

Starachowicka drogówka podsumowała weekend. Kolejni kierowcy z promilami

Komenda Powiatowa Policji w Starachowicach podsumowała weekendowe (17-19 września) zdarzenia na drogach powiatu starachowickiego. Pomimo apeli, wciąż są kierowcy, którzy decydują się wsiąść do samochodu pod wpływem alkoholu.
Nocny pożar budynku mieszkalnego na osiedlu Bugaj

2021-09-18

Nocny pożar budynku mieszkalnego na osiedlu Bugaj

To była niespokojna noc. Przed godziną 2 w nocy (17/18 września), strażacy dostali zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego na osiedlu Bugaj w Starachowicach. 
Kierowca i pasażer usłyszeli zarzuty. W internecie opublikowano nagranie z poniedziałkowego  wypadku na strefie

2021-09-17

Kierowca i pasażer usłyszeli zarzuty. W internecie opublikowano nagranie z poniedziałkowego wypadku na strefie

W internecie opublikowano nagranie z momentu wypadku, do którego doszło w poniedziałkowe (13 września) popołudnie na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Starachowicach. 
Próba oszustwa

2021-09-16

Próba oszustwa "na policjanta". Senior nie dał się nabrać

Na "policjanta", "wnuczka" czy "synową", fałszywego "żołnierza" lub "chore dziecko". Metody oszustw są różne i mimo nagłaśniania spraw, wciąż udaje się oszukać wiele osób. W środę (15 września), do jednego z mieszkańców Starachowic zadzwonił fałszywy "policjant”. Na szczęście, przestępcy nie udało się osiągnąć celu. 
Poszukiwany kierował „na zakazie”... z narkotykami w organizmie i kieszeni

2021-09-14

Poszukiwany kierował „na zakazie”... z narkotykami w organizmie i kieszeni

Surowe konsekwencje czekają 33-latka z powiatu starachowickiego, który w nocy z niedzieli na poniedziałek (12/13 września) kierował oplem, mimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów. Dodatkowo mężczyzna był poszukiwany oraz posiadał przy sobie narkotyki. Miał je również w organizmie.  
Z promilami za kierownicą. Policja podsumowała weekend

2021-09-14

Z promilami za kierownicą. Policja podsumowała weekend

Podczas trzech weekendowych (10 - 12 września) dni, na drogach powiatu starachowickiego policjanci zatrzymali łącznie 11 kierujących, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Natomiast w poniedziałkowy (13 września) poranek, aż 6 osób mających promile w organizmie zdecydowało się wsiąść za kierownicę.
Dwie osoby w szpitalu, rozbite auta, pijany za kierownicą

2021-09-13

Dwie osoby w szpitalu, rozbite auta, pijany za kierownicą

Do zdarzenia doszło w poniedziałkowe (13 września) popołudnie na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Starachowicach. 
[AKTUALIZACJA] 85-latka odnaleziona

2021-09-11

[AKTUALIZACJA] 85-latka odnaleziona

Jak informowaliśmy we wcześniejszym komunikacie, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach poszukiwali zaginionej 85-letniej mieszkanki Starachowic. Kobieta została szczęśliwie odnaleziona!