JUŻ W KIOSKU

Nordic Walking łączy pokolenia

2023-09-18 10:00:00

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Nordic Walking nie słabnie na popularności, wręcz przeciwnie. Ta forma aktywności zyskuje coraz to więcej fanów, a można było się o tym przekonać w minioną niedzielę (17. bm.), obserwując i kibicując uczestnikom marszu ph.: "Kije na dwie mile". 

Na starcie spaceru, zorganizowanego przez: Prezydenta Miasta Starachowice Marka Materka, Centrum Usług Społecznych w Starachowicach, Międzyszkolny Oddział PTTK oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w ramach obchodów 400-lecia wydania przywileju lokacyjnego Wierzbnika, stanęło ponad 50 uczestników. Byli wśród nich m.in. przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Starachowicach oraz klubów seniora działających w naszym mieście, Harcerskiej Grupy Ratowniczej, która zadbała o medyczne zabezpieczenie, oraz...GAZETY. O to, żeby wyjść na trasę odpowiednio przygotowanym zadbała Barbara Bedorf, która poprowadziła rozgrzewkę, a w rolę konferansjera wcielił się niezawodny Jacek Tarnowski. Później już tylko spacer i podziwianie okolicy.

- Maszerowaliśmy w pięknych okolicznościach przyrody, towarzyszyły nam idealna pogoda i świetne humory - mówi nasza redakcyjna koleżanka, dla której był to debiut w Nordic Walkingu. - Już na początku trasy jedna z pań poinstruowała mnie, jak poprawnie używać kijków tak, by technika marszu była jak najlepsza, za co bardzo jej dziękuję - dodała. 

Na mecie każdy uczestnik otrzymał wodę, czekoladę i przypinkę upamiętniającą udział w spotkaniu. Dla najlepszych przygotowano puchary, które wręczył zastępca prezydenta miasta Marcin Gołębiowski. Niespodzianką były także trofea Międzyszkolnego Oddziału PTTK dla najstarszej i najmłodszej uczestniczki oraz najstarszego i najmłodszego uczestnika.

Aby tradycji stało się zadość, spacer oficjalnie zakończył Krzysztof Szwed. 

Do zobaczenia za rok!

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Biegali po górach

2024-04-28

Biegali po górach

Mistrzostwa Polski Mountain Classic 2024 w biegach górskich rozegrane w ramach Pieniny Ultra-Trail 2024 to niesamowita sportowa przygoda, w której z powodzeniem uczestniczyli zawodnicy Ludowego Klubu Biegacza "Rudnik". Jak im poszło?
Otwarty Turniej Bocci w Starachowicach

2024-04-28

Otwarty Turniej Bocci w Starachowicach

Popularyzacja tej ciekawej dyscypliny paraolimpijskiej, aktywizacja osób z niepełnosprawnością i dobra zabawa - to główne cele Starachowickiego Otwartego Turnieju Bocci, zorganizowanego przez Fundację "Nasze Zdrowie".
Świetne występy i miejsca na podium

2024-04-22

Świetne występy i miejsca na podium

Trzy medale wywalczyli reprezentanci szkoły Akro Star podczas TAURON Pucharu Polski Juniora Młodszego w Skokach na Trampolinie, Ścieżce i PMT.
Adrian Gunia lepszy od rywala!

2024-04-07

Adrian Gunia lepszy od rywala!

W miniony piątek w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się długo wyczekiwana przez sportowców jak i kibiców sportów walki gala One Punch, podczas której Adrian Gunia walczył z Brazylijczykiem Rafaelem Apocalipse. Według sędziów Gunia zwyciężył na punkty.
Udane starty w mistrzostwach Starachowic

2024-04-07

Udane starty w mistrzostwach Starachowic

Zawodnicy Juventy Cerrad Starachowice zaliczyli bardzo udane występy podczas Mistrzostw Starachowic w Biegach Przełajowych, jakie odbyły się w miniony weekend. 
Adrian Gunia wygrywa w Tczewie!

2024-03-17

Adrian Gunia wygrywa w Tczewie!

Z Czechem Erikiem Breita mierzył się podczas gali Revolta 5 w Tczewie wychowanek KS Dragon Starachowice Adrian Gunia. Panowie rywalizowali w formule muay thai, Gunia wygrał "na punkty". 
Natalia jedzie na mistrzostwa, FOXIKI z Grad Prix

2024-03-18

Natalia jedzie na mistrzostwa, FOXIKI z Grad Prix

Grand Prix w II Turnieju Tańca o Puchar Burmistrza Iłży 2024, kwalifikacje na Mistrzostwa Europy i Świata oraz kilkanaście medali - to bilans ostatnich występów tancerzy z ST FOX. Mimo wielu sukcesów nie spoczywają na laurach i wciąż pracują na kolejne. 
Trzy punkty dla Staru

2024-03-17

Trzy punkty dla Staru

Zespół Czarnych Połaniec był przeciwnikiem Staru Starachowice w meczu 21. kolejki 3 ligi gr. 4, jaki obie drużyny rozegrały w minioną sobotę (16. bm.) w Ożarowie. 
Wywalczyli kwalifikacje na Mistrzostwa Europy!

2024-03-10

Wywalczyli kwalifikacje na Mistrzostwa Europy!

Zawodnicy Senshi Starachowickiego Klubu Karate Kyokushin, podczas turnieju w Kaliszu wywalczyli kwalifikacje do ME, które odbędą się w maju br. w Hiszpanii. 
Zagrają dla Marysi i Adasia

2024-03-14

Zagrają dla Marysi i Adasia

Już 23. marca br. w Miejskiej Hali Sportowej w Starachowicach dwanaście drużyn spotka się na siatkarskich parkietach, by pomóc Marysi i Adasiowi - dzielnym małym wojownikom, walczącym o powrót do zdrowia i sprawności.