JUŻ W KIOSKU

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /lokalnainfo/htm/sys/boki/LinkiZ.php on line 45

Nocny wypadek w gminie Pawłów. Pięć młodych osób trafiło do szpitala

2022-08-31 09:04:22

Ocena:

0/5 | 0 głosów

W środową noc (31 sierpnia) przed godziną 01.00 do Stanowiska Kierowania PSP w Starachowicach wpłynęło zgłoszenie dotyczące wypadku samochodu w miejscowości Pokrzywnica (gmina Pawłów). Pojazdem podróżowało pięć osób w wieku 17 - 20 lat. Ze zgłoszenia wynikało, że w pojeździe znajdują się 4 uwięzione osoby, ale nie zawierało dokładnych informacji dotyczących lokalizacji. Siła uderzenia była tak duża, że jednego z pasażerów wyrzuciło z auta.

fot. KP PSP Starachowice

Jak informuje st. kpt. Konrad Dąbrowski z KP PSP Starachowice, po dojeździe do miejsca zdarzenia stwierdzono, że pojazd osobowy marki BMW wypadł z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Strażacy ustalili miejsce zdarzenia po słabo świecącej lampie reflektora rozbitego auta. Poza pojazdem, w pobliżu, leżał przytomny mężczyzna. Wewnątrz pojazdu uwięzione były 4 osoby, w tym 3 mężczyzn i 1 kobieta.

- Zastępy straży pożarnej dotarły równocześnie z zespołem ratownictwa medycznego. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia strażacy musieli przeprowadzić wycinkę drzew, a następnie użyć sprzętu hydraulicznego, by wykonać dostęp do poszkodowanych. Utrudnieniem była pora nocna i trudny dostęp do wnętrza samochodu. Sukcesywnie ratownicy wydobywali rannych i wspomagali udzielanie im pomocy przez kolejne zespoły ratownictwa medycznego. Wszyscy podróżujący pojazdem zostali przewiezieni do szpitali zlokalizowanych na terenie województwa Świętokrzyskiego - dodaje Konrad Dąbrowski.

- Ze wstępnych ustaleń obecnych na miejscu zdarzenia policjantów wynika, że samochodem podróżowało pięć osób w wieku od 17 do 20 lat. Kierujący zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Wszyscy zostali przetransportowani do szpitali, w tym trzy osoby były nieprzytomne. Trwają czynności mające ustalić przebieg zdarzenia, a także osobę, która była kierowcą BMW - mówi oficer prasowy KPP w Starachowicach, mł. asp. Paweł Kusiak. 

W działaniach trwających prawie 4 i pół godziny udział brały 4 zastępy z JRG Starachowice, OSP Pawłów w sumie 18 ratowników oraz 5 zespołów ratownictwa medycznego i policja.

fot. KP PSP w Starachowicach

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Zaatakował posterunek policji w Mircu. Trafi na obserwację

2024-06-06

Zaatakował posterunek policji w Mircu. Trafi na obserwację

Mężczyzna, który w styczniu br. podpalił posterunek policji w Mircu, trafi na obserwację psychiatryczną. Jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa trzech policjantów.
Zwierzę na drodze, kierowca w rowie

2024-06-06

Zwierzę na drodze, kierowca w rowie

Czwartkowy (6 czerwca) wczesny poranek okazał się pechowy dla kierowcy z powiatu starachowickiego. Przed godziną 5 kierujący BMW stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i wylądował w rowie. 
Długi weekend na drogach regionu

2024-06-03

Długi weekend na drogach regionu

Za nami kolejny długi weekend. Niektórzy z nas na drogi wyjechali już w środowe (29 maja) popołudnie, by święto Bożego Ciała i kolejne wolne dni spędzić już w innym rejonie kraju. My wypoczywaliśmy, a nad naszym bezpieczeństwem za kierownicą czuwali policjanci, również ze świętokrzyskich komend. 
Budynek gospodarczy w ogniu

2024-06-02

Budynek gospodarczy w ogniu

W pierwszą sobotę czerwca przed godziną 5 rano przy ulicy Śląskiej w Starachowicach doszło do pożaru budynku gospodarczego. Na szczęście, obyło się bez osób poszkodowanych.
Seniorka oszukana. Straciła spore pieniądze

2024-05-29

Seniorka oszukana. Straciła spore pieniądze

To kolejna, niestety, udana próba oszustwa na terenie naszego powiatu. Tym razem metodą "na wypadek" pieniądze wyłudzono od 84-letniej mieszkanki Starachowic.
Wysokie mandaty za recydywę

2024-05-27

Wysokie mandaty za recydywę

Policjanci ruchu drogowego starachowickiej jednostki w sobotę (25 maja) zatrzymali do kontroli dwóch kierujących, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h. Obie kontrole zakończyły się zatrzymaniem praw jazdy na trzy miesiące oraz nałożeniem wysokich mandatów – aż po 4000 złotych, ponieważ w przeciągu ostatnich dwóch lat obaj popełnili podobne wykroczenia.
Kolizja na wiadukcie. Nie ustąpił pierwszeństwa

2024-05-30

Kolizja na wiadukcie. Nie ustąpił pierwszeństwa

W czwartkowe (30 maja) wczesne popołudnie na ul. kard. Wyszyńskiego w Starachowicach doszło do zderzenia dwóch pojazdów.
Rowerowa kolizja. Jeden z nastolatków trafił do szpitala

2024-05-29

Rowerowa kolizja. Jeden z nastolatków trafił do szpitala

W środowy (29 maja) poranek na ścieżce rowerowej u zbiegu ulic Radomskiej 1 Maja w Starachowicach doszło do zderzenia dwóch młodych rowerzystów. 
Kolizja na skrzyżowaniu w Brodach 

2024-05-28

Kolizja na skrzyżowaniu w Brodach 

W poniedziałkowy (27 maja) późny wieczór na ulicy Starachowickiej w Brodach doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych.
Wypadek na krajowej 9 w Lubieni. Jedna osoba poszkodowana

2024-05-28

Wypadek na krajowej 9 w Lubieni. Jedna osoba poszkodowana

Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło we wtorek po godzinie 18 na krajowej „dziewiątce” w Lubieni (gm. Brody).