JUŻ W KIOSKU

Nocny wypadek w gminie Pawłów. Pięć młodych osób trafiło do szpitala

2022-08-31 09:04:22

Ocena:

0/5 | 0 głosów

W środową noc (31 sierpnia) przed godziną 01.00 do Stanowiska Kierowania PSP w Starachowicach wpłynęło zgłoszenie dotyczące wypadku samochodu w miejscowości Pokrzywnica (gmina Pawłów). Pojazdem podróżowało pięć osób w wieku 17 - 20 lat. Ze zgłoszenia wynikało, że w pojeździe znajdują się 4 uwięzione osoby, ale nie zawierało dokładnych informacji dotyczących lokalizacji. Siła uderzenia była tak duża, że jednego z pasażerów wyrzuciło z auta.

fot. KP PSP Starachowice

Jak informuje st. kpt. Konrad Dąbrowski z KP PSP Starachowice, po dojeździe do miejsca zdarzenia stwierdzono, że pojazd osobowy marki BMW wypadł z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Strażacy ustalili miejsce zdarzenia po słabo świecącej lampie reflektora rozbitego auta. Poza pojazdem, w pobliżu, leżał przytomny mężczyzna. Wewnątrz pojazdu uwięzione były 4 osoby, w tym 3 mężczyzn i 1 kobieta.

- Zastępy straży pożarnej dotarły równocześnie z zespołem ratownictwa medycznego. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia strażacy musieli przeprowadzić wycinkę drzew, a następnie użyć sprzętu hydraulicznego, by wykonać dostęp do poszkodowanych. Utrudnieniem była pora nocna i trudny dostęp do wnętrza samochodu. Sukcesywnie ratownicy wydobywali rannych i wspomagali udzielanie im pomocy przez kolejne zespoły ratownictwa medycznego. Wszyscy podróżujący pojazdem zostali przewiezieni do szpitali zlokalizowanych na terenie województwa Świętokrzyskiego - dodaje Konrad Dąbrowski.

- Ze wstępnych ustaleń obecnych na miejscu zdarzenia policjantów wynika, że samochodem podróżowało pięć osób w wieku od 17 do 20 lat. Kierujący zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Wszyscy zostali przetransportowani do szpitali, w tym trzy osoby były nieprzytomne. Trwają czynności mające ustalić przebieg zdarzenia, a także osobę, która była kierowcą BMW - mówi oficer prasowy KPP w Starachowicach, mł. asp. Paweł Kusiak. 

W działaniach trwających prawie 4 i pół godziny udział brały 4 zastępy z JRG Starachowice, OSP Pawłów w sumie 18 ratowników oraz 5 zespołów ratownictwa medycznego i policja.

fot. KP PSP w Starachowicach

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Samochód dachował w rowie. Policja apeluje o ostrożność

2022-11-24

Samochód dachował w rowie. Policja apeluje o ostrożność

Opady śniegu sprawiły, że na drogach zrobiło się ślisko i niebezpiecznie. W czwartkowe (24 listopada br.) przedpołudnie do starachowickich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu, do którego doszło między Starachowicami a Lubienią (gm. Brody). 
Okradł samochód i... poszedł na zakupy

2022-11-24

Okradł samochód i... poszedł na zakupy

Do Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach w środę (23 listopada) wpłynęło zgłoszenie o kradzieży, do której doszło na terenie Starachowic.
Groźny pożar kotłowni w Bukówce

2022-11-23

Groźny pożar kotłowni w Bukówce

W nocy, z 19 na 20 listopada br., o godz. 2:13 do stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach wpłynęło zgłoszenie o pożarze murowanego budynku mieszkalnego w miejscowości Bukówka (gm. Pawłów).
Napadli na seniorkę

2022-11-23

Napadli na seniorkę

Do 12 lat pozbawienia wolności może grozić nastolatkom, którzy w czwartek (17 listopada br.) na jednej z ulic w Starachowicach napadli 75-letnią kobietę i ukradli jej torebkę z dokumentami. Troje 17-latków usłyszało już zarzuty.
Kolizja trzech pojazdów na krajowej 42 w Parszowie

2022-11-22

Kolizja trzech pojazdów na krajowej 42 w Parszowie

W poniedziałkowe (21 listopada br.) popołudnie na drodze krajowej nr 42 w miejscowości Parszów (gm. Wąchock) zderzyły się trzy pojazdy. Jedna osoba została poszkodowana.    
Kierowcy pod wpływem plus nadmierna prędkość. Weekend na drogach powiatu

2022-11-21

Kierowcy pod wpływem plus nadmierna prędkość. Weekend na drogach powiatu

Podczas ostatniego weekendu (18-20 listopada br.) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego starachowickiej Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach wielokrotnie reagowali na wykroczenia kierujących, które realnie zagrażały uczestnikom ruchu. Zatrzymanych zostało aż dziewięciu kierujących pod wpływem alkoholu, a w niedzielne popołudnie policjanci w trakcie kilku godzin zatrzymali do kontroli czternastu kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym.
Pożar w bloku przy Żeromskiego

2022-11-17

Pożar w bloku przy Żeromskiego

W środowe (16 listopada br.) wczesne popołudnie do stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej dotarła informacja o pożarze w jednym z bloków położonych przy ul. Stefana Żeromskiego w Starachowicach. 
Wpadli podczas policyjnej kontroli

2022-11-15

Wpadli podczas policyjnej kontroli

W nocy z piątku na sobotę (12/13 listopada br.) policjanci z Wydziału Kryminalnego starachowickiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, przy których zostały znalezione narkotyki. 
Poniedziałkowa kolizja w Kuczowie. Jedna osoba została poszkodowana

2022-11-14

Poniedziałkowa kolizja w Kuczowie. Jedna osoba została poszkodowana

W poniedziałkowy (14 listopada br.) poranek na drodze krajowej nr 42 w miejscowości Kuczów (gm. Brody) doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech pojazdów. W jego wyniku jedna osoba została poszkodowana.

2022-11-10

"Gorzkie" konsekwencje kradzieży

Nawet do 10 lat więzienia za kradzież rozbójniczą może grozić 28-latkowi ze Starachowic, który został zatrzymany we wtorek (8 listopada) przez kryminalnych z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Policjanci ustalili, że mężczyzna dzień wcześniej po kradzieży czekolady zaatakował pracownika w jednym ze sklepów w Starachowicach.