JUŻ W KIOSKU

Nocny wybuch w mieszkaniu. Poparzona kobieta trafiła do szpitala

2024-01-21 11:07:12

Ocena:

5/5 | 1 głosów

30-letnia starachowiczanka doznała poparzeń I i II stopnia twarzy oraz prawej strony po tym, jak w jej mieszkaniu doszło do wybuchu cieczy do biokominka.

fot. KP PSP Starachowice

Informacja o zdarzeniu do stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej wpłynęła w sobotę 20 stycznia 2024 roku na krótko przed północą. Mowa była o zadymieniu jednego z mieszkań na osiedlu Leśna Enklawa na końcu ulicy Kopalnianej w Starachowicach. Do zdarzenia zadysponowane zostały 4 zastępy czyli 13 strażaków z JRG Starachowice. 

- Pierwsze działania gaśnicze na miejscu przy pomocy gaśnicy samochodowej podjęli policjanci. Następnie akcję przejęli strażacy dogaszając palące się elementy wyposażenia mieszkania. W pokoju, w którym przebywała 30-letnia kobieta doszło do wybuchu cieczy do biokominka. Poszkodowana doznała poparzeń I i II stopnia twarzy i prawej strony ciała. Strażacy w pierwszej kolejności zajęli się zabezpieczeniem ran przy pomocy opatrunków hydrożelowych i wsparciem psychicznym 30-latki. W mieszkaniu przebywało także 6-letnie dziecko. Na szczęście nie odniosło ono żadnych obrażeń, ponieważ było w innym pomieszczeniu – informuje starszy dyżurny stanowiska kierowania aspirant Damian Sławek i dodaje, że kobieta została zabrana przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala. 

Dalsze czynności w związku z tym zdarzeniem będzie prowadziła starachowicka policja.

fot. KP PSP w Starachowicach

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Policja poszukuje zaginionego Dariusza Stąporka

2024-07-09

Policja poszukuje zaginionego Dariusza Stąporka

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach prowadzą poszukiwania 64-letniego Dariusza Stąporka, mieszkańca powiatu starachowickiego, który zaginął 26 czerwca br. Mężczyzna wyszedł z domu w godzinach porannych i od tego czasu nie nawiązał kontaktu z rodziną ani nie wrócił do miejsca zamieszkania.
Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci dziecka nad wodą  

2024-07-08

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci dziecka nad wodą  

  12 - letni chłopiec zginął tragicznie w minioną sobotę 6 lipca w czasie wypoczynku nad zalewem Wióry w miejscowości Szeligi w gminie Pawłów.
Stracił 200 tys. zł !!!

2024-07-01

Stracił 200 tys. zł !!!

Dziś za pośrednictwem Internetu załatwiamy mnóstwo spraw a oszuści to wykorzystują. Ich najnowsze ofiary to dwóch mieszkańców powiatu starachowickiego, którzy zainwestowali w kryptowaluty w nadziei zysków a stracili jeden: blisko 200 tys. zł, a drugi około 30 tys. zł.     
Zaatakował posterunek policji w Mircu. Trafi na obserwację

2024-06-06

Zaatakował posterunek policji w Mircu. Trafi na obserwację

Mężczyzna, który w styczniu br. podpalił posterunek policji w Mircu, trafi na obserwację psychiatryczną. Jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa trzech policjantów.
Zwierzę na drodze, kierowca w rowie

2024-06-06

Zwierzę na drodze, kierowca w rowie

Czwartkowy (6 czerwca) wczesny poranek okazał się pechowy dla kierowcy z powiatu starachowickiego. Przed godziną 5 kierujący BMW stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i wylądował w rowie. 
Długi weekend na drogach regionu

2024-06-03

Długi weekend na drogach regionu

Za nami kolejny długi weekend. Niektórzy z nas na drogi wyjechali już w środowe (29 maja) popołudnie, by święto Bożego Ciała i kolejne wolne dni spędzić już w innym rejonie kraju. My wypoczywaliśmy, a nad naszym bezpieczeństwem za kierownicą czuwali policjanci, również ze świętokrzyskich komend. 
Budynek gospodarczy w ogniu

2024-06-02

Budynek gospodarczy w ogniu

W pierwszą sobotę czerwca przed godziną 5 rano przy ulicy Śląskiej w Starachowicach doszło do pożaru budynku gospodarczego. Na szczęście, obyło się bez osób poszkodowanych.
Seniorka oszukana. Straciła spore pieniądze

2024-05-29

Seniorka oszukana. Straciła spore pieniądze

To kolejna, niestety, udana próba oszustwa na terenie naszego powiatu. Tym razem metodą "na wypadek" pieniądze wyłudzono od 84-letniej mieszkanki Starachowic.
Wysokie mandaty za recydywę

2024-05-27

Wysokie mandaty za recydywę

Policjanci ruchu drogowego starachowickiej jednostki w sobotę (25 maja) zatrzymali do kontroli dwóch kierujących, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h. Obie kontrole zakończyły się zatrzymaniem praw jazdy na trzy miesiące oraz nałożeniem wysokich mandatów – aż po 4000 złotych, ponieważ w przeciągu ostatnich dwóch lat obaj popełnili podobne wykroczenia.
Kolizja na wiadukcie. Nie ustąpił pierwszeństwa

2024-05-30

Kolizja na wiadukcie. Nie ustąpił pierwszeństwa

W czwartkowe (30 maja) wczesne popołudnie na ul. kard. Wyszyńskiego w Starachowicach doszło do zderzenia dwóch pojazdów.