JUŻ W KIOSKU

Nawierzchnia ulicy Bieszczadzkiej jest w fatalnym stanie

2023-11-21 09:30:00

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Radny Jarosław Nowak w interpelacji skierowanej do prezydenta miasta Marka Materka apeluje o remont głównej ulicy na Osiedlu Trzech Krzyży w Starachowicach. 

fot. Gazeta Starachowicka

„Proszę o wykonanie remontu nawierzchni ulicy Bieszczadzkiej. Ulica Bieszczadzka posiada komunikacyjnie, kluczowe znaczenie dla całego Osiedla Trzech Krzyży stanowiąc łącznik między ulicami: Aleją Niepodległości i Benedyktyńską. Dojazd do większości uliczek na tym osiedlu nie może nastąpić z pominięciem ul. Bieszczadzkiej. Nawierzchnia ulicy pozostaje w fatalnym stanie, liczne ubytki, nierówności, niewystarczająca szerokość, jak również brak chodników dla pieszych stanowią poważne utrudnienie dla wszystkich użytkowników. Proszę o podjęcie niezwłocznych działań zmierzających do realizacji gruntownego remontu” – czytamy w piśmie radnego.

Odpowiedzi udzieliła zastępczyni prezydenta miasta ds. gospodarczych Elżbieta Gralec.  

"W odpowiedzi na Pana interpelacje z dnia 24.10.2023 r. w sprawie gruntownego remontu nawierzchni ul. Bieszczadzkiej informuję, że stan techniczny tej drogi jest mi doskonale znany. Potrzeba jej modernizacji czy przebudowy, mając na względzie jej funkcje, nie może być w żaden sposób kwestionowana. Z tej tez przyczyny miesiąc temu realizowane były naprawy cząstkowe nawierzchni tej ulicy, o łącznej powierzchni blisko 70 mkw. W najbliższych dniach wykonane zostaną roboty naprawcze związane zapadnięciem jezdni, o nieustalonej dotychczas przyczynie.

Koszt wnioskowanego przez Pana przedsięwzięcia kształtuje się na poziomie minimum 1,3 miliona złotych. Dla jego realizacji niezbędne jest uregulowanie stanu własnościowego niektórych działek gruntowych, a następnie wykonanie stosownej dokumentacji projektowej.

Podejmując takie działania, musimy mieć na uwadze, że w naszym mieście ponad 20 kilometrów dróg  ciągle ma nawierzchnię gruntową. Mieszkańcy oczekują, że to one będą budowane w pierwszej kolejności.

Do czasu modernizacji wymienionej ulicy, będzie ona, podobnie jak inne tej rangi drogi w mieście, utrzymywana i remontowana, poprzez naprawy cząstkowe mieszanką mineralno-bitumiczną" - wyjaśnia wiceprezydent Gralec.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Śnieg na poboczach

2023-12-10

Śnieg na poboczach

Mieszkaniec alei Armii Krajowej zwraca uwagę na niefektywnośc odśnieżania tej ulicy. 
Wieczór dobroci

2023-12-09

Wieczór dobroci

Ludzie dobrej woli zebrali się w sobotę 9 grudnia br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach na charytatywnej imprezie "Świąteczne Kolędowanie". Celem spotkania była zbiórka pieniędzy na leczenie  ponad 2,5 - letniej Amelii Tuz, nowej podopiecznej starachowickiej Fundacji "Zdążyć przed Panem Bogiem" .
 E- Van o starachowickich korzeniach

2023-12-09

E- Van o starachowickich korzeniach

Zasięg 350 kilometrów, tona ładowności, trzy rodzaje zabudowy i opcjonalnie napęd na 4 koła. Tak w skrócie prezentuje się polska elektryczna ciężarówka, będąca dziełem inżynierów spółki Autobox Innovations ze Starachowic przy współpracy z warszawską spółką Ennovation Technology. Prototyp pokazano 5 grudnia br. w zakładzie produkcyjnym w Makowie Mazowieckim.
Charytatywna akcja świąteczna

2023-12-09

Charytatywna akcja świąteczna

Malowanie bombek i ich licytacja to elementy świątecznej akcji charytatywnej, do udziału, w której zaprasza Stowarzyszenie Dolina Kamiennej przy współpracy z Fundacją „Promyk Uśmiechu”.
Nowoczesna ekopracownia zachęca do nauki

2023-12-08

Nowoczesna ekopracownia zachęca do nauki

W starachowickiej Szkole Podstawowej nr 11 powstała nowoczesna ekopracownia. W oficjalnym otwarciu udział wzięli: prezydent miasta Marek Materek, dyrektor Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Ryszard Gliwiński, zastępca prezydenta Marcin Gołębiowski oraz dyrekcja placówki wraz z uczniami.
Trzy kolejne przejścia dla pieszych w Starachowicach zostaną zmodernizowane

2023-12-07

Trzy kolejne przejścia dla pieszych w Starachowicach zostaną zmodernizowane

Zarząd Dróg Powiatowych przeprowadzi modernizację trzech przejść dla pieszych: dwóch w ciągu ulicy Długiej oraz jednego na ulicy Piłsudskiego. Dla większego bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, w tym dla pieszych, na przejściach i w ich obrębach zaprojektowano różne elementy oznakowania i dodatkowe oświetlenie. Przejścia dla pieszych nie będą wyniesione. 
Inwestycje i wydatkowanie gminnych pieniędzy a konsultacje społeczne z mieszkańcami

2023-12-07

Inwestycje i wydatkowanie gminnych pieniędzy a konsultacje społeczne z mieszkańcami

Podczas listopadowej sesji Rady Miejskiej radni zwrócili uwagę na potrzebę organizacji konsultacji społecznych z mieszkańcami. Jako przykład dobrych praktyk, radny Michał Walendzik wskazał na spotkania dotyczące rewitalizacji zarówno Parku Miejskiego, jak i Lubianki, gdzie prezydent i jego współpracownicy spotykali się z mieszkańcami w terenie. 
Dron antysmogowy. Miał być, na razie go nie będzie

2023-12-07

Dron antysmogowy. Miał być, na razie go nie będzie

Sezon jesienno-zimowy to okres, gdzie w Starachowicach wskaźniki jakości powietrza wskazują znaczne przekroczenie. Smog odczuwalny jest w całym mieście, a głównie w tych rejonach, gdzie mieszkańcy swoje domu ocieplają za pomocą pieców.
Ulica Wysockiego potrzebuje remontu

2023-12-06

Ulica Wysockiego potrzebuje remontu

Radny Krzysztof Zuba podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej kolejny raz przypomniał o potrzebie modernizacji ulicy Wysockiego, która po tym jak poprowadzony został tamtędy objazd m.in. dla autobusów komunikacji miejskiej, ulegała znacznej degradacji. 
Prawie 150 tysięcy złotych. Tyle zalega gminie najemca lokalu komunalnego z najwyższym zadłużeniem

2023-12-06

Prawie 150 tysięcy złotych. Tyle zalega gminie najemca lokalu komunalnego z najwyższym zadłużeniem

Blok przy ulicy Kościelnej w Starachowicach, który już na wiosnę 2024 ma być powoli zasiedlany, liczy 103 mieszkania i jest przeznaczony dla obecnych najemców lokali komunalnych znajdujących się w gminnych zasobach. Budowa tego budynku ma umożliwić miastu ruchy w przypadku lokali komunalnych, które znajdują się na terenie całego miasta, a które są na przykład w fatalnym stanie technicznym. Najemcy dostaną propozycje zmiany adresu, jednak... nie wszyscy.