JUŻ W KIOSKU

Nad Lubiankę dojedziemy ulicą Szydłowskiego. Powstało tam nowe miejsce dla turystów  

2023-12-27 09:31:49

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Kończy się inwestycja drogowa realizowana przez Nadleśnictwo Skarżysko. To remont ulicy Szydłowskiego, która biegnie od ul. Myśliwskiej przez las po południowej stronie Lubianki w Starachowicach. 

fot. Gazeta Starachowicka

- W ramach inwestycji przebudowywana jest droga leśna wewnętrzna służąca celom wielofunkcyjnej gospodarki leśnej, droga ta stanowi element docelowej sieci drogowej Nadleśnictwa Skarżysko - informuje zastępca nadleśniczego Michał Farys z Nadleśnictwa Skarżysko-Kamienna. - Droga jest rozbudowywana na długości 1740 m, w tym na długości 1600 m położona zostanie nawierzchnia bitumiczna. Zgodnie z założeniami drogą będzie można dojechać samochodem od ulicy Myśliwskiej i zaparkować po przejechaniu 900 metrów na miejscu parkingowym zlokalizowanym przed rogatką. W ramach przebudowy zostanie wybudowany parking z 27 miejscami parkingowymi, w tym dwoma miejscami dla osób niepełnosprawnych. Uwzględniając potrzeby związane z turystycznym udostępnieniem lasu i oczekiwania społeczne w tym zakresie, w pobliżu ww. miejsc parkingowych wybudowane zostaną obiekty małej architektury tj. 2 wiaty z ławkami wraz z miejscem ogniskowym pomiędzy nimi, koszem na odpady segregowane, ławki, stoły z ławami, stojaki na rowery oraz tablice informacyjne – dodaje.

Wartość zadania wynosi 3 181 998,23 zł brutto. Przetarg wygrała Firma Usługowo-Budowlana „KDBUD” Krzysztof Dychała z Rakowa.

***

Podczas grudniowej sesji Rady Miejskiej radny Tomasz Andrzejewski zapytał o remont ulicy Myśliwskiej.

- Lasy Państwowe kończą remont ulicy Szydłowskiego. Dobrze by było, żeby teraz ulica Myśliwska została wyremontowana. Ona jest w fatalnym stanie. Jak w czasie przedstawia się realizacja tej inwestycji?

- 2,5 hektara ulicy Myśliwskiej należy do terenów leśnych. Jesteśmy teraz na etapie negocjacji z prywatnym właścicielem działki leśnej, żebyśmy mogli tę działkę leśną kupić i wymienić się wtedy z Lasami Państwowymi na działki, żeby ulica Myśliwska w całości stała się własnością gminy. I wtedy rozpoczniemy działania projektowe. Myślę, że to może nastąpić w 2024 roku. Jesteśmy zdeterminowani, żeby tę działkę wymienić – poinformowała zastępca prezydenta Starachowic ds. gospodarczych Elżbieta Gralec. 

fot. Gazeta Starachowicka

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Widmo-bankomat przy Lipowej

2024-07-03

Widmo-bankomat przy Lipowej

Oburzeni Czytelnicy  poinformowali nas o zepsutym od kilku miesięcy bankomacie przy ulicy Lipowej, którego wygląd również pozostawia wiele do życzenia. Zresztą sami możecie to Państwo ocenić na poniższym zdjęciu. 
Policjant ze Starachowic wśród najlepszych dzielnicowych

2024-06-21

Policjant ze Starachowic wśród najlepszych dzielnicowych

Aspirat sztabowy Adam Ślawski z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach zajął drugie miejsce na liście najlepszych kierowników rewiru dzielnicowych województwa świętokrzyskiego w ramach konkursu, zorganizowanego przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.
Walczyli o tytuł

2024-06-21

Walczyli o tytuł "Najtwardszego Strażaka"

Druhowie: Hubert Celuch z OSP Osiny i Marcin Karwacki z OSP na starachowickim osiedlu Michałów wystartowali w zawodach Toughest Firefighter w Opolu. Walczyli o tytuł "Najtwardszego Strażaka". 
Już sześć

2024-06-21

Już sześć "Starusiów" w przestrzeni miasta

 Kilka tygodni temu na terenie miasta ustawiono małe modele kultowych samochodów marki star produkowanych w dawnej Fabryce Samochodów Ciężarowych w Starachowicach. Obiekty, nazywane pieszczotliwie "Starusiami" to nowa forma promocji naszego miasta. Na początku było ich trzy, teraz przybyły trzy kolejne.   
Dzieje się !

2024-06-18

Dzieje się !

Ruszył długo wyczekiwany, zwłaszcza przez mieszkańców południowej części osiedla Michałów, remont ulicy Lenartowskiej. Remont obejmuje wymianę chodników i nawierzchni ulicy. 
UWAGA !!! NIE BĘDZIE WODY

2024-06-17

UWAGA !!! NIE BĘDZIE WODY

 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Starachowicach zawiadamia wszystkich odbiorców wody zamieszkałych w południowej części miasta Starachowice (ulice główne wraz z ulicami przyległymi: Kielecka, Nowowiejska, 6go Września, Jana Pawła II, Moniuszki, Żytnia, Podlesie, Miodowa, Łączna, Smugowa, Podlesie, Wrzosowa, Południowa, Jelenia, Myśliwska) oraz w Wąchocku (ul. Wygoda, Górna), że w dniu 18 czerwca w godz. 8:00 - 22:00 nastąpi przerwa w dostawie wody w związku pracami na sieci wodociągowej – dot. budowy wiaduktu (generalny wykonawca Trakcja SA).
Wspaniały Jubileusz zasłużonych Małżeństw

2024-06-17

Wspaniały Jubileusz zasłużonych Małżeństw

Jubileusz 50. rocznicy ślubu to niezwykła data w życiu wszystkich małżeństw. Złoto jest tradycyjnym symbolem tego jubileuszu, reprezentującym cenną i trwałą naturę miłości, która trwa już 50 lat. To symbol siły, mądrości i bogactwa.
 Jednoczą siły przeciw płatnemu parkowaniu

2024-06-15

Jednoczą siły przeciw płatnemu parkowaniu

Grupa starachowiczan już raz ogłosiła publicznie, że nie zgadza się na propozycję miasta dotyczącą płatnej rezerwacji miejsc na dotąd ogólnie dostępnych parkingach przed blokami przy ulicach Reja, Kochanowskiego i Słonecznej. Na piątkowej sesji rady miejskiej ponowili swój protest przychodząc w licznej grupie na obrady, gdzie poparli ich radni opozycji prezydenckiej próbą przyjęcia rezolucji w tej sprawie. Prezydent Marek Materek argumentował, że płatne parkowanie to nie jego widzimisię, ale realizacja oczekiwań  społecznych. 
W krainie wilka

2024-06-13

W krainie wilka

Po raz piętnasty na terenie Archeoparku w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbył się Festyn Ekologiczny „Zaginiony świat naszej Ziemi”. Były to plenerowe zajęcia dla dzieci ze wszystkich publicznych i prywatnych placówek przedszkolnych oraz najmłodszych klas szkół podstawowych. W obecnej edycji motywem przewodnim było wilk. Uczestnicy przygotowali prace plastyczne zainspirowane tym tematem. 
 Uroczystości

2024-06-11

Uroczystości "Wykusowe" w tym roku pod znakiem okrągłych rocznic

Środowisko Świętokrzyskich Zgrupowań Partyzanckich Armii Krajowej „Ponury”- „Nurt” , Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej i Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej Obwód Świętokrzyski zapraszają na doroczne Uroczystości Wykusowe związane z upamiętnieniem żołnierzy AK dowodzonych przez płk. Jana Piwnika ps. „Ponury” oraz mjr. Eugeniusza Kaszyńskiego ps. „Nurt”.