JUŻ W KIOSKU

"Muzyczna mozaika" i "Chopin w Parku". Rusza sezon artystyczny w Starachowicach

2021-06-13 23:47:19

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Już w najbliższy piątek odbędzie się wyjątkowy koncert chórów na terenie Muzeum Przyrody i Techniki, a dwa dni później, w niedzielę zapraszamy na koncert chopinowski inaugurujący sezon artystyczny w Amfiteatrze Parku Miejskiego w Starachowicach.

 

źródło: Park Kultury

Pierwszy z koncertów, zatytułowany „Muzyczna mozaika” odbędzie się w piątek (18 czerwca) o godz. 18.00 w gościnnych progach Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. W koncercie, który swoimi patronatami objęli Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek i Starosta Powiatu Starachowickiego Piotr Babicki, zobaczymy i usłyszymy wykonawców ze Szkoły Chóralnej Parku Kultury w Starachowicach: Zespół Wokalny „Małe Portamento”, Zespół Wokalny „Portamento”, Chór Kameralny „Portamento”, Chór Żeński „Kamerton”, Chór Mieszany „Kamerton”, a także Anetę Foremniakowską-akompaniament oraz Bożenę Magdalenę Mrózek-dyrygenta, pomysłodawczynię koncertu. W programie utwory miłe, łatwe i przyjemne opracowane w sezonie artystycznym 2020/2021.

Wstęp na wydarzenie jest wolny, jednak ze względu na ograniczenia wynikające z przepisów sanitarnych. podczas koncertu obowiązywać będzie ograniczona liczba miejsc. Jeśli zabraknie miejsc w Hali Lejniczej, będzie można go wysłuchać na świeżym powietrzu (organizator zapewnia miejsca siedzące).

Natomiast w niedzielę (20 czerwca) o godzinie 17.00, odbędzie się zapowiadany koncert chopinowski, który będzie inaugurował sezon artystyczny w Amfiteatrze Parku Miejskiego w Starachowicach. Z koncertem „Chopin w Parku” wystąpi trójka wybitnych solistów: Ludmiła Worobec-Witek skrzypce, Artur Jaroń- fortepian i prowadzenie oraz Eryk Parchański-fortepian. W programie kompozycje Fryderyka Chopina w wersji na skrzypce i fortepian oraz utwory Henryka Wieniawskiego, Ignacego Jana Paderewskiego.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, natomiast odbędzie się w reżimie sanitarnym - zgodnie z aktualnymi wytycznymi.

/źródło: Park Kultury/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Tak oddaliśmy cześć Powstańcom Styczniowym

2023-01-27

Tak oddaliśmy cześć Powstańcom Styczniowym

Za nami 160. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego – największego w historii niepodległościowego zrywu, które rozpoczęło się w nocy z 22 na 23 stycznia 1863 roku. Było ono najdłużej trwającym zrywem niepodległościowym po rozbiorach Polski, nigdy bowiem nie porzuciliśmy marzeń o wolnej Polsce.
Zmiana godzin pracy miejskiej biblioteki

2023-01-26

Zmiana godzin pracy miejskiej biblioteki

Czas ferii to zmiany w godzinach pracy filii Miejskiej Biblioteki Publicznej. Sprawdźcie. 
Cudowny wieczór z Kiepurą

2023-01-26

Cudowny wieczór z Kiepurą

Hipnotyzujący głos, a oczy pełne ognia i bystre. Jan Kiepura, Polak, który miał świat u stóp, podobnie zresztą jak kobiety. To między jego piosenki zabrzmiały w szkolnej hali w Mircu. Koncert "Uśmiechnij się z Kiepurą" okazał się hitem, a gościem specjalnym był znakomity śpiewak Jacek Wójcicki. 
Wycieczka do Tyrolu

2023-01-25

Wycieczka do Tyrolu

Potężne szczyty, dzikie przełęcze i pierwotne krajobrazy parków. Tak, to Tyrol do którego w podróż zabrali jego miłośnicy Anna i Mariusz Śledziowscy – pasjonaci wycieczek górskich.
Przepisz mnie - zachęca Mały Książę

2023-01-25

Przepisz mnie - zachęca Mały Książę

Z okazji 80 - lecia pierwszego wydania „Małego Księcia” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, zorganizowano ogólnopolską akcję przepisywania książki. 
Żeglowanie jest koniecznością

2023-01-23

Żeglowanie jest koniecznością

Marzenia. Są tym, co pozwala naszej duszy latać. Są bogactwem. Muzyką, poezją  i barwą życia. Dzięki nim nie stoimy w miejscu. Z marzeń rodzą się baśnie, z baśni wielkie czyny, z nich zaś bohaterowie. A potem to już lądy nieznane, wiatr co po falach gna i daleka droga.
Marzy Ci się kariera aktorska?

2023-01-22

Marzy Ci się kariera aktorska?

Jest szansa się sprawdzić, wystarczy zgłosić się na casting. Zaprasza Muzeum Wsi Kieleckiej. 
Od lat walczy z podstępną chorobą

2023-01-21

Od lat walczy z podstępną chorobą

Stwardnienie rozsiane zabiera jej sprawność i  radość. To częste pobyty w szpitalach, terapie sterydami rehabilitacja i codzienne przyjmowanie dużej ilości lekarstw.  - Jeśli znasz mnie bliżej, wiesz, że walczę, że nie chcę siąść na wózek, że staram się, pomimo przeciwności i bólu, w miarę możliwości, żyć aktywnie, choć przychodzi mi to z coraz większym trudem - mówi Katarzyna Kotowska i prosi o pomoc w leczeniu oraz rehabilitacji. 

2023-01-20

"Słoneczko" gra z WOŚP

Ostatni obraz na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy namalowany. Tym razem za pędzle chwycili Małgorzata Zatorska i Marcin Gołębiowski. I sama jestem ciekawa co z tego wynikło, bo o ile Gosia ma artystyczne zapędy, to o wiceprezydencie wiemy tylko, że onegdaj - pod banderą Wagnera - piracka dusza się w nim obudziła
Pod hasłem nazistowskiej policji

2023-01-19

Pod hasłem nazistowskiej policji

Roli policji w nazistowskich Niemczech poświęcona jest nowa czasowa wystawa prezentowana w starachowickim Muzeum Przyrody i Techniki. To 9 tablic, które opisują m.in. rolę policji po przejęciu władzy przez Adolfa Hitlera w styczniu 1933 r., rozwój jej struktur, czy czołowe osoby odpowiedzialne za funkcjonowanie policji w tamtym czasie. Mieszkańcy będą mogli ją oglądać do końca kwietnia.