JUŻ W KIOSKU

Morsy pływały dla Niepodległej

2021-11-19 10:56:49

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Najbardziej szalona ekipa Starachowic, która czeka na pierwsze oznaki zimy, by wskoczyć do lodowatej wody. I o ile rozumiemy miłość do zimna (bo za upałami "Zielona" niespecjalnie przepada) to woda w minusowej temperaturze wprawia nas w zdecydowane brrrrrrrr

Starachowicki Klub Wektor

Mają za sobą rozpoczęcie sezonu, 24 października mieli wszystko, co im było do szczęścia potrzebne - 10 stopni wody, lekki wiaterek i energetyzującą kąpiel. Tak, to było to.

Idąc za ciosem, to właśnie w wodzie postanowili oddać cześć Niepodległej. Woda tym razem sprzyjała bardziej (6 stopni), wspólne śpiewanie pieśni legionowych, toasty, świętomarcińskie rogale i grzaniec, który rozgrzewał ciała i dusze. Wesoło, kolorowo, muzycznie, przyjaźnie - tak morsy oddały cześć Najjaśniejszej Rzeczypospolitej.

Ale to nie wszystko. 18 klubowiczów Starachowickiego Klubu Wektor wybrało się do Rzeszowa na II Ogólnopolską Sztafetę Pływacką Klubów Morsów o Puchar Prezydenta Miasta. Zabawa zabawą, ale chodziło przecież także o sportową rywalizację, starachowickie morsy pokazały się znów z dobrej strony -  wektorowe ekipy zajęły 4 i 9 miejsce.

Do szybkiego zobaczenia przy następnych okazjach i niech zima przyjdzie jak najszybciej.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
O grudniu

2021-12-07

O grudniu

Od grudy pochodzi, co zresztą nie dziwi. W końcu gruda zamarzniętą ziemię oznacza, o to zimą nietrudno. Ale czy tylko? Zapraszamy na kilka słów o grudniu.
Spotkanie autorskie z Grzegorzem Rakiem

2021-12-07

Spotkanie autorskie z Grzegorzem Rakiem

Miejska Biblioteka Publiczna w Starachowicach zaprasza na spotkanie autorskie z Grzegorzem Rakiem – prozaikiem, autorem opowiadań i powieści - 9 grudnia 2021 r. o godz. 18:00 do Czytelni MBP przy ul. Kochanowskiego 5..  
Dziś pizza dla Patryka

2021-12-07

Dziś pizza dla Patryka

Dziś wszystkich chętnych zapraszamy do składania zamówień w Pizzeria/ Restauracja Balbinka.
Mikołaj odwiedził chore dzieci

2021-12-06

Mikołaj odwiedził chore dzieci

Nie lada niespodzianka czekała w minioną niedzielę na dzieciaki, przebywające w starachowickim szpitalu. Odwiedził je bowiem Święty Mikołaj wraz ze Śnieżynką.
10. Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Piosenek Bożonarodzeniowych

2021-12-05

10. Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Piosenek Bożonarodzeniowych

Ruszył termin nadsyłania swoich wykonań kolęd i piosenek bożonarodzeniowych w ramach 10 Ogólnopolskiego Festiwalu organizowanego przez Park Kultury w Starachowicach. Festiwal ma formułę konkursu wokalnego dla solistów amatorów. Dla jego laureatów przewidziane zostały nagrody pieniężne i upominki. Zgłoszenia należy nadsyłać to 31 grudnia 2021 roku.
Jesień w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym

2021-12-05

Jesień w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym

Listopad w starachowickim Ośrodku Szkolno Wychowawczym przebiegał intensywnie, podopieczni placówki brali udział w zajęciach kulturalnych, sportowych, znaleźli także czas na relaks.
Z okazji Barbórki...

2021-12-04

Z okazji Barbórki...

Pamiętając o góniczych tradycjach naszego pięknego miasteczka przywołajmy dziś postacie Tych, którzy cężko pracowali na rzecz dzisiejszych Starachowic.
Spowiedź niedokończona...

2021-12-04

Spowiedź niedokończona...

To malutka, pięknie wydana książeczka L. Wiśniewskiego, z króciutkimi opowiadaniami. 
„Wiarusy” w Hrubieszowie

2021-12-04

„Wiarusy” w Hrubieszowie

W swoim czasie spełnili swój obowiązek wobec Ojczyzny, obecnie będąc już pod „kapeluszem”, dbają o chlubną pamięć oręża polskiego uczestnicząc w wielu świętach państwowych oraz tych równie ważnych dla regionu. Podczas takich właśnie uroczystości chętnie je uświetniają występując na estradach o dowolnym prestiżu, nie pomijając tych zagranicznych. Mowa ty o naszym starachowickim Zespole Estradowym „Wiarusy”.