JUŻ W KIOSKU

Morskie klimaty w starachowickiej bibliotece

2022-06-26 09:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Wakacyjna oferta bibliotek dla dzieci w tym roku pachnie morzem... Na „Bibliotecznej Łodzi” najmłodsi spotkają się z Wagnerem.
Biblioteka „Nad Skałą” zaprasza:
w każdy czwartek lipca – 7.07, 14.07, 21.07 i 28.07 o godz. 10:00 na cykl zajęć literacko- plastycznych pod wspólnym tytułem „Morskie Opowieści”. Spotkania odbędą się w Filii nr 1 przy ul. Staszica 9. Tel. 41-274-80-88
 
Biblioteka „Plastuś” zaprasza:
02.08. - „Morskie horyzonty”- warsztaty plastyczne.
09.08. - „Baśnie niespokojnych oceanów”- zajęcia literacko-plastyczne rozwijające kompetencje czytelnicze u dzieci.
16.08. - „Niezwykłe przygody żeglarza” - zajęcia biblioedukacyjne, zabawy ruchowe, gry integracyjne.
23.08. - „Z Księgi Mórz i Oceanów” - zajęcia literackie promujące czytelnictwo wśród dzieci.
30.08. - „I znów w spokojnym porcie” - wystawa prac o tematyce marynistycznej, zakończenie morskiej przygody z Wagnerem i Plastusiem.
Wszystkie spotkania odbędą się w sierpniowe wtorki o godz. 13.00 w Plastusiu ul. Żeromskiego 8. Tel. 41 274-61-81.
INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Drzazgi bólu i okruchy optymizmu

2024-05-24

Drzazgi bólu i okruchy optymizmu

Pracuje jako kierowniczka Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Starachowicach. A pisarstwo: poezja i proza jest ważnym dodatkiem do codzienności, która dla Moniki Telki jest najważniejszym źródłem inspiracji. Dostrzega w niej tematy do literackich przemyśleń, bo ma tę typową dla artystycznych dusz wrażliwość i uważność. Właśnie wydała drugi tomik swoich egzystencjalnych wierszy pt "Drzazgi". Znajdziemy tu całą paletę zjawisk, uczuć i przeżyć, które składają się na ludzkie życie.   
Wspomnienie patriotycznego zamachu

2024-05-22

Wspomnienie patriotycznego zamachu

Powiatowa Rada Pamięci w Starachowicach oraz Związek Harcerstwa Polskiego- Hufiec Starachowice zapraszają do wzięcia udziału w uroczystych obchodach 80. rocznicy zamachu na inspektora radomskiego Gestapo Ericha Schütze, dokonanego przez żołnierzy Armii Krajowej Podobwodu „Wola” (Starachowice).  
Sobotnie spotkanie z muzyką żydowską i etniczną

2024-05-21

Sobotnie spotkanie z muzyką żydowską i etniczną

25 maja o godzinie 17.00 zapraszamy wszystkich mieszkańców Starachowic do Amfiteatru w Parku Miejskim na koncert "Hava Nagila-Radujmy się!"
Wraca pamięć o starachowickich górnikach

2024-05-20

Wraca pamięć o starachowickich górnikach

Miejska Biblioteka Publiczna w Starachowicach zaprosiła uczniów szkół średnich do odkrycia górniczej przeszłości naszego miasta: licznych tu niegdyś kopalń żelaza i zatrudnionych w nich ludzi. W ramach projektu „Młodzież SZYBuje” zaplanowano historyczne wykłady, wirtualny spacer śladami górniczych zabytków oraz konkurs literacki z nagrodami pieniężnymi na temat życia górników.        
Miłość do książek i dziecięcych czytelników

2024-05-18

Miłość do książek i dziecięcych czytelników

Uśmiechnięta, energiczna, zakochana równie mocno w książkach co w spotkaniach z małymi czytelnikami, dla których prowadzi literackie zajęcia w kierowanej przez siebie filii "Plastuś" Miejskiej Biblioteki Publicznej w Starachowicach. Pomysłowość i zaangażowanie Magdaleny Mroczek zostało docenione tytułem "Świętokrzyski Bibliotekarz Roku 2023", przyznanym w konkursie Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. 
Zdjęcia i poezja uznanego kieleckiego artysty

2024-05-10

Zdjęcia i poezja uznanego kieleckiego artysty

Starachowickie Towarzystwo Fotograficzne i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na otwarcie wystawy fotografii Pawła Pierścińskiego.
Nowe miejsce dla miłośników sztuki

2024-05-09

Nowe miejsce dla miłośników sztuki

W Starachowicach już niebawem rozpocznie dzialałność prywatna galeria sztuki prowadzona przez Czesława Kotwicę, malarza pochodzącego z gminy Brody.     
Nowy laur za ilustrację prasową

2024-05-09

Nowy laur za ilustrację prasową

Uhonorowany ponad setką zwycięstw, prestiżowych nagród i wyróżnień o zasięgu globalnym, europejskim i światowym starachowicki grafik Marcin Bondarowicz prezentuje swój najnowszy sukces. To nagroda specjalna za pracę ilustrującą artykuł w znanym tygodniku "Polityka". Została przyznana artyście przez jury Ogólnopolskiego Konkursu na Rysunek Prasowy im. Aleksandra Wołosa, zorganizowanego przez Warmińsko-Mazurski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w Olsztynie.
Niekonwencjonalne spotkanie z literaturą

2024-05-06

Niekonwencjonalne spotkanie z literaturą

Andrzej Rojek i Miejska Biblioteka Publiczna w Starachowicach zapraszają dorosłych bywalców na XLVI Głośne Czytanie Nocą pt. „Między półkami, czyli co piszczy w bibliotece”.
W dniach 14-16 maja br. na Rynku stanie pawilon z wystawą kultury żydowskiej

2024-05-06

W dniach 14-16 maja br. na Rynku stanie pawilon z wystawą kultury żydowskiej

Park Kultury w Starachowicach wraz z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN po raz drugi mają zaszczyt zaprosić wszystkch mieszkańców Starachowic do uczestnictwa w projekcie "Muzeum na kółkach".