JUŻ W KIOSKU

Mikołaj na ulicach Starachowic


Warning: mime_content_type(/lokalnainfo/htm/a/39/IWONA-FOTO/Mikolaj1_mn.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /lokalnainfo/htm/sys/class/Fotka.php on line 352

Warning: mime_content_type(/lokalnainfo/htm/a/39/IWONA-FOTO/Mikolaj1_mn.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /lokalnainfo/htm/sys/class/Fotka.php on line 356

Warning: mime_content_type(/lokalnainfo/htm/a/39/IWONA-FOTO/Mikolaj1_mn.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /lokalnainfo/htm/sys/class/Fotka.php on line 352

Warning: mime_content_type(/lokalnainfo/htm/a/39/IWONA-FOTO/Mikolaj1_mn.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /lokalnainfo/htm/sys/class/Fotka.php on line 356
2023-12-04 13:32:13

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Mikołajki to jeden z tych dni, na które czekają dzieciaki na całym świecie i to niezależnie od wieku. Po raz kolejny Mikołaj w dniach 6 - 15 grudnia br. odwiedzi dzieci ze wszystkich starachowickich osiedli. Nie zapomni też o małych pacjentach oddziału pediatrycznego naszego szpitala. Na wydarzenie zaprasza Park Kultury w Starachowicach. 

„Mikołaj w trasie“ 2023 - plan przejazdu:

6 grudnia (środa) 

16.35 - przyjazd Mikołaja do Parku, przekazanie kluczy do miasta Mikołajowi

17.00 - postój wozu Mikołaja pod Urzędem Miejskm, odwiedziny Oddziału Pediatrycznego w starachowickim szpitalu

18.00-19.00- postój przy Lodowisku Miejskim - oficjalne otwarcie Lodowiska

7 grudnia (czwartek) 

18.00 -19.00 -  postój na placu Na Szlakowisku

8 grudnia (piątek)

18.00 -19.00 - postój przy Hali Miejskiej ul. Jana Pawła II

9 grudnia (sobota)

18.00 -19.00 -  postój Michałów  ul. Lenartowska przy ścieżce STARa

11 grudnia  (poniedziałek)

18.00 -19.00 - postój na parking przy porcie Lubianka

12 grudnia  (wtorek)

18.00 -19.00 - postój na ul. Murarskiej

13 grudnia (środa) 1

8.00 -19.00 - postój na ul. Żeromskiego

14 grudnia (czwartek)

18.00 -19.00 - postój na placu Rynek

15 grudnia (piątek)

17.00-19.00 - postój na JarmarkU BożonarodzeniowyM na placu "Pod skałkami" przy alei Armii Krajowej 

 Wydarzenie jest współfinansowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Starachowicach.

Pojazd Mikołaja zatrzymuje się TYLKO w wyznaczonych zgodnie z harmonogramem miejscach postoju, z wyjątkiem sytuacji losowych niezależnych od Organizatora.Na wyznaczonym w harmonogramie miejscu postoju pojazdu Mikołaja będziemożliwość zrobienia zdjęcia z Mikołajem. Informujemy, że podczas akcji „Mikołaj w trasie” wykonywane będą materiały promocyjne (zdjęcia, filmy), które będą umieszczane na stronie internetowej Organizatora,Urzędu Miasta, w mediach społecznościowych oraz lokalnych i regionalnych mediach. Udział w akcji jest równoznaczny z akceptacją regulaminu i wyrażeniem zgody na upublicznienie wizerunku.Organizator zastrzega sobie możliwość zmian trasy podczas trwania akcji.

 info nadesłana

 


 

 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Ponad tysiącletni miecz

2024-02-28

Ponad tysiącletni miecz

Datowany na VIII wiek n.e. żelazny miecz, znaleziony w ubiegłym roku przez Grupę Ochrony Zabytków FORT z Wąchocka w lasach starachowickich, został poddany konserwacji przez Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Kielcach. Docelowo ma zostać przekazany Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.   
U nas spędził ostatnie lata życia

2024-02-26

U nas spędził ostatnie lata życia

Józef Szaybo pochodził z północno-wschodniej Polski i głównie na tym terenie walczył jako uczestnik powstania styczniowego. Do Starachowic, czyli dawnego Wierzbnika trafił już jako weteran. W latach 80 - tych XIX wieku znalazł tu pracę urzędnika w zakładach przetwórstwa żelaza oraz miejsce wiecznego spoczynku. 25 lutego br. z inicjatywy starachowickich działaczy PiS uczczono 113. rocznicę jego śmierci.  
Miłość niejedno ma imię

2024-02-22

Miłość niejedno ma imię

Lirycznie i satyrycznie. Wierszem i piosenką. Seniorzy ze Starachowic na różne sposoby przekazywali tę prawdę, że "Wszystko, czego potrzebujesz to miłość".  
Recytatorski turniej dla młodzieży i dorosłych

2024-02-20

Recytatorski turniej dla młodzieży i dorosłych

Park Kultury w Starachowicach zaprasza na eliminacje rejonowe do 69 .Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, którego organizatorem jest działające od ponad 100 lat Towarzystwo Kultury Teatralnej w Warszawie.
Gdzie Polska przetrwała na Litwie?

2024-02-16

Gdzie Polska przetrwała na Litwie?

Ślady polskości na Litwie, w czasie ubiegłorocznego pobytu w tym kraju, odkrywali Justyna i Daniel Kasperkiewiczowie, podróżnicze małżeństwo związane z Międzyszkolnym Oddziałem PTTK w Starachowicach. Najwięcej znaleźli ich w miejscowości Soleczniki i w okolicach, gdzie bez problemu porozumiewali się po polsku z mieszkańcami z dumą podkreślającymi swoje związki z naszym krajem. O małej Polsce na Litwie opowiadali w czasie piątkowego (16 luty br.) spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Starachowicach.  
Feryjny koncert w Parku Kultury

2024-02-14

Feryjny koncert w Parku Kultury

Park Kultury w Starachoicach serdecznie zaprasza na "Zimowy koncert" - koncert piosenek w wykonaniu uczestników zajęć feryjnych "Solo i w zespole z Mrózkami".
W cieple sztuki

2024-02-11

W cieple sztuki

W tym ognisku ogrzewają się młode talenty plastyczne naszego miasta i powiatu. Tu nabierają biegłości w malarstwie, grafice, czy rzeźbie, a potem doskonalą go na prestiżowych uczelniach i zostają twórcami z powołania. Dzieje się tak już od 35 lat. Państwowe Ognisko Plastyczne w Starachowicach świętowało to wydarzenie w miniony piątek 9 lutego br.         
Zaproszenie na ferie

2024-02-01

Zaproszenie na ferie

Zimowa przerwa od nauki szkolnej potrwa od 12 do 25 lutego br. Działające w Starachowicach placówki  kulturalno - sportowe już mają przygotowaną ofertę dla dzieci i młodzieży na spędzenie wolnego czasu. Szczegóły nasi Czytelnicy znajdą nie tylko w artykule, ale też na stronie internetowej "Gazety Starachowickiej" i naszym profilu na FB.           
Góry, niedźwiedzie i ona

2024-01-31

Góry, niedźwiedzie i ona

Starachowiczanie mieli okazję posłuchać fascynującej opowieści o pokonaniu na piechotę i w samotności ponad 2 tysięcy 300 km przez góry Karpaty. Dokonała tego Ewa Chwałko, podróżniczka pochodząca z Dolnego Śląska. To pierwszy taki wyczyn w Polsce i drugi na świecie w wykonaniu kobiety. Amatorka ekstremalnych wyzwań na spotkaniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Starachowicach barwnie opowiadała o niemal 3 miesięcznej wędrówce w warunkach surowego wysokogórskiego klimatu. O zmaganiach z wiatrem, zimnem i brakiem wody, noclegach w zrujnowanych chatach zawalonych śniegiem i o zagrażających życiu spotkaniach z niedźwiedziami. Ale też o zachwycającym pięknie przyrody, które wynagradzało wysiłek przeprawy przez karpackie szczyty
Taniec porwał starachowickich seniorów

2024-01-30

Taniec porwał starachowickich seniorów

140 seniorów z organizacji działających na rzecz osób starszych w naszym mieście bawiło się na potańcówce w stylu lat 70-tych w sali Olimpia Urzędu Miejskiego w Starachowicach. Na imprezie pojawił się także prezydent Marek Materek.