JUŻ W KIOSKU

Miejska "winniczka" zostanie ogrodzona

2022-10-12 10:17:48

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Winorośle, które w ramach miejskiej winniczki zostały rok temu posadzone na skarpie w okolicy Galerii Skałka przy al. Armii Krajowej w Starachowicach, zostaną ogrodzone. I choć nie nie wszystkie sadzonki się przyjęły, magistrat nie rezygnuje z przedsięwzięcia. 

fot. Gazeta Starachowicka

Ogłoszone zostało postępowanie mające na celu wyłonić firmę, która wykona ogrodzenie w formie prostokąta 7m x 1,5 m.  Zapytaliśmy w Urzędzie Miejskim w Starachowicach o jego rozstrzygnięcie. 

- Zakończyło się postępowanie ofertowe na wyłonienie wykonawcy „Budowy ogrodzenia o długości 17 metrów wokół winniczki miejskiej znajdującej się na placu rekreacyjnym przy al. Armii Krajowej w Starachowicach (forma prostokąta 1,5m x7 m)”. We wskazanym terminie wpłynęły 3 oferty na realizację tego zadania. Złożone oferty opiewały na następujące kwoty brutto:  Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „Betix” Krzysztof Lalewicz – 2.750,00 zł brutto, Zakład budowy i konserwacji terenów zielonych Henryk Pryciak – 2.639,58 zł brutto, Zakład Usług Komunalno-Ogrodniczych Tomasz Pryciak – 4.059,00 zł brutto - informuje rzecznik prasowy starachowickiego magistratu, Leszek Kowalski. - W wyniku przeprowadzonego postępowania na platformie zakupowej Open Nexus, dokonano wyboru najkorzystniejszej oferty cenowej przedstawionej przez Zakład Budowy i Konserwacji Terenów Zielonych Henryk Pryciak ze Starachowic - dodaje.

Podczas wrześniowej sesji Rady Miejskiej z wydatkowania gminnych funduszy na "miejską winniczkę" nie był zadowolony radny Dariusz Grunt. 

- Myślę, że pomysł miejskiej winniczki był fajny, ale się nie sprawdził. Wiem, że takie ogrodzenie to nie będzie wielki wydatek, ale czy jest sens wydawania tych pieniędzy? Do jakich celów ma służyć ta winniczka? Tylko dekoracyjnych, szkoleniowych, czy do promocji? Kto będzie ją utrzymywał? Z jakich środków? - pytał radny. - Takie miejsce trzeba profesjonalnie utrzymywać i komuś za to zapłacić. Odstąpcie od tego. Był pomysł, nie wyszedł, trudno - powiedział Dariusz Grunt i z ironią dodał, że "w takim ogrodzeniu chyba lepiej słonia postawić, bo będzie on większą atrakcją turystyczną niż winniczka".

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Czy w Starachowicach powstanie publiczny żłobek? Prezydent miasta odpowiada

2023-01-26

Czy w Starachowicach powstanie publiczny żłobek? Prezydent miasta odpowiada

Podczas wtorkowej (24 stycznia br.) konferencji prasowej, radna Rady Powiatu Agnieszka Kuś zaapelowała do władz Starachowic o utworzenie w mieście publicznego żłobka. Mówiła m.in. o programie Maluch+ i kosztach, jakie ponoszą rodzice za opiekę w prywatnych żłobkach w Starachowicach, w porównaniu do publicznej placówki w Skarżysku-Kamiennej.
Honorowy Krwiodawca a bezpłatne przejazdy komunikacją miejską

2023-01-26

Honorowy Krwiodawca a bezpłatne przejazdy komunikacją miejską

Do redakcji Gazety Starachowickiej z prośbą o interwencję zwrócił się Czytelnik, który ma żal do władz, że jako "Honorowy Krwiodawca (niebędący mieszkańcem Starachowic) nie może korzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej". Jak zauważa, inne miasta województwa taki przywilej stosują.
Radni PiS krytykują działania starachowickiego samorządu

2023-01-25

Radni PiS krytykują działania starachowickiego samorządu

W budynku przy ulicy Żeromskiego w Starachowicach, gdzie w przeszłości mieścił się Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjnej i Kompensacyjnej, miała powstać filia Środowiskowego Domu Samopomocy dla 30 osób, w tym także całodobowej dla osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Budynek nadal stoi pusty, a dotacja w kwocie ponad 1,1 mln zł, którą Gmina Starachowice pozyskała z rezerwy budżetu państwa, nie została w pełni wykorzystana. 
PiS i pytania do Donalda Tuska

2023-01-25

PiS i pytania do Donalda Tuska

PO i PSL to czasy, gdy nasza gospodarka jest podporządkowana Rosji. To był rząd, który pozbawił obronności nasz kraj, nie chcę myśleć, co by było z naszym krajem, gdyby w 2015 roku do władzy nie doszło Prawo i Sprawiedliwość - mówiła podczas poniedziałkowej konferencji (23 stycznia br.) poseł Agata Wojtyszek, pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości w okręgu, do którego należą Starachowice. 
Bezpieczne ferie

2023-01-24

Bezpieczne ferie

Ferie już za kilka dni. Wybierasz się na zimowy wypoczynek do któregoś z krajów Unii Europejskiej? Nie zapomnij o EKUZ. Karta jest bezpłatna, wydaje ją NFZ.
Brakuje krwi. We wtorek będzie można ją oddać w Starachowicach

2023-01-23

Brakuje krwi. We wtorek będzie można ją oddać w Starachowicach

"Drodzy Krwiodawcy! Pilnie potrzebna krew i płytki krwi dla pacjentów świętokrzyskich szpitali! Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa prosi o pilne zgłaszanie się do czynnych placówek służby krwi na terenie województwa świętokrzyskiego" - informuje RCKiK w Kielcach. We wtorek (24 stycznia br.) krew będzie można oddać w Starachowicach. Akcja odbędzie się w godz. 9:00 - 12:00 w Urzędzie Miejskim w Starachowicach, przy ul. Radomskiej 45.
Szkoła rodzenia w starachowickim szpitalu bezpłatna dla wszystkich

2023-01-23

Szkoła rodzenia w starachowickim szpitalu bezpłatna dla wszystkich

Dyrekcja Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach podjęła decyzję o zawieszeniu opłat za zajęcia Szkoły Rodzenia. Do tej pory z bezpłatnej opcji mogły skorzystać jedynie mieszkanki powiatu starachowickiego, które zadeklarowały chęć porodu w Oddziale Położniczo-Ginekologicznym z Salą Porodową w naszej placówce. Teraz z bezpłatnych zajęć mogą skorzystać wszystkie kobiety i to nie tylko z naszego regionu, a zwolnienie z opłaty obowiązuje do końca 2023 roku.
Rada Rozwoju Miasta przyjęła roczne sprawozdanie

2023-01-23

Rada Rozwoju Miasta przyjęła roczne sprawozdanie

Za nami kolejne posiedzenie starachowickiej Rady Rozwoju Miasta, czyli ciała opiniodawczo-doradczego powołanego w ramach realizacji projektu „Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego”. Głównym przedmiotem ostatniego spotkania było zatwierdzenie sprawozdania rocznego z realizacji projektu norweskiego.
Po nocnym wypadku w zakładach mięsnych w Starachowicach. Oświadczenie firmy

2023-01-20

Po nocnym wypadku w zakładach mięsnych w Starachowicach. Oświadczenie firmy

W piątkową (20 stycznia br.) noc, około godziny 2 w starachowickich zakładach mięsnych Animex doszło do wypadku, w którym ucierpiała 40-letnia kobieta. Komunikat dotyczący zdarzenia wydała firma Animex Foods. 
Wylegitymowani podczas wizyty prezesa Kaczyńskiego

2023-01-20

Wylegitymowani podczas wizyty prezesa Kaczyńskiego

Podczas poniedziałkowej (16 stycznia br.) wizyty w Starachowicach Jarosława Kaczyńskiego, przy ulicy Radomskiej, podobniej jak rok temu, pojawiła się grupa protestujących osób.