Międzynarodowe biegowe święto

2023-08-15 19:42:04

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Lejący się z nieba żar nie przeszkodził stu czterdziestu trzem uczestnikom XXIV Międzynarodowego Biegu im. Stanisława Staszica w Brodach stanąć na starcie i walczyć o jak najlepsze wyniki.

Głównym organizatorem sportowego święta jest Ludowy Klub Biegacza "Rudnik" we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego, Wojewodą Świętokrzyskim, Powiatem Starachowickim, Urzędem Gminy Brody, Świętokrzyskim Zrzeszeniem LZS w Kielcach oraz firmami prywatnymi. Przypomnijmy, celem imprezy, która odbyła się już po raz 24. jest m.in.: popularyzacja biegania jako formy czynnego wypoczynku, upowszechnienie wśród dorosłych biegania, jako najtańszej i ogólnodostępnej formy rekreacji, wyłonienie najlepszych i utalentowanych biegaczy oraz promocja gminy Brody. W minioną niedzielę w Brodach zgromadziło się 143 uczestników biegu oraz mnóstwo kibiców, którzy dopingowali zarówno młodzież i dzieci, jak i uczestników biegu głównego wzdłuż Zalewu Brody Iłżeckie. Na starcie biegu głównego na dystansie 10 km stanęło 76 uczestników. Podium zdominowali biegacze LKB "Rudnik". Pierwsze miejsce, z czasem 00:31:02,47 zajął Sylwester Lepiarz, drugi był Andrzej Starżyński, a trzecie miejsce zajął Tomasz Biskupski. Barwy "Rudnika" reprezentowali także Piotr Jaśtal i Dariusz Sikora, którzy zajęli odpowiednio piąte i dziesiąte miejsce, Fabian Wieczorkiewicz, Bartosz Świercz, Jakub Słomiński, Andrzej Lasota, Agnieszka Matysek, Sylwester Dudek i Rafał Zarychta. W kategorii Skrzatów najlepszy czas uzyskał Marcel Kowalik, który do mety dobiegł w 00:00:09.23, wśród Skrzatów Starszych z najlepszego wyniku (00:00:12.26) cieszył się Jan Kucharczyk. W kat. dzieci z rocznika 2014-2015 najszybszy był Maksymilian Młynarczyk, który dystans pokonał w 00:00:17.30, w r. 2012-2013 zaś Aleksander Młynarczyk (00:01:12.78), r. 2010-2011 to triumf Damiana Wróbla z Buska - Zdroju (00:02:28.35), a reprezentanta LKB "Rudnik" Maksymilian Dziułka był trzeci. Klub w tej kategorii reprezentowali także: Julia Kaczmarska, Lena Słomińska, Dominika Myszka i Zofia Sikora. W kategorii r. 2008-2009 natomiast z czasem 00:01:04 zwyciężył Jakub Słomiński z LKB "Rudnik", a jego klubowa koleżanka Zuzanna Pocheć była trzecia. Zuzanna Jędrzejewska zaś zajęła piąte miejsce. W grupie dzieci z r. 2006-2007 najlepsza była Aleksandra Sobolewska z LKS Zuza Running Team, druga była jej klubowa koleżanka Maja Pawlak, a trzecia Anna Kawecka z KS Athletics Busko - Zdrój. Juliusz Lipa i Weronika Pater z "Rudnika" zajęli odpowiednio siódme i dziewiąte miejsce. W kategorii r. 2004-2005 natomiast zwyciężyła Wiktoria Kowalik z LKB "Rudnik", druga była Lena Słomińska, a trzecia: Julia Kaczmarska. Czwarte i piąte miejsce należały do młodych biegaczy z UKSM Ekipa Bielachy Kielce.

- Dziękujemy wszystkim, bez których ta impreza nie mogła się odbyć. Wszystkim instytucjom oraz sponsorom. W szczególności gminie Brody na czele z panią wójt Marzeną Bernat za wsparcie corocznej edycji biegu staszicowskiego oraz wszelką pomoc, jaką otrzymujemy. Dziękujemy ekipie Personal Best odpowiedzialnej za zapisy oraz pełne wyniki wszystkich biegów. Dziękujemy kibicom, którzy dopingowali zarówno na stadionie w Brodach podczas zmagań najmłodszych jak i na trasie biegu głównego - mówili tuż po biegach organizatorzy, zapraszając już teraz na kolejną 25. jubileuszową edycję biegu.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Artystyczne popisy akrobatów

2024-07-07

Pierwszy Wewnętrzny Turniej Szarfowy, zorganizowany przez ekipę szkoły Akro Star w Starachowicach przeszedł już do historii. Emocje już nieco opadły, czas więc na podsumowanie, które przygotowaliśmy we współpracy z Anną Chruścielewską.
Zwycięstwo Akademików w Iłży

2024-06-30

Podpieczni trenera Adriana Wołczyńskiego z Akademii Piłkarskiej SKS STAR Starachowice okazali się bezkonkurencyjni w turnieju Podzamcze Cup 2024 i stanęli na najwyższym stopniu podium.
Nowy zawodnik w zielono-czarnej ekipie

2024-06-29

Wywodzi się z KS Piłkarz Golub - Dobrzyń, w przeszłości reprezentował barwy m.in.: Pogoni Szczecin, Elany Toruń czy Arki Gdynia. Bartosz Boniecki, bo o nim mowa dołączył właśnie do ekipy trenera Przemysława Cecherza.
Star Starachowice zdobywcą Pucharu Polski [Galeria]

2024-06-17

W sobotę 15 czerwca zawodnicy pod wodzą Przemysława Cecherza zmierzyli się w finale Pucharu Polski szczebla ŚZPN z ligowym rywalem- Czarnymi Połaniec. Star był zdecydowanym faworytem tego spotkania, jednak mecz był horrorem zakończonym happy endem. Czarno-zieloni wygrali po rzutach karnych 2:2 (5:4).
Trener na medal

2024-06-16

Ogromny sukces odniósł w minioną niedzielę (16. bm.) trener ze szkoły Akro Star. Anton Novikov, bo o nim mowa, obronił zeszłoroczny tytuł Mistrza Polski Seniorów w Skokach na Ścieżce Akrobatycznej i znów cieszył się ze złota.
Grad złotych medali na turnieju w Kluczach

2024-06-10

Dziewięcioosobowa reprezentacja szkoły Akro Star uczestniczyła w Ogólnopolskich Zawodach w Skokach Na Ścieżce i Podwójnej Mini Trampolinie "Korona Cup IV" w Kluczach. Wśród reprezentantów nie zabrakło także trenera Antona Novikova, który po raz kolejny nie miał sobie równych.
800 schodów w 9 minut!

2024-06-10

Druhowie: Hubert Celuch i Bartosz Jabłoński z powodzeniem uczestniczyli w 8. Biegu im. Stanisława Tyma i w pełnym umundurowaniu pokonali blisko 800 schodów, prowadzących na 30. piętro Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
Świetne wyniki w Mistrzostwach Województwa

2024-06-09

Dziesięć medali wywalczyli zawodnicy Juventy Cerrad Starachowice podczas Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego LDK w Kielcach. Jednemu z nich udało się także ustanowić nowy rekord województwa.
Olimpijskie Nadzieje Mazowsza

2024-06-04

Zawodnicy Ludowego Klubu Biegacza "Rudnik" wystartowali w Olimpijskich Nadziejach Mazowsza- Ogólnopolskim Mityngu U16 w Radomiu. Medale wywalczyło dwoje z nich.
Sukcesy na najważniejszym turnieju

2024-06-03

Pierwsze miejsce drużynowo w Skokach na Ścieżce i drugą lokatę w klasyfikacji klubowej w Skokach na Podwójnej Mini Trampolinie wywalczyli podopieczni szkoły Akro Star w Wilkowicach, gdzie odbywały się najważniejsze zawody w Polskim Związku Gimnastycznym dla najmłodszych zawodników w wieku od 7 do 9 lat.