JUŻ W KIOSKU

Marek Materek: "cena śmieci - lekko w dół!". Trzy firmy zainteresowane wywozem śmieci

2021-09-22 11:46:33

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Gmina Starachowice umowę na odbiór odpadów z firmą REMONDIS, która obecnie zajmuje się wywozem śmieci, podpisała do końca 2021 roku. Jak informowaliśmy w sierpniu, Urząd Miejski ogłosił nowy przetarg. Magistrat zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę prawie 25 milionów brutto.

fot. Gazeta Starachowicka

Przedmiotem zamówienia jest odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, wyposażenie miejsc gromadzenia odpadów selektywnie zbieranych w zamieszkałej zabudowie wielolokalowej (bloki) w niezbędne pojemniki, wyposażenie właścicieli zamieszkałych nieruchomości jednorodzinnych i wielorodzinnych w niezbędne worki na odpady selektywnie zebrane, organizacja i prowadzenie Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych wraz z zagospodarowaniem odebranych odpadów komunalnych.

Czas na skladanie dokumentów przetargowych minął. W Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Starachowicach, we wtorek (21 września) zamieszczono informację z otwarcia ofert.

Do postępowania stanęły trzy firmy:

  • REMONDIS - cena 763,56 zł za tonę;
  • ENERIS - cena 909 zł za tonę;
  • FART - cena 788,40 zł za tonę.

- Cena śmieci - lekko w dół! Dziś (wtorek - przyp. red) otworzyliśmy oferty w przetargu na odbiór odpadów komunalnych od mieszkańców. Przetarg zorganizowaliśmy na najbliższe dwa lata. Czytając i słuchając informacji z wielu miast i miasteczek mogliśmy spodziewać się wzrostu stawki za odbiór odpadów. Tak się jednak nie stanie, z czego się bardzo cieszę. Staraliśmy się wprowadzić takie rozwiązania, które sprawią, że wykonawcy będą mogli złożyć korzystne finansowo oferty. I tak też się też stało. Wpłynęły oferty od trzech firm. Najkorzystniejsza finansowo okazała się oferta złożona przez dotychczasowego wykonawcę usługi firmę Remondis. Teraz złożone oferty będą wnikliwie weryfikowane, by do końca roku wybrać wykonawcę usługi i podpisać stosowną umowę. Ilość zbieranych śmieci z roku na rok jest coraz większa, mimo że liczba ludności spada. Liczę na to, że mimo to uda się obniżyć stawkę, którą aktualnie płacimy za odbiór odpadów komunalnych - poinformował w mediach społecznościowych prezydent Starachowic, Marek Materek. 

O ogłoszonym przetargu pisaliśmy w sierpniu br. [czytaj: https://bit.ly/39sfh76]

KOMENTARZE
INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU

2021-10-19

"Szpital dla Starachowiczan" - w czwartek protest mieszkańców

Decyzja wojewody świętokrzyskiego o ponownym przekształceniu Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach w szpital jednoimienny - dedykowany wyłącznie chorym na koronawirusa, spotkała się ze sprzeciwem mieszkańców. W czwartek (21 października) odbędzie się protest „Szpital dla Starachowiczan”. 
Przebudowa placu dworcowego w Starachowicach Zachodnia. Wpłynęły oferty przetargowe

2021-10-19

Przebudowa placu dworcowego w Starachowicach Zachodnia. Wpłynęły oferty przetargowe

Miasto Starachowice ogłosiło przetarg na przebudowę placu dworcowego wraz z budową parkingu dwupoziomowego w Starachowicach Dolnych. Gmina zamierzała przeznaczyć na inwestycję 8.674.845,70 zł brutto. Zainteresowane postępowaniem firmy, mogły składać oferty do 30 września br. W minionym tygodniu, w Biuletynie Informacji Publicznej, zamieszczono informację z ich otwarcia.
Od 1 listopada starachowicki szpital znów będzie jednoimienny

2021-10-18

Od 1 listopada starachowicki szpital znów będzie jednoimienny

Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach, od 1 listopada br., ponownie zostanie przekształcony w placówkę jednoimienną dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Jak poinformował na antenie Radia Kielce wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz, od dziś (poniedziałek, 18 października), lecznica w Starachowicach wstrzymuje przyjmowanie pacjentów z innymi, niż COVID-19 schorzeniami.

2021-10-17

"Elena... rozmowa niedokończona" - już we wtorek w Gazecie

Spośród wszystkich miast Polski wybrała Starachowice. Tu postanowiła poszukać stabilizacji i się udało. Jej dobre życie przerwał dramat, który rozegrał się w październikowy (11 października) poniedziałek. Życia Eleny nie udało się uratować, a wywiad, który zaczęłyśmy pozostanie niedokończony...
Od listopada nowe numery rachunków bankowych Gminy Starachowice

2021-10-15

Od listopada nowe numery rachunków bankowych Gminy Starachowice

Urząd Miejski w Starachowicach informuje, że od 1 listopada 2021 roku, bankiem prowadzącym obsługę budżetu Miasta Starachowice będzie SANTANDER BANK POLSKA S.A. z siedzibą w Warszawie przy al. Jana Pawła II 17. Oznacza to zmianę numerów kont bankowych, na które wnosimy lokalne opłaty, jak np.: podatki od nieruchomości czy opłaty za odbiór odpadów komunalnych.
Forum Współpracy  w starachowickim technikum

2021-10-15

Forum Współpracy w starachowickim technikum

W środę, 29 września 2021 r., w Technikum nr 2 im. E. Kwiatkowskiego i w ZSZ nr 2 w Starachowicach odbyło się spotkanie przedstawicieli starachowickich przedsiębiorstw z uczniami w ramach tzw. Forum Współpracy. Konferencja zawodowa została zorganizowana przez Specjalną Strefę Ekonomiczną Starachowice S.A., w ramach projektu „Kształcimy specjalistów – rozwój edukacji zawodowej dla Starachowic II edycja”.
Oddział Pediatryczny starachowickiego szpitala tylko dla dzieci chorych na Covid

2021-10-14

Oddział Pediatryczny starachowickiego szpitala tylko dla dzieci chorych na Covid

Zgodnie z decyzją wojewody świętokrzyskiego, Oddział Pediatryczny Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach w całości dedykowany jest dzieciom z podejrzeniem lub zakażonym wirusem SARS-CoV-2. 
Grupa CERRAD z pomocą dla małych pacjentów 

2021-10-14

Grupa CERRAD z pomocą dla małych pacjentów 

Ruszył kolejny projekt Grupy Cerrad, w ramach wewnętrznego programu grantowego wspierającego inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności -  "Pomagajmy razem". Tym razem, starachowickie przedsiębiorstwo zaangażowało się w akcję prowadzoną przez kieleckie Stowarzyszenie "Skrzydlaci Dzieciom" pod nazwą „Wzmacniamy Odporność z miodów i owoców”. 
Nie roszady, a kosmetyczne zmiany

2021-10-13

Nie roszady, a kosmetyczne zmiany

Tak wygląda sytuacja po poniedziałkowym wpisie prezydenta, w którym odniósł się do nadużycia zaufania przez prezesów ZEC i "Starachowiczanki" - Marcina Pochecia i Jarosława Warszawę i nieetatowego członka zarządu Rady Powiatu Roberta Sowulę.